Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Monic 07:15, 04 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Marzenko, zdecydowałaś się na dość chorujące róże - M.Wood, Falstaff - musisz je pryskać p/grzybom już od początku sezonu. Niesamowicie wyglądają Twoje rabatki!! Te bordowe kule to z berberysów?
____________________
mój ogród Monika
Bogdzia 07:41, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzena2007 napisał(a)


Spytaj sie czym nie pryskałam....
Miedzian
Topsin - coś nie widze efektów
Amistar
Signum
A teraz falcon...


Ale nie pryskam wybiórczo tylko wszystkie rośliny wrażliwe na choroby grzybowe... A w tym roku niemal wszystko było wrażliwe..


Przerazające.Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
08:05, 04 wrz 2014
poczekam na pełną listę twoich róż

Munstead wood widziałam w Goczałkowicach ....mój M ..na to ..zamawiaj ...ma takie płatki jak z aksamitu ...naprawde jest piękna ..to zamówiłam 2 szt ...moze za mało.... do nich dla kontastu zamówiłam natashę richardson tutaj ja wypatrzyłam http://www.ogrodowisko.pl/watek/3855-ogrod-z-tatarakiem-w-tle?page=14


w kolejnym sezonie twój watek będzie zapewny bardziej niz dotą oblegany ze wzgledu fotki róż robione z bliska i z daleka w otoczeniu innych roślin których u ciebie jest niezliczona ilość

chyba nikt na forum nie ma tyle róz co ty..pomijam FO ogrody 100 i wiecje róz w których się ostatnio zagubiłam

Magda_ 08:58, 04 wrz 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Marzena2007 napisał(a)
Aniu Falstaffy w ilości 2 szt już posadzone dokupiłam munstead wood do 1 krzaczka posadzonego, bo mnie ta róża zachwyciła i chcę mieć 1 m obwódkę przed poponellą i Jamesem Galway

Z purpurowych mam (lub zamówione)
- Munstead,
-Falstaff,
-Gospel,
-Othello,
-Prince,
- Burgundy ice,
-Tradescant,
-Bicentenaire de Guillot,
-Baron Girod de L'ain,
-Cardinal de Richelie,
-Heidi Klum,
-Astrid Grafin von H,
JW.Goethe,
-Big Purple,
-William Shakespeare,
-Souvenir du Doctor Jamain.

Z malinowo-purpurowych- Ascot, red Leonardo.
Część juz posadzona, cześć bedzie dostarczona po 20.10. O większośći róż będę się mogła wypowiedzieć za rok.....

Zastanawiam się czy o jakiejś nie zapomniałam??
Mam też kolor pośredniego różu, ale to na inny raz


a gdzie ty kobieto je wszystkie pomieścisz?
już się nie mogę doczekać przyszłego roku, kiedy one wszystkie zakwitną ja póki co mam jedną i do tego niezbyt szlachetną ale jak dalej będę tak oglądała to się chyba nimi zarażę
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Luki 09:13, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mnie również to zastanawia jak to zmieśścisz na rabatach... przecież takie róże to spore krzaczki w sumie to głupio się pytam, sam upycham rośliny na potęge
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Tess 09:20, 04 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Marzena2007 napisał(a)


ja dzisiaj wykopałam kolejną porażoną kulke... Chorowały wylacznie kupione w tym roku wiosną w O.


Zgadza się. Ja już trzy musiałam wywalić.
Porażone były na maksa, nie było szansy ich odratować.
Wszystkie tegoroczne, zakupione w O.

Inne moje bukszpany są zdrowe. Póki co.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
martika 10:02, 04 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Marzenko, masz gdzies fotkę przedpłocia? Zastanawiam sie co posadzic u siebie przed murem. mam tam jakies ok 70 cm.szerokosci.Myslałam o jakis trawach na całej długosci ta sama.?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
darek_sztuczny 10:03, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 35
Często podczytuję Twój wątek,ale nie mam go zaznaczonego. Nadrabiam zaległości i życzę dalszych sukcesów ogrodowych. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Darek
ewakatowice 10:14, 04 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Lista róż jest imponująca, zostaniesz sp. ds. róż
Piękna wiosna się szykuje i szaleńcze różane lato
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
aage 10:22, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Dziękuję...widzę, że nie tylko ja mam mieszane odczucia co do Topsinu.
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies