Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 23:12, 24 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Napracowałem się dzisiaj trochę, owocowe drzewka przesadzone, liliowce również, porządki częściowo zrobione, tonę obecnie też w doniczkach i nie wiem kiedy z tego wyjdę. Liczę na dobrą pogodę w sobotę to będą spore zmiany, jeżeli nie to w poniedziałek mnie to czeka.
Chciałem się wybrać do Wojsławic, ale jak zwykle szczególnie w tym roku nie wyszło, a szkoda mi bardzo... cóż życie.
Na pocieszenie na tydzień mam wolną chatę, więc będę miał spokój
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 00:29, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Akcja powiększania bylinowej miała trwać jeden dzień... bardzo się pomyliłem

Dwa dni zajęło mi przesuwanie skrzyń w warzywniku, równanie terenu, przesadzenie drzewek owocowych, przesadzanie liliowców, porządkowanie mojego doniczkowa z roślinami, zadoniczkowanie mojej mini szkółki z buksami, które idą za płot bo u mnie i tak już nigdzie ich nie zmieszczę, a i tak 4 malutkie stożki mi zostały. Na dodatek pogoda nie rozpieszczała wczoraj i dzisiaj kończyłem już w deszczu bo chciałem mieć babranie z ziemią z głowy na poniedziałek kiedy czeka mnie mnóstwo przesadzania... i na dodatek chrześniak pod opieką coś czuję, że szybko nie będzie
Pomijam już fakt, że przesadzałem dzisiaj pietruszkę seler i rukole no musiałem, jak padnie to przecież płakać

Zdjęć brak bo i tak nie było czego uwieczniać na dodatek przy takiej pogodzie nawet nie ma po co wyciągać aparatu... no to znowu w nocy sobie pogadałem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 01:09, 27 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Kurde Łukasz z tego co napisałeś, to odwaliłeś niezłą robotę. Z tym zakładaniem czasu zawsze tak jest, a później wychodzi, że samo ogarnięcie i przygotowanie czegokolwiek zajmuje 2-3 dni. Też tak często mam
Może chrześniak też coś będzie pomagał i pójdzie szybciej maluchy lubią w ziemi się brudzić
Ja też układalem kawałek chodnika dzisiaj i skończyłem po zmroku więc wiem o co chodzi z tym deszczem. Jednak wolę robić po zmroku niż w deszczu trzymam kciuki za dalsze prace
____________________
Mój mały zakątek
nawigatorka 08:27, 27 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
I czekamy na fotki.dzieciaki lubia grzebac w ziemi ale dokladnie przy Twojej łopacie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Luki 17:49, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mateusz pracy było sporo i jest jeszcze sporo, a młody wybitnie lubi kopać w ziemi, ale przy takiej pogodzie i tak już katar złapał

Asiu oj pokaż mu narzędzia i nawet najlepsza zabawka jest beee, młotek, deska, gwoździe to jest zestaw najlepszy do zabawy albo dać wkrętarkę i też mnóstwo frajdy... tylko wtedy to już totalnie nic nie zrobię
Zdjęcia lecą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:01, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Zapodziało się kilka zdjęć z tygodnia kiedy udało mi się trafić z aparatem na słońce


Wybaczcie palucha, ale trzba sobie jakoś radzić bez tulipana na obiektywie


Miały być gracki, ale kwitną i nawet bardziej mi się to podoba, graby liche, ale mam nadzieję, że poszły w korzeń. Morning Light z świecznicą.


Żeby nie było to z miskantem Ml spacerowałem po rabatach by zobaczyć z czym jeszcze ładnie wygląda

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:09, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909



I dzisiejsze fotki, na słońce nie umiałem trafić szybko sie chowało za chmurami
Buchanani ładnie się sprawdziła w tym miejscu Trzmielina do cięcia, ale po wiosennym zmasakrowaniu sekatorem pozwolę jej podenerwować do wiosny


Astry się ociągają, ale uwielbiam ten kolor... i najlepsze, że chce je teraz przesadzić


Strasznie żałuję, że nie posadziłem przynajmniej 3 świecznic, a i tak najładniej wyglądałoby 5 sztuk... a ten zapach, dobrze że mnie nie widać jak stoję i obwąchuje kwiaty
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:14, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No i teren przygotowany pod powiększanie bylinowej, miejsca trochę jest, ale musiałem tylko jednego miskanta kupić by ją zapełnić, reszta z odzysku


Z tej strony trudno będzie zrobić zdjęcie, bo już mnie agresty w plecy dziabały


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:19, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Queen of Sweden raczyła mnie kwiatem, jest piękna, ale słabo kwitnie, muszę powiedzieć, że przy Ascot i Munstead Wood prezentuje się bosko


William ze swoim olbrzymim kwiatem, chyba najładniejszy jaki zakwitł i o dziwo patrzy w niebo Pomijam, że cały w czarnej plamistości.


Jeszcze raz William


i Munstead Wood
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:26, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Po prawej.. proszę pominąć deski wzrokiem widać gdzie powiększy się bylinowa, będzie wielka prawie na całą szerokość mojej działki Zakręcona eLka o wymiarach 8x11m




Moudry sadzona wiosną... nie komentuje



Tak to są orliki, liście mają 50cm i urosły w wielką kępę, a sadziłęm wiosną 3 maluteńkie doniczki z jednym kwiatkiem i dwoma listkami. takim tempem to całkowita rewolucja czeka mnie już w przyszłym roku bo wszystko tak się rozrosło.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies