Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Mysza 13:29, 23 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Asiu pięknie jest
____________________
Gosia
as226 13:54, 23 wrz 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Joasiu cudownie a pomidorki na pewno smaczne
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
wiunia 14:04, 23 wrz 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Asiu bardzo ładnie to wszystko wymyśliłaś,rabata przy domku i oczku masz zmysł do planowania☺☺☺
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
asica 14:04, 23 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
wietrzyk napisał(a)
Namęczyłam się, zaczęłam urabiać moje puste rabaty. Chciałabym przed zimą posadzić to, co udało mi się zgromadzić i poprzesadzać to wszystko, co musi zmienić miejsce.
Mam na razie dylemat z rabatami przed domkiem ogrodowym. Na wiosnę wycięłam kawałek trawnika i było tak:


Z tyłu posadziłam cisy Hicksii, chciałabym, aby urosły do wysokości dolnej krawędzi okien i stanowiły tło rabaty. Z prawej strony zrobiłam już obwódkę z choiny Jeddeloh (5x), żurawki Rio (12x), cyprysika Filifera Aurea Nana (5x). Wydaje mi się, że wygląda trochę pstrokato. Mam też problem ze środkowym piętrem na tej rabacie. Chciałam posadzić hortensje Limelight, jednak obawiam się, że nie dadzą tu rady. Miejsce jest w pełnym słońcu. Co innego mogłabym posadzić?

Szukałabym czegoś niekłoptliwego, może rozchodnik okazały, ja uwielbiam jego połączenie z rozplenicą, ale rozplenica za ciemna do cisów.
Ja mam hortki w pełnym słońcu. Przypala je tylko przy 30st upałach, więc jak przychodzą upały rano nakrywam je prześcieradłami To tylko kilka dni, więc jakoś znoszę obecność prześcieradeł w ogrodzie
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
frezja 15:19, 23 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
wietrzyk napisał(a)


Powstaje też obwódka wokół placyku na leżaki, żeby dodać temu miejscu nieco intymności. Z czasem dojdzie wypełnienie z innych roślin
Cisy uratowane od opuchlaków. Na razie jeszcze nieco biedne, ale jestem dobrej myśli



Joasiu...chyba tez zrobię taką obwódkę przy moim placyku żwirowym..kiedyś widziałaś i tak radziłaśjak to wrysowałaś...bo koło to nie jest.
Stanęłam w miejscu i zajmuję się wszystkim innym tylko nie tą częścią ogrodu.Spróbuję to wyrysować i wtedy powiesz,czym ewentualnie obsadzić.
Wymyśliłam sobie,że część z altaną to będzie taki przedpokój ogrodowy natomiast ta z placykiem żwirowym to "salon") oczywiście w salonie musi znaleźć się ławka ..może dwie..leżak jakiś etc.miejsce grillowe no i coś,na czym można oko zawiesić...duuużo roślin.

Ta altana to preludium do miłych spotkań towarzyskich
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 15:27, 23 wrz 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
wietrzyk napisał(a)

Teraz jest tak:




Z tyłu posadziłam cisy Hicksii, chciałabym, aby urosły do wysokości dolnej krawędzi okien i stanowiły tło rabaty. Z prawej strony zrobiłam już obwódkę z choiny Jeddeloh (5x), żurawki Rio (12x), cyprysika Filifera Aurea Nana (5x). Wydaje mi się, że wygląda trochę pstrokato. Mam też problem ze środkowym piętrem na tej rabacie. Chciałam posadzić hortensje Limelight, jednak obawiam się, że nie dadzą tu rady. Miejsce jest w pełnym słońcu. Co innego mogłabym posadzić? Chodzi o średniej wielkości krzewy najlepiej liściaste. Berberysy, róże, liliowce? Nie wiem... help...
Aha, rabata z każdej strony ma długość 4m, w najszerszym miejscu 1,5m. Odejmując miejsce, które zajmują cisy i obwódka, zostaje metr. Trójkącik widoczny na ostatniej fotce, pomiędzy pięciornikiem, a cyprysikiem planuję obsadzić stpą + jeżówki + cebulki. Jest tam posadzona magnolia i nie chcę niczego większego, żeby nie grzebać jej w korzeniach.



Pieknie to wszystko wyglada. Bardzo mi sie podoba. Moze zaryzykuj jednak hortensje. Na tle tej brazowej sciany pieknie by to wygladalo. Moja Grandiflora bardzo dobrze radzi sobie na sloncu, ktore ma caly dzien, od rana do wieczora.

Szkarenka z tylu superowa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MirellaB 17:25, 23 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Aśka jak nie ma Ciebie to cisza, a jak jesteś to takie od razu zdjęcia pokazujesz, że wow Wszystko tak pomyślane, wypielęgnowane, fajnie

Ogród wielki, robi wrażenie, piękny

Wiesz, że ja mam dużo hortensji ogrodowych, ale skusiłam się w tym roku też na Limelight i Bobo. Zapewniano mnie, że w słońcu doskonale dają radę i u mnie są centralnie w pełnym słońcu.

Jak nie chcesz hortensji to ja polecam Berberysy Rocket Orange - pięknie się wybarwiają na słońcu na czerwono, pokrój fajny kolumnowy, bardzo szybko startują

Podoba mi się posadzona napisałaś choina Jeddeloh - muszę o niej poczytać jak wysoka rośnie, bo może by się nadała na moja rabatę bylinową?

Wrzosowisko masz bardzo ładne Zajrzyj do mnie też mam ładne

Aśka, a to oczko wodne to bardzo duże, ja myślałam, że to jest basen.

Domek ogrodnika super. Nie jedna osoba by chciała mieć taki dom mieszkalny.

Pomidory wielkie, ale pomidydek bije wszystko na głowę

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 17:26, 23 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Spotkanie się szykuje w Luboniu, albo w Poznaniu - pewnie ostatnie w tym roku. Koniecznie musisz być Dam Ci znać kiedy, bo teraz mój Kubuś chory
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Borbetka 19:03, 23 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wcale Asia nie jest pstrokato.
____________________
borówcowy wizytowka
asica 19:15, 23 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Borbetka napisał(a)
Wcale Asia nie jest pstrokato.

Napisała, że pstrokato? Nie doczytałam.Pieknie jest
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies