Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 22:52, 25 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dziękuję Mirelka

i nareszcie dzisiaj wieczorem choć troszeczkę kropi deszcz!!!!



Moje wrzosowisko zaczyna rozkwitać mój ogród z utęsknieniem czeka na deszcz!








jest niewielkich rozmiarów i ginie mi w ogrodzie, więc w przyszłym roku planuje je trochę powiększyć

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:00, 28 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Obiecalam sobie że zawieszam zakupy roslin do przyszlego roku- kiedy będę obsadzala rabate z przodu ogrodu, ale kobieta zmienna jest, więc nie wytrzymaalam i odwiedzilam jedna z moich ulubionych szkolek. I oczywiscie kupilam male co nieco
24 szt wrzosow tylko za 2,50 zl/szt !!! (Pol filoetowe a pol bordowe- calkiem już spore, zaczynajace kwitnac)

I zarnowca czerwonego, ktorego bardzo lubie i u mnie pieknie rosl a kwitl cudownie, do czasu aż ja madra przesadzilam go na przod ogrodu. Chyba uszkodzilam mu korzenie bo padl mi na amen w nowym miejscu.
A tu nadarzyla się okazja i za 10 zl kupilam ladny, zdrowy okaz zarnowca.
Alez jestem happy, po powrocie z pracy zabieram się za wsadzanie rislin.

Upalne pozdrowienia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MirellaB 18:25, 28 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
W szkółce u nas wrzosy po 4,00 zł, a w ogrodniczych od 5,00-7,00 zł.
Ja mam zamówione i czekam na odbiór po 2,00 zł.

Żarnowca czerwonego widziałam raz - bardzo ładny, raczej spotyka się żółte też mi się podoba.

Kupiłam Hibiskusa fioletowego. Czy hibiskus i Ketmia to jest to samo?

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
safikey 18:51, 28 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mirelka wydaje mi się że nie jest to samo
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 18:57, 28 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Tak wygladal mój zarnowiec tej wiosny- aż się pokladam z ilosci kwiatow, a po przesadzeniu padl, więc dziś kupilam malego również czerwonego z przeznaczeniem przed dom i za jedyne 10 zl


Bardzo mi się podobal, niby niepozorny metrowy krzaczek a potem taka niespodzianka
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
bozga 20:59, 28 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ja nigdy nie miałam wrzosów, pasują do rozległych terenów więc u Ciebie idealnie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
safikey 23:56, 28 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dziś udalo mi się posadzic 4 wrzosy- zostalo jeszcze 20
Ale tak je lubie że mogloby zostac nawet 200 - zaraz zrobilabym plan gdzie je posadzic ha ha ha.

Kiedys najbardziej lubilam z roslin w ogrodzie zurawki- ale od kiedy niektore na pelnym sloncu marnieja i podgryzaja je opuchlaki, spadly na kolejne miejsca w moim prywatnym rankingu.

Obecnie w czolowce sa trawy rozne choc glownie wysokie i srednie; wrzosce; wrzosy; szalwie i berberysy.
Bo iglaki zawsze lubie

No wlasnie berberysy dziś na czerwonym berberysie znalazlam pozjadane liscie i gdy przyjrzalam się zoltemu obok znalazlam na nim ok 30 malych ok 0,5-1 cm gasienniczek bialych. Boze co to jest????? Jakas szarancza bo ogolocila prawie calego berbeysa- wyzbieralam co do jednej sztuki, sprawdze czy jutro się nie pojawily. Pokaze jutro zdjecia, bo jestem zalamana, że powlecze się to na inne berberysy
Proszę pomozcie, moze ktos też mial taki problem???????

Slodkich snow
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:30, 29 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mimo iż wczoraj zebralam wszystkie gasiennice z berberysow, dzisiaj rano znalazlam ich jeszcze z 10 sztuk zajadajacych liscie, ohyda



Pomozcie proszę co to zjada moje berberysy i jak z tym walczyc?

Zalamana ale jednak z nadzieja s.
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:46, 29 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Czyli nikt nie mial takiego problemu jak ja na berberysach?

A dzdzownice nadal grasuja!
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Warmia 22:52, 29 sie 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
safikey napisał(a)
Czyli nikt nie mial takiego problemu jak ja na berberysach?

A dzdzownice nadal grasuja!


To jest chyba obnażacz kwaśnicówka. Obejrzyj w necie, czy wyląda tak samo jak te u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies