Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 18:13, 20 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Katarzynko i Agnieszko
dzisiaj już mi lepiej. Kryzys zażegnany, przynajmniej na razie Teraz na chłodno kalkuluję co zrobić, aby poprawić organizację prac i jeszcze mieć czas na odpoczynek w ogrodzie. Wnioski:
- przeznaczyć dwie rabaty na róże i byliny, na pozostałych rabatach byliny będą tylko dodatkiem, bez przewagi
- dosadzić zimozielonych, bo jak na razie mam przewagę liściastych
- kupic rozdrabniarkę do gałęzi i na bieżąco obcięte gałęzie rozdrabniac, żeby nie dopuścić do nagromadzenia
- do cięższych prac nająć pomoc (kopanie, wertykulacja), w miarę jak będzie przybywało roślin także do cięcia i oprysków
- częściej oglądac fotki sprzed roku lub dwóch i podziwiać zmiany

Powiedzmy sobie szczerze, że ogród bezobsługowy nie istnieje Poza tym trawnik z tujami dookoła, nie wchodzi w grę

Jak dobrze, że jesteście
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:25, 20 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
ren133 napisał(a)
Wietrzyku, mogłabyś mi podpowiedzieć czy jak robi się kanciki między rabatą a trawnikiem to trzeba dać ekobordy czy wystarczy sam kancik?


Wystarczy sam kancik. Wycinasz tym półokrągłym nożykiem, usuwasz zbędny pasek darni, a potem co któreś koszenie docinasz brzeg nożycami do kantów.
Ekobordy możesz dac opcjonalnie, ale trawa i tak będzie przez nie przerastać. Więc wydasz kasę na ekobordy i napracujesz się przy położeniu, a praca z kantami i tak Cię nie ominie
Moim zdaniem ekobordy sprawdzają się przy odgradzaniu nawierzchni ze żwirkiem.
Dziś pół dnia wyrywałam wrośnięte ekobordy, przy okazji wytyczania nowych linii rabat. Staram się nie myśleć ile pieniędzy zmarnowanych

Tu link do wątku o kantach i brzegach trawnika
http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-kanty-brzegi-trawnika
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
katiaxx 21:25, 20 mar 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Witam,

wpadłam na Twój wątek przeszukując informacji o grabowych żywopłotach, ja swój mam sadzić jutro i ciągle się waham czy odsuwać się od ogrodzenia aż metr jak mi radzi Marzenka , jaką masz odległość u siebie ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
MirellaB 21:30, 20 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj ☺ Za chwilę zakwitną forsycje więc się zabieram za trawnik. Po wertykulacji, areacji, dosianiu chcę pierwszy raz zrobić kanciki. Tak się zastanawiam, czy po wyciągnięciu darni między krawężnikiem, a trawą brzegi trawy nie będą usychały? Mi się wydajem że trawa tam będzie sucha. Artykuły o kancikach przeczytałam☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
wietrzyk 23:41, 20 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
katiaxx napisał(a)
Witam,

wpadłam na Twój wątek przeszukując informacji o grabowych żywopłotach, ja swój mam sadzić jutro i ciągle się waham czy odsuwać się od ogrodzenia aż metr jak mi radzi Marzenka , jaką masz odległość u siebie ?


Cześc Kasiu
Sadziłam graby nie wzdłuż linii prostej tylko lekkim zygzakiem. Założyłam, że szerokośc żywopłotu będzie ok. 80cm. Dodałam 50cm na przejście pomiędzy ogrodzeniem, a żywopłotem. Czyli od osi sadzenia mam 90cm do ogrodzenia. Można powiedzieć, że tak jak Marzena Pomiędzy sadzonkami dałam 25cm.
Powodzenia

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 23:43, 20 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
MirellaB napisał(a)
Witaj ☺ Za chwilę zakwitną forsycje więc się zabieram za trawnik. Po wertykulacji, areacji, dosianiu chcę pierwszy raz zrobić kanciki. Tak się zastanawiam, czy po wyciągnięciu darni między krawężnikiem, a trawą brzegi trawy nie będą usychały? Mi się wydajem że trawa tam będzie sucha. Artykuły o kancikach przeczytałam☺


Mirello,
nie wiem jak u innych, ale moje nie schną Myślę, że Twoje też nie uschną
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:17, 21 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Emuś domki mi pozawieszał





Te z żółtymi daszkami są dla pszczół murarek, które mam nadzieję niedługo zaczną się wykluwac Muszę im jeszcze trzcinki poucinac
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:20, 21 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Pąki na porzeczce krwistej:




Irysy od Alisonka To ich drugi sezon u mnie i czuję, że pokażą na co je stać
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:26, 21 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Rabata różana uprzątnięta:



Trawy doprowadziły mnie do stanu wyczerpania, ale dałam radę...


Wrzosy też opitolone
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:30, 21 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Wykopki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies