Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 20:47, 21 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Magda no może nie skromnie na pewno nabite jak butla z gazem

Polinko na dodatek mocno się rozrastają, te sadzonki gdyby przeliczyć kosztowały mnie w zeszłym roku 2,5zł za sztukę
Murki się prawie skończyły



Zapraszam na mój drugi wątek
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:53, 21 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dzisiaj była akcja podłączania kanalizacji i wkopywanie ponad dwu metrowej studzienki. Nie miałem ochoty i czasu na zdjęcia... istny armagedon. Straty to brak trawnika na części wjazdowej, beak części chodnika, połowa rabaty rozwalona ucierpiała jedna żurawka i przywrotnik, oberwały się do wykopu... no i przecież po co wyciągnąć i odłożyć na bok jak wykopał i ma ich więcej.
Pomijam, że teraz zamiast w miare dobrej ziemi w tym miejscu mam piaskownice.
Pozostaje mi przecierpieć to do wiosny bo wtedy kolejny armagedon i budowa podjazdu, brukowanie itd, ale to już akurat mnie cieszy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 21:25, 21 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeju jakie cudne ptasie łapki. U mnie podeschły ciut w tym roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:26, 21 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Oj współczuję wykopek kanalizacyjnych... mój grab do tej pory się reanimuje a 10 lawend wymieniłam po wykopkach...


a czy ja napisałam , ze rabata bylinowo-trawkowo jak z fb u Danusi?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 21:30, 21 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ptasie łapki to przesada, chyba największe okazy na forum masz

A przy kanalizacji zawsze tak jest, że ukształtowany przez wieki profil ziemi odwracają Jednak pamiętam też, że wykonawca zapewnial przywiezienie nowej ziemi na zyczenie... Przynajmniej tak było parę lat temu na mojej wsi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mateuszmichn 21:51, 21 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Prawdziwy armagedon, już sobie wyobrażam ten bajzel. Współczuję
____________________
Mój mały zakątek
Luki 21:56, 21 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko ptasie łapki mają u mnie chyba dobre warunki, mocny półcień i dużo wody, rosną jak szalone

Ja musiałem zlikwidować 1/3 rabaty, ale lepsze to niż zniszczone praktycznie całe podwórko bo tak w pierwotnej wersji miało być, ale jest lepiej niż było planowane co nie znaczy, ze jestem z tego zadowolony
Ważne, ze jako jedyny we wsi mam podłączenie do domu i kopać u mnie już nie będą, bo u resztę czeka 3 kopanie na działkach

Komplementu jeszcze nie było, ale bardzo bardzo miły

Sebek bardzo możłiwe bo rosną jak szalone, spokojnie mógłbym mnóstwo sadzonek zrobić i tak chyba wiosną zrobię już nawet wiem gdzie je wykorzystam

Zobacz sobie jaki u mnie jest interesujący profil u mnie na działce warstwa 'urodzajna' ma minimum pół metra, ale okolice i działki innych tak wyglądają.
Taki piaseczek jest do 10 metrów(na tyle były robione odwierty o których wiem) teraz chyba ławteij sobie wyobrazić jak to wygląda po kopaniu


Mateusz bałagan ogarnięty, ale sporo teraz brakuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 22:00, 21 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Profil wymarzony dla inżyniera, dla ogrodnika niekoniecznie
____________________
Mój mały zakątek
nawigatorka 22:33, 21 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Luki napisał(a)
Marzenko ptasie łapki mają u mnie chyba dobre warunki, mocny półcień i dużo wody, rosną jak szalone

Ja musiałem zlikwidować 1/3 rabaty, ale lepsze to niż zniszczone praktycznie całe podwórko bo tak w pierwotnej wersji miało być, ale jest lepiej niż było planowane co nie znaczy, ze jestem z tego zadowolony
Ważne, ze jako jedyny we wsi mam podłączenie do domu i kopać u mnie już nie będą, bo u resztę czeka 3 kopanie na działkach

Komplementu jeszcze nie było, ale bardzo bardzo miły

Sebek bardzo możłiwe bo rosną jak szalone, spokojnie mógłbym mnóstwo sadzonek zrobić i tak chyba wiosną zrobię już nawet wiem gdzie je wykorzystam

Zobacz sobie jaki u mnie jest interesujący profil u mnie na działce warstwa 'urodzajna' ma minimum pół metra, ale okolice i działki innych tak wyglądają.
Taki piaseczek jest do 10 metrów(na tyle były robione odwierty o których wiem) teraz chyba ławteij sobie wyobrazić jak to wygląda po kopaniu


Mateusz bałagan ogarnięty, ale sporo teraz brakuje

Oj tam.statystycznemu Polakowi wystarczy-trawa da rade
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:38, 21 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303


Lindsay pewnie, że można, ja też wolałbym od razu do gruntu, ale teraz możliwości nie mam więc wylądowały w doniczkach chociaż kto wie czy moje na początku października też nie pójdą w grunt, ale przynajmniej już jakieś korzenie nowe będą miały

Ja dzis z 40 sadzonek ID sadzilam do gruntu liczac na przychylna pogode.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies