Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Margarete 10:38, 04 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
DZieki za ino o spotkaniu - juz sie dopisałam.
Co do różanego swieta w Kutnie =- zdamy na pewno relacje z niego i ze spotkania tu na forum - licze na miłe wrażenia i udane zakupy....nie tylko róz. Choc moje ubiegłoroczne rózane zakupy z Kutna były ze wczech miar udane i jestem z nich bardzo zadowolona. Kupiłam wtedy róze accot i chippendales - obie kwitna nieustajaco od konca czerwca i nie łapie ich czarna plamistośc, która juz spustoszyła mi inne tróże - głównie ingrid bergman....mimo trzykrotnych oprysków wyglada tragicznie bez lisci, takie puste badyle z pieknymi kwiatami na szczycie pedu....
Dzieki za listę twoich róż - jest imponujaca, zaraz sobie je wszystkie poogladam.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
BarbaraM 10:39, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Ja też bywam regularnie
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Milka 12:07, 04 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rok 2015, to będzie u ciebie rok róż
te trawy kupiłam tam, gdzie Vertigo, perovska ta miniaturowa, ostatnie 7 sztuk zabrałam
to tam
http://www.rosliny-magda.pl/
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 18:12, 04 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko i córko! Tyle róż!!! Nowa Królowa Różana będzie Poleć mi nie pokładające się austinki...i tak do 1,2 m....możesz?
Buziaki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
lojalna_ 19:59, 04 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
jalos napisał(a)

Cudny ten widok.
Podobają mi się takie klimaty.
A co za trawa powiewa z prawej strony za czerwoną rozplenicą?



Witam serdecznie w tym cudnym miejscu czy na fotce to jest wisnia U? Ta kuleczka
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 20:04, 04 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Nie wiem o co chodzi cytowafam fotke a tutaj taki psikus chodzi mi o te zdjecie i to drzewko zapewne banalne pytanie ale ja z tych słabo rozrózniajacych


____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Syla 20:33, 04 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
strasznie jestem ciekawa tej ilości róż na rabatach .... będzie obłęd !!!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Mala_Mi 20:51, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
O w mordkę.. ale lista różana
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 21:37, 04 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
alinak napisał(a)


Widzisz Marzena mam podobne odczucie że topsin bardzo się popsuł .....już dwa razy w tym roku pryskalam i porażka kompletnie nie widzę efektów .róże najbardziej chorują i obwodka z bursztynu przy nich.co jednak ciekawego zauważyłam....dużo bukszpanów w tym roku nie cielam i te w ogóle nie chorują grzyb dopadł tylko radykalnie przycietą obwodkę


Może to taki wstrętny rok? Od przyszłego roku zaczynam stosować lancę doglebową a nie opryski...
Monic napisał(a)
Marzenko, zdecydowałaś się na dość chorujące róże - M.Wood, Falstaff - musisz je pryskać p/grzybom już od początku sezonu. Niesamowicie wyglądają Twoje rabatki!! Te bordowe kule to z berberysów?


Munstead u mnie zdrowiutka była w tym sezonie. Falstaff posadzony w ubiegłym tygodniu, zatem zobaczymy.
Bordowe kulki to berberysy bagatele
Bogdzia napisał(a)


Przerazające.Miłego dnia.


Bogdziu to nic dziwnego przy podmokłym terenie, niemal na bagnach i z gliną.... Jeszcze kilka lat, rośliny się ukorzenią i nie będą tak chorowite.

eee_taam napisał(a)
poczekam na pełną listę twoich róż

Munstead wood widziałam w Goczałkowicach ....mój M ..na to ..zamawiaj ...ma takie płatki jak z aksamitu ...naprawde jest piękna ..to zamówiłam 2 szt ...moze za mało.... do nich dla kontastu zamówiłam natashę richardson tutaj ja wypatrzyłam http://www.ogrodowisko.pl/watek/3855-ogrod-z-tatarakiem-w-tle?page=14


w kolejnym sezonie twój watek będzie zapewny bardziej niz dotą oblegany ze wzgledu fotki róż robione z bliska i z daleka w otoczeniu innych roślin których u ciebie jest niezliczona ilość

chyba nikt na forum nie ma tyle róz co ty..pomijam FO ogrody 100 i wiecje róz w których się ostatnio zagubiłam



Munstead tak jak mówi Twój M jest jak aksamit, dlatego dokupiłam jeszcze dwie. Natashę znam z ogrod z innego forum będzie dla niej miejsce w ogrodzie gdy powymieniam inne bladawce.
Sa na forum osoby , ktore mają zdecydowanie wiecej róż, oj są Ja tylko jedna rabatę różana zakaldam,... No moze dwie

Magda_ napisał(a)


a gdzie ty kobieto je wszystkie pomieścisz?
już się nie mogę doczekać przyszłego roku, kiedy one wszystkie zakwitną ja póki co mam jedną i do tego niezbyt szlachetną ale jak dalej będę tak oglądała to się chyba nimi zarażę


Ha poczekaj z miesiąc, zobaczysz gdzie znajdę miejsce

Luki napisał(a)
Mnie również to zastanawia jak to zmieśścisz na rabatach... przecież takie róże to spore krzaczki w sumie to głupio się pytam, sam upycham rośliny na potęge


Łuki dam radę, bez obaw
Tess napisał(a)


Zgadza się. Ja już trzy musiałam wywalić.
Porażone były na maksa, nie było szansy ich odratować.
Wszystkie tegoroczne, zakupione w O.

Inne moje bukszpany są zdrowe. Póki co.

I stożki i kule poszly do kubła....
martika napisał(a)
Marzenko, masz gdzies fotkę przedpłocia? Zastanawiam sie co posadzic u siebie przed murem. mam tam jakies ok 70 cm.szerokosci.Myslałam o jakis trawach na całej długosci ta sama.?


Malkul i Guziarz mają posadzone na całej dlugości trawy i wygląda to zachwycająco. Oststnio furorę robi trzcinnik cArl forester i oczywiście miskanty
Na zdjecie przepłocia musisz poczekać... Bo jeśli sił mi starczy to w ten weekend rewolucja znow tam będzie....
darek_sztuczny napisał(a)
Często podczytuję Twój wątek,ale nie mam go zaznaczonego. Nadrabiam zaległości i życzę dalszych sukcesów ogrodowych. Pozdrawiam

Witaj , witaj Zaparaszam na zdjęcia w weekend. Teraz w tygodniu będzie tylko słowo pisane... Dni coraz krótsze, zanim wrócę z pracy i zjem kolację już szarawo się robi...ale w weekendy będę odżywać!
ewakatowice napisał(a)
Lista róż jest imponująca, zostaniesz sp. ds. róż
Piękna wiosna się szykuje i szaleńcze różane lato


Mam nadzieję być co najmniej dyr ds roź

aage napisał(a)
Dziękuję...widzę, że nie tylko ja mam mieszane odczucia co do Topsinu.


Denerwuje mnie to bo kupiłam 0,5 l butle.... Chyba sobie zaprawię pierwszy raz w zyciu tulipany przed sadzeniem...notabene dzisiaj dotarła kolejna przesyłka. Tulipany tez purpurowe
Margarete napisał(a)
DZieki za ino o spotkaniu - juz sie dopisałam.
Co do różanego swieta w Kutnie =- zdamy na pewno relacje z niego i ze spotkania tu na forum - licze na miłe wrażenia i udane zakupy....nie tylko róz. Choc moje ubiegłoroczne rózane zakupy z Kutna były ze wczech miar udane i jestem z nich bardzo zadowolona. Kupiłam wtedy róze accot i chippendales - obie kwitna nieustajaco od konca czerwca i nie łapie ich czarna plamistośc, która juz spustoszyła mi inne tróże - głównie ingrid bergman....mimo trzykrotnych oprysków wyglada tragicznie bez lisci, takie puste badyle z pieknymi kwiatami na szczycie pedu....
Dzieki za listę twoich róż - jest imponujaca, zaraz sobie je wszystkie poogladam.


Zazdroszcze spotkania. Ascot uwielbiam, mam dwie sadzone w tym roku, są po prostu zachwycajace. Chippendales to szlagier sklepow internetowych ciekawe czy tylko z powodu kwiatów?
BarbaraM napisał(a)
Ja też bywam regularnie


Widziałam, że wpisy się u Ciebie pojawiły. Wpadnę z rewizytą zobaczyć jak przy płocie się kształtuje

Milka napisał(a)
Rok 2015, to będzie u ciebie rok róż
te trawy kupiłam tam, gdzie Vertigo, perovska ta miniaturowa, ostatnie 7 sztuk zabrałam
to tam
http://www.rosliny-magda.pl/

Zachwyca mnie Twoja kompozycja vertigo z Astrid. Będę Cię kopiować za rok Perovskie miniturowe zapewne będą przesliczne
Kindzia napisał(a)
Matko i córko! Tyle róż!!! Nowa Królowa Różana będzie Poleć mi nie pokładające się austinki...i tak do 1,2 m....możesz?
Buziaki


Kasiu ja testuję własnie róze. Na pewno nie poklada mi się austinka The Alnwick Rose i ma dokładnie 1,2 m. Z moich obserwacji wynika, że austinki są sztywne w drugim roku. William był bardzo wiotki po posadzeniu w czerwcu ale teraz jest już ciagnie sie ładnie w górę, golden cellebration niepotrzebnie rosnie przy podporze... Po dwoch latach te co mam były już ładne i sztywne. Kasiu napisz w jakim kolorze poszukam w ich katalogu.

lojalna_ napisał(a)
Nie wiem o co chodzi cytowafam fotke a tutaj taki psikus chodzi mi o te zdjecie i to drzewko zapewne banalne pytanie ale ja z tych słabo rozrózniajacych




Tak to ta sama co u Gabisi - wiśnia umbarcullifera posadzona w listopadzie 2010 r. U mnie relatywnie mało przyrasta a miałabym ochotę porządnie ją pokulkować. Witaj u mnie
Syla napisał(a)
strasznie jestem ciekawa tej ilości róż na rabatach .... będzie obłęd !!!!


Sylwia jak Ciebie znam to za rok u ciebie będzie obłędnie różano

Mala_Mi napisał(a)
O w mordkę.. ale lista różana


Lista różana jeszcze otwarta
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasik 23:41, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Lista róż powalająca i zniewalająca. Kto do tej pory ich nie pokochał, to jak zobaczy taką ilość zakocha się na bank.

Sama jestem ciekawa ich na rabatach.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies