Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 11:04, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Sebek i Ewka
dziękuję za nominację Werbenę posadziłam pierwszy raz w ubiegłym roku. Kupiłam trzy sadzonki. Teraz mam ją w całym ogrodzie, nawet w szklarni się wysiewa. Nie narzekam, bo ją uwielbiam. Gdzie trzeba wyrywam, a gdzie może zostać zostaje lub przeszczepiam

Ewlina tak mi mów bo już mnie lekki nerw dopada, że nie zdążę ze wszystkim. Na razie pogoda nas rozpieszcza, ale jak długo nie wiadomo. A Ty siły zbieraj, bo praca twórcza dopiero przed Tobą, w nowym ogrodzie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:09, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
AGDULA napisał(a)


Ale pięknie A co to masz za filetowe kwiatki?


Agdula
dziękuję za odwiedziny
a te kwiatki to werbena, moja miłość
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:18, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kasiu, fajnie, że mnie odwiedziłaś Forum tak się rozrosło, że trudno wszystko ogarnąć. Sama odwiedzam ogrody, które znam, często nawet się nie wpisując. Ledwo wyrabiam się z pracami ogrodowymi w realu. Tym bardziej, jest mi bardzo miło, że zajrzałaś
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:23, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
MirellaB napisał(a)
Zaglądam do Ciebie Asiu


Hej Mirello
pewnie już jesteś z powrotem. Dzięki że zaglądasz. Zaczęłam pracę nad moimi pustymi rabatami. Nazbierałam trochę roślin w przechowalniku i teraz męczę się twórczo
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:57, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Namęczyłam się, zaczęłam urabiać moje puste rabaty. Chciałabym przed zimą posadzić to, co udało mi się zgromadzić i poprzesadzać to wszystko, co musi zmienić miejsce.
Mam na razie dylemat z rabatami przed domkiem ogrodowym. Na wiosnę wycięłam kawałek trawnika i było tak:

Teraz jest tak:




Z tyłu posadziłam cisy Hicksii, chciałabym, aby urosły do wysokości dolnej krawędzi okien i stanowiły tło rabaty. Z prawej strony zrobiłam już obwódkę z choiny Jeddeloh (5x), żurawki Rio (12x), cyprysika Filifera Aurea Nana (5x). Wydaje mi się, że wygląda trochę pstrokato. Mam też problem ze środkowym piętrem na tej rabacie. Chciałam posadzić hortensje Limelight, jednak obawiam się, że nie dadzą tu rady. Miejsce jest w pełnym słońcu. Co innego mogłabym posadzić? Chodzi o średniej wielkości krzewy najlepiej liściaste. Berberysy, róże, liliowce? Nie wiem... help...
Aha, rabata z każdej strony ma długość 4m, w najszerszym miejscu 1,5m. Odejmując miejsce, które zajmują cisy i obwódka, zostaje metr. Trójkącik widoczny na ostatniej fotce, pomiędzy pięciornikiem, a cyprysikiem planuję obsadzić stpą + jeżówki + cebulki. Jest tam posadzona magnolia i nie chcę niczego większego, żeby nie grzebać jej w korzeniach.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 12:11, 23 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Asiu cudnie jest Mogę zostać Twoim ogrodnikiem? Ten domek jest uroczy i chętnie bym w nim pomieszkała
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
wietrzyk 12:27, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Zaczęłam też obsadzać rabatę wokół oczka. Najpierw tło z cisów i bukszpanów. Niewysokie obwódki będą stanowić tło dla innych roślin. Chciałabym z czasem "schować" oczko w roślinności. Z dwóch stron będzie ona nieco wyższa, aby osłonić wodę od słońca. Z dwóch nieco niższa, aby jednak był widok na oczko od strony tarasu.



Powstaje też obwódka wokół placyku na leżaki, żeby dodać temu miejscu nieco intymności. Z czasem dojdzie wypełnienie z innych roślin
Cisy uratowane od opuchlaków. Na razie jeszcze nieco biedne, ale jestem dobrej myśli

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 12:30, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Asiu cudnie jest Mogę zostać Twoim ogrodnikiem? Ten domek jest uroczy i chętnie bym w nim pomieszkała


Hi, hi Ciebie Gosiu to nocowałabym w domu A domek w istocie jest fantastyczny, nie wiem co zrobiłabym z całym moim ogrodowym dobytkiem, gdyby nie on
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 12:34, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Pomidory

zjedliśmy je, zapomniałam zważyć
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 12:37, 23 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
czas wrzosów...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies