Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wiunia 22:57, 12 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
O rany Asiu! Jak Ty to świetnie rozplanowałaś!!! Twój ogród to ma potencjał, jak sobie pomyślę o moich kilku metrach i rozterkach co i gdzie posadzić to mi wstyd, że mam z tym problem! Pięknie - cudnie!!!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
grembosia 23:03, 12 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Asiu, linie rabat pięknie wytyczone. Dla mnie rewelacja, chyba nie można lepiej.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
bdan 08:46, 13 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
wietrzyk napisał(a)

Danusiu o trawie wykopywanej z rabat pisałam powyżej, w odpowiedzi dla Kasi. Jeśli chodzi o świeżo skoszoną trawę wysypuję ją przez cały sezon na wolne miejsca na rabatach (z wyjątkiem pierwszego koszenia i wertykulacji - tą wyrzucam). Rozgrabiam na grubość ok 5cm, ona podsycha, rozkłada się i potem mieszam ją glebogryzarką z ziemią. Kiedyś dawałam gazety pod trawę, ale wiatr rozwiewał. Teraz kładę gazety tylko w "gotowe" miejsca pod korę. Może i ta trawa nie wygląda elegancko, ale bardzo poprawia żyzność gleby. Kiedyś mogłam łupać kilofem, teraz biorę małą łopatkę, kopię dziurę i sadzę


Kasiu, czyli sypiesz tylko na puste rabaty, czy na rabatki na których są już jakieś nasadzenia również?
Bo na takich z nasadzeniami to ciężko z glebogryzarką.
KasiaWB 12:25, 15 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
cześć Asia, przestudiowałam z uwagą wątek, bardzo ładnie tworzysz ogród będę podglądać pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
grzeguz 14:43, 15 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
wietrzyk napisał(a)
Gosiu, Agato i Beato
dziękuję
Jak dla mnie zdejmowanie darni to katorga. Jednak sercem bliżej mi do krągłych linii, więc się nie poddaję. Jest to jedna z nielicznych sytuacji w moim pożyciu ogrodowym, kiedy jestem pewna, że robię dobrze

Poza tym, nie mam wątpliwości, że prawdziwa zabawa zacznie się z obsadzaniem tych połaci...


Ja bym radził pogonić jakiegoś silnego przedstawiciela "płci nie pięknej" do takich zadań jak ściąganie darni.

Wiem jak dostaje się w kość przy tej pracy bo sam trochę tego przerobiłem a raczej cherlawy nie jestem i tym bardziej podziwiam Cię za wytrwałość.

Swoją drogą, ciekawe czy wynalazł już ktoś jakąś sprytną maszynkę do tego..???
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
wietrzyk 19:47, 16 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
nicol21 napisał(a)


Wow, wow, wow! Będzie mega fajnie! Owszem, ściagania darni nie zazdroszczę, ale efekt będzie gicior!


będziesz miała hektary do obsadzenia!


Dzięki Ewelina

Mój mózg wypiera temat obsadzania, całe szczęście, bobym się pewnie nie odważyła na te zmiany



____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Borbetka 18:20, 17 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Maszyna do usuwania darni jest na rynku, ale nawet firmy ogrodnicze korzystają z wypożyczania.
Asiu, nigdy Cię nie pytałam. Wolisz obsadzać czy przygotowywać glebę? Nawet prace z glebogryzarką mają u Ciebie efekt niesamowity.
____________________
borówcowy wizytowka
Napia 18:28, 17 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ja też jestem ciekawa, co zrobisz z nowymi rabatami? Podglądam, bo u mnie w tym roku plany dużo skromniejsze, a i tak nie wiem, czy zdołam wszystko obsadzić
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
kwiatholandii 19:11, 17 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405




Asia, dla mnie to jest bomba!!!! ta obwódka sama w sobie jak u belgijskich projektantów
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
andziurex 20:05, 17 mar 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Dżołana! Wymiatasz!
Wiem że latanie góra-dół jest wkurzające i też tego nie lubię, ale jak widać jest nieodzowne w wyznaczaniu idealnych linii rabat. Wyszło Ci pięknie. Myślę że przekopanie tych połaci i pozostawienie do rozłożenia to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. Tak się zastanawiam czy jakby to jeszcze podlać tymi bakteriami do przyspieszenia rozkładu kompostu... Może to by przyspieszyło gnicie? Jak dodasz do tego skoszoną trawę będziesz miała super użyźnione rabaty. No i sporo czasu na zbieranie funduszy na nowe nasadzenia Ja miałam w planach w tym sezonie tylko 2 rabaty, ale przez niespodziewany remont dachu muszę je odłożyć. Najwyżej przez lato pożądnie użyźnię glebę, a do jesieni uzbieram parę groszy na kilka drzewek Może nie ma tego złego.....
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies