Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

jankosia 09:39, 07 sie 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No Łukasz powiem ci: dajesz radę W jeden sezon cała rabata i to z tak dokładnym planem! Wow! Ale wiesz co? Nie rób siostrze ogrodu. Doradzaj, pomagaj ale daj jej się samej zakochać w ogrodnictwie, w ogrodzie, w ziemi. Będzie wtedy sama wiedziała co lubi a czego nie chce a jak zrobisz jej cały ogród... Taka przynajmniej moja pierwsza myśl była - siostra fajna, może się nie obrazi na te słowa
I jeszcze napiszę ci że jesteś super szczęściarzem że mieszkasz tak blisko bylinowego. Byłam wczoraj pierwszy raz i nie dość że nie wiedziałam gdzie patrzeć i co na wózki ładować to jeszcze tak miłych i serdecznych właścicieli jeszcze nie spotkałam. Mam po prostu kolego super szkółkę pod bokiem. Zbankrutowałabym będąc na twoim miejscu Chociaż z drugiej strony takie bankructwo musiałoby być piękne
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Iwk4 09:49, 07 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jankosia ma rację.
Łuki, nie wiem, czy już się pytałam, czy szkółka wysyła roślinki ? Mają stronę?
____________________
Ogródek Iwony II
JulkAd 10:14, 07 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Iwk4 napisał(a)
Jankosia ma rację.
Łuki, nie wiem, czy już się pytałam, czy szkółka wysyła roślinki ? Mają stronę?


Z tego co wiem mają
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Luki 13:27, 07 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko problem tkwi tylko w tym, że trudno wytłumaczyć w jakiej kolejności powinno się tworzyć ogród, co poniektórzy myślą, że wystarczy rozwieść byle jak ziemi pograbić rozsypać nasiona trawy i buch będzie zielono, a później resztę się zrobi. Tylko, że później wszystko będzie trzeba robić po kilka razy te same czynności, a ja jestem uparty

Mateusz moja podobnie jest tylko troszkę większa, ale ja nie mam porównania czy wygląda większa na zdjęciach

zbieraczkamieni tak jak Iwonka napisała na początku chyba każdy tak ma, a najgorsze to od razu ruszyć w ogród i zmieniać pod wpływem chwili, ja o mały włos prostowałbym rabaty co u mnie w ogóle by się nie przyjęło

Danusiu zawsze wychodzę z założenia, że posadzenie jesienią to zawsze sezon do przodu, nie trzeba wszystkiego, ale przynajmniej jakiś szkielet.
Przeciwności losu współczuję szczerze, ale wiem jak mogą one pokrzyżować i skomplikować plany.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
popcorn 13:32, 07 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Iwk4 napisał(a)
Jankosia ma rację.
Łuki, nie wiem, czy już się pytałam, czy szkółka wysyła roślinki ? Mają stronę?


http://www.sklep.bylinowyraj.pl/
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:34, 07 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Luki napisał(a)

30 lipiec



BOSKO!! jaka roznica w tak krotkim czasie!!
____________________
Mój nowy ogródek
Luki 13:44, 07 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Moniko niestety problem nie leży po tej stronie, fakt na początku miałem bardzo ambitne plan robiąc projekt pod siebie. Przyszedł rozsądek i ogród jest zaplanowany dla osób, które nie będą się mogły nad nim specjalnie długo rozczulać. Będą w nim głównie sprawdzone rośliny i połączenia, żadnych eksperymentów, aby później nie było trzeba wszystkiego zmieniać.
Siostra wychodzi z założenia, że ja i tak wiem lepiej czego ona chce w ogrodzie, troszkę w tym prawdy jest. Ma być dużo hortensji, kwiatów w dużych grupach, zero koloru żółtego i czerwonego. Biel, róż, ewentualnie jakieś odcienie niebieskiego w szałwii lawendzie.
Tak jak piszesz ja już się nie narzucam, ale też nie dam się wykorzystywać jeżeli coś robię z własnej woli, inne spięcia to już nie tematy forumowe

No być w bylinowym i się nie pochwalić, podjechałbym z miłą chęcią Ja jestem bardzo zadowolony z tego faktu, że mam taką szkółkę pod nosem, większość moich roślin pochodzi z tego miejsca. Bywam tam bardzo często(za często) i zazwyczaj wygląda to tak "pojechałbym do bylinowego... nie byłem w zeszłym tygodniu" Z opinią o właścicielach zgodzę się w 100% i potwierdzi to każdy kto miał okazje spotkać

Iwonko szkółka oczywiście ma sklep internetowy, ja osobiście nie korzystałem ale znam opinie zamawiających i widzę jak są rośliny pakowane, tak więc polecam
Jak masz jakąś imprezę ogrodniczą lub targi ogrodnicze w pobliżu to bardzo prawdopodobne, że tam bywają, ale to już trzeba się dowiedzieć telefonicznie.

Julka mają mają
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 13:52, 07 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Załączniki do ostatniego opisu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Katkak 13:54, 07 sie 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz dzięki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 13:54, 07 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909


Ta pysznogłówka jest nienormalna, tu posadziłem 3 sadzonki
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies