Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

kwiatholandii 03:34, 30 wrz 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Rozplenice ogromne. bardzo fajnie je połączyłaś z hostensjami. widać ogromną różnicę sprzed 3 miesięcy!! . idziesz jak burza
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
wietrzyk 13:17, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dzięki za odwiedziny
Justi Juki są u mnie od małego tzn teraz miną dwa lata. Trochę przeraża mnie ich siła wzrostu i też nie za bardzo wiem z czym je skomponować. Ale na razie niech sobie siedzą. Tylko kto słyszał, żeby juki kwitły we wrześniu...!
Jeśli chodzi o rozplenice, nie wiem jak będzie z przemarzaniem. Moje sadziłam w lipcu. To będzie ich pierwsza zima. Natomiast słyszałam różne opinie, jednym wymarzają, innym nie. Dopiero się przekonam jak u mnie

Martusiu baaardzo Ci dziękuję

Monia, no ostatnio to nie Od Twoich odwiedzin minęło jednak troche czasu... Ostatnio to mi chwasty rosną Choć po zakupach wojsławickich sadzonko będzie No i wrzosowisko w budowie

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 13:23, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
kwiatholandii napisał(a)
Rozplenice ogromne. bardzo fajnie je połączyłaś z hostensjami. widać ogromną różnicę sprzed 3 miesięcy!! . idziesz jak burza


Dziękuję
Mam tylko nadzieję, że w przyszłym roku limki wychylą się znad traw. I tak z 10cm trawnika muszę wyciachać bo kołami kosiarki ciągle przejeżdżam po "kapustach"
w Wojsławicach widziałam fajne zadarnienie z rdestu polygonium tego z różowymi "świeczkami", na dość dużej powierzchni. Szkoda, że nie miałam aparatu Fajnie wyglądało.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 13:35, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
jol_ka napisał(a)
Wietrzyku, jakoś tak się stało, że to Twój ogród zwiedziłam jako pierwszy po zalogowaniu się na ogrodowisku Oczywiście, bywam też u Danusi, tam podczytuję ale to u Ciebie zagościłam na dłużej. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaki wykonałaś. Twój ogród bardzo się zmienia, powstają piękne rabaty. Stawik kąpielowy przecudnej urody! Zazdroszczę- oczywiście pozytywnie, przydałoby mi się trochę wody w takiej formie w ogrodzie podczas tegorocznych upałów!

U Ciebie dowiedziałam się, że muszę pożegnać się z agrotkaniną, którą mam na rabacie - jest świetna pod względem ograniczania rozrostu chwastów, ale z tego co widziałam korzenie roślin są bardzo płytko (
Pomysł ze ściółkowaniem gazetami i trawą odgapiam (czy mogłabyś mi podesłać szczegóły na priva ?), czy będą się w tym celu nadawały karki takie zwykłe z drukarki? Czy koniecznie muszą być gazety?

Zazdroszczę Ci też wizyty i Kasi i Andrew, często do nich zaglądam na blogu i podpatruję, co tam u nich nowego. Super, że udało Ci się być na ich warsztatach!

Będę do Ciebie często zaglądać!


Witaj Jolka
Bardzo dziękuję za odwiedziny i słowa uznania
Ja podglądam większość Danusinych ogrodów i chętnie wykorzystuję niektóre pomysły i rozwiązania u mnie. Polecam Ci też artykuły na wszelkie tematy, pisane przez Dankę. Ja przeczytałam wszystko nt walki z chwastami, poprawiania jakości gleby. To stąd pomysł z gazetami Kartki z drukarki troche małe są... Zabierając się do jakichkolwiek prac ogrodowych, najpierw czytam rady mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie, a potem... działam
Zapraszam, zaglądaj i pisz. Jeśli tylko będę umiała, podzielę się z Tobą moim, skromnym na razie, doświadczeniem
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 14:00, 30 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Asiu gdzieś mi zniknęłaś i nawet się nie pożegnałyśmy Chciałam Ci powiedzieć że tak skocznie masz i tyle roboty już zrobiłaś No ale na dużych spotkaniach tak się dzieje że ludzie się rozchodzą tu i tam Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
iwonaal 18:35, 30 wrz 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
O gratuluję setki Asiu.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardener27 19:25, 30 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Coś na słodko na seteczkę Pozdrawiam Asiu

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
wietrzyk 19:36, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gosiaku wpisałam się już u Ciebie. Na zbiorowych spotkaniach tak to już jest, a czasu oczywiście za mało
Dziękuję za pochwały, bardzo mi przyjemnie. Zagęszcza się, ale do Twojego stopnia zagęszczenia jeszcze daleko

Iwonko i Przemku
dziękuję
hi, hi, nawet nie zauważyłam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
zabaewa 22:43, 30 wrz 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Asiu - ja mam jedną rozplenicę. Siedzi akjrat w największym mrozowym przeciągu. Pan Trawka polecił mi w zeszłhym roku jesienią, żebym jej nie przesadzała bo na pewno wtedy zimy nie przeżyje, za to mam zebrać wszystkie włosy do kupy i związać nad środkiem w tzw koński ogon. Wtedy sama trawa otuli środek i cała trawa nie zmarznie. A jakby miały być wielkie mrozy to taki snopek łatwo jest otulić włókniną albo gałązkami z iglastych. Moja młodziutka rozplenica bardzo ładnie przezimowała.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
wietrzyk 22:53, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dziś prawie cały dzień padało, więc dziubałam po trochu. Wrzosowisko nabrało kształtu.




Zabrakło mi wrzosów. Muszę chyba dokupić po 5 z koloru. Posadziłam 3 carexy brązowe kupione w Wojsławicach. Chciałabym też dodać berberysa, azalię, może pieris. Mam nadzieję, że to wszystko jakoś będzie wyglądać razem. No i wykończyć jakoś muszę. Korą podsypać, kancik w trawniku doszlifować...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies