Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

malgorzata_s... 16:18, 07 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Cudnie Kancikowa mistrzyni jesteś A przy tej tarasowej to całkiem nie wiesz co byś chciała?? Niskie, czy wyższe ? Kolorki jakie ?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Loosiuu 16:25, 07 paź 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Świetnie wyszło wrzosowisko! Na prawdę szałowo. Dodaj tam krokusy, żeby na wiosnę zakwitły. Żółte będą fajnie rozjaśniać
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
wietrzyk 18:03, 07 paź 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
AgnieszkaW napisał(a)
Joasiu, jak u Ciebie ślicznie


Aga, dziękuję ślicznie Robiem ile mogem
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:14, 07 paź 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Cudnie Kancikowa mistrzyni jesteś A przy tej tarasowej to całkiem nie wiesz co byś chciała?? Niskie, czy wyższe ? Kolorki jakie ?


Gosia, rozkręcam się z tymi kantami. Wyciągam obrzeża powoli i w miejscach gdzie mam już rabaty zrobione wycinam brzegi darni. Tylko trzeba korą podsypywać bo zarastają szybko.

Na rabatach przy tarasie robiłam już ze trzy podejścia, ale nic mi się nie podobało i nie udawało Problem z tymi rabatami jest taki, że od góry jest sucho (miałam tu hortensje pinki-winky, ale nie dawały rady), a dół zalewany przez wodę. Miejsce - słoneczna patelnia.
Rosną tu póki co śliwy dziecięce, szczepione na krótkiej nóżce, trawki M Silberspinne i kosodrzewiny Pumilio, a przy schodach dwie porzeczki krwiste i dwa szczepione na pniu lilaki Palibin.
Wymyśliłam, że jak poprawię jakość gleby na tych rabatach to woda nie będzie spływać tak szybko i będzie więcej wilgoci. No i na razie to wszystko co udało mi się wymyślić Może do wiosny mnie natchnie...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:19, 07 paź 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Loosiuu napisał(a)
Świetnie wyszło wrzosowisko! Na prawdę szałowo. Dodaj tam krokusy, żeby na wiosnę zakwitły. Żółte będą fajnie rozjaśniać


Dzięki Filip,
Wyobraź sobie dziś myślałam o Tobie Ale przyznam, że interesownie, bo mam zapytanie w sprawie sosny. Tylko za jasnego muszę ją obfocić.
Krokuski żółte powiadasz... A ja kupiłam:


Tak patrzę na te kolorki wrzosów i myślę, że może dokupię i żółte Nie mam żadnych żółtych cwietów, ale wiosenny akcent, myślę, że to dobry pomysł
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 18:40, 07 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Asiu to może od góry trawki np.kępkami red baron, a u dołu berberysy , są w różnych kolorach i kochają słońce
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Loosiuu 19:50, 07 paź 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Posadź plamę tych w jednej odmianie wrzosów, a żółtych w innej Ja na takie zapoluję za rok, bo teraz nie mam głowy do cebulowych

Czekam na fotki
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Jagodaa 19:52, 07 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Wrzosy pierwsza klasa, od razu niesamowity efekt dają na wrzosowisku .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
wiunia 22:43, 07 paź 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Asiu pozdrawiam wieczornie i gratuluję pięknych kancików i zadbanych rabat - tylko pozazdrościć (tak pozytywnie oczywiście)
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
zabaewa 23:57, 07 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Aśka - podłamujesz mnie tym porządkiem. Wpadam w kompleksy Ale nie będę szalec i co zdążę opielić przed zimą to będzie ... a co nie - to nie będzie. Dzisiaj byłam na kontroli i cieszę sę, że wszystko jest OK ale prof. Kazała mi zwolnić i się oszczędzać jednak.
Krokusy - fajn wybrałaś. Może dołóż śnieżnobiałych, jak myślisz ? Żółte nie sadziłabym tam - zrobi się za strokato - to dodatkowy kolor na rabacie. Żółte posadź w innym miejscu - jako plamę.
A z tą niesforną rabatą - to może na górze posadź lawendę i np mydlnicę a niżej kępy traw a pomiędzy nimi właśne horti. To będzie dość zaskakująca kompozycja - takie dwa różne światy - nie każdy ma na to warunki
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies