Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Starorzecze na górce

Pokaż wątki Pokaż posty

Starorzecze na górce

agatanowa 07:37, 08 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
dziękuję serdecznie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Napia 15:31, 09 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agatko, dobrze, że jesteś
Zdrowia życzę dla całej rodziny.
Trzymaj się cieplutko.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
agatanowa 09:40, 13 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Napia, dziekuję. Dawno do Ciebie nie zaglądałam, ale zwróciłam uwagę, że jesteś aktywna, bo często pojawiasz się ze swoim wpisem tam, gdzie ja po porade szybko biegne, np. u Vivy Zycze powodzenia z rozami i nietylko

Zabrałam się wreszcie za porządki... jesienne. U mnie wszystko zimowało pod swoimi kołderkami, jedynie róże (zresztą bez 10 szt. bo zabrakło mi kompostu, a ten kupiony przezimował w garazu w workach, bo juz czasu na rozłożenie nie było), glicynię, budleje i pustynniki zakopcowałam. Teraz muszę te wszystkie badyle i liscie usprzatnac - roboty co niemiara, pocieszam się twierdząc, że tak po angielsku zrobiłam i to zdrowiej dla roślin Ale, ale, są też i inne plusy. Radość jest większa niż jesienią, żeby nie napisać, że jesienne porządki to wręcz smutek, bo tylko widać obumieranie i przemijanie. Tymczasem wiosną - odgarniam liście i co widzę? A no to np:




Lilie zaczęły wychodzić. Ostróżki, które myślałam, że mi wypadły żyją. Sama radość! Oczywiście kocimietka pod badylkami ma małe różyczki nowych, wygrzanych pedów, szałwia maleńkie listki wyhodowała, floksy, marcinki, orliki odbijają, a tawułki już mają nabrzmiałe guzy przyszłych gałązek. Gdzieniegdzie wychodzą tulipany, narcyzy, hiacynty. Itp.Itd. Wolę porządki wiosenne.



Budleje (mam 3 szt, ok. 1,7m )ładnie przezimowały, mają pełno listków, ale bedę ciąć za radą Madżenki i ANi-Monte, aby pokrój miały ładny:



Przeogromnie cieszą mnie też róże, które nie wymarzły. Podmarzła jedynie Elfe i o dziwo Rosarium Uetersen, wyciełam te gałązki.

Oczywiście są i zauważalne straty. Tu prym wiodą powojniki. Niestety znów ze 3 szt straciłam. Przy sprzataniu okazało się, że ich pedy są martwe i wychodzą z ziemi

Pryskałam na razie tylko RH dolistnie za radą Bogdzi. Nie robiłam żadnych innych zabiegów, bo i nie mam preparatów, no i na bałagan pryskać nie bedę, bo przecież mija się to z celem (pryskać na suchelce, które wysprzątam - jak mniemam)

Trzymam kciuki, oby mrozy nie wróciły. Bo dopiero narobiłyby szkód.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kosolka 09:54, 13 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Porządeczki? Śliczne kwiatuchy! Strasznie spodobały mi się te iryski. Się juz ich naoglądałam, u Małej Mi i nie tylko! CHyba jesienią nabędę Ja budleje przycięłam nisko. A tez miałam już jedną wielką, a trzy inne nie tak duże ale ładnie rozrośnięte.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kasiek 19:53, 13 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Och i tu te śliczne iryski, ale zachorowałam
Pozdrawiam bo 100 lat mnie nie było u Ciebie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Bogdzia 21:00, 13 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Masz rację wiosna miłej w ogrodzie pracowac.Piekne iryski i krokusy. Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 22:49, 13 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No Agatko masz śliczną wiosnę i bez porządków jesiennych kwiatuchy daly radę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
eda 23:43, 13 mar 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Super wschody ruszyły no i iryski wymiatają coraz bardziej mi się ich chce Macham serdecznie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Fasolka 21:37, 18 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 34
Cześć Agato, zajrzyj do wątku o herbicydach, coś Ci tam zaproponowałam
____________________
Ola/Olka- Fasolka w małym ogródku i moja ogrodowa rewolucja
Luckaa 17:03, 24 mar 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Ślicznie wszystko się pokazuje
____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies