Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

AgaAga 19:38, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
te zielone za żurawkami to większa Danica którą przesadziłam z innego miejsca + 3 nowe mniejsze a pomiędzy tujami liliowiec stella de oro

Ana no właśnie myślę aby teraz zrobić rabatę po prostej linii (czarnej) a z czasem języczek, tylko jakie tam teraz nasadzenia zrobić?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 22:59, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
czy w rogu siatki tam gdzie nie ma kory dobrze będzie jeśli posadzę trawę np Miskanata Morning Light

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
anna_pisalska 23:56, 27 wrz 2014


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Myślę, że powinnaś ożywić ten zakątek dodać trochę kwitnących.Postawiłaś na zimozielone, a funkie dość późno z ziemi wychodzą, może trochę cebul wiosennych, potem kosaćce (irysy), a tam gdzie wolne miejsce to może azalie Tak sobie myślę, naparstnice potem kwitną dość długo i trochę jesiennych. Fajnie jak ogród żyje cały sezon Teraz dalie prezentują swą urodę i popularne "marcinki" i rozchodniki Ale się rozpisałam, nasze ogrody chyba nie śpiąOczar kwitnie w lutym puść wodze fantazji i baw się ogrodem
____________________
Ania - Ogród na górce
AgaAga 21:05, 28 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Zgadzam się z Tobą Aniu, że brakuje w tym miejscu roślin kwitnących bo jest tam zbyt monotonnie i przedewszystkim brakuje koloru, są tam wkopane 3 jeżówki i kolejne 2 czekają na posadzenie. Zastanawiałam się nad rozchodnikami ale one też późno kwitną, jak na razie kupiłam tylko 3szt na rozmnożenie. Azalie i rh pewnie by tam pasowały ale te rośliny w mojej ziemi słabo rosną. Marcinki za miast wysokiej trawy to nie jest zła myśl ale co na wiosnę i wczesne lato? irysy tam będą pasować? bo cebulowych w tym miejscu jeszcze nie będę sadzić z uwagi na możliwość przesadzania tego co jest

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
anna_pisalska 09:55, 29 wrz 2014


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Widzę, że jesteś zdeterminowana na trawy, to do dzieła ale dopiero na wiosnę. Jesienne sadzenie nie koniecznie im posłuży. Wiosenne cebulowe to pierwsze kwiaty w naszym ogrodzie, chociaż u mnie pierwszy zakwita oczar Zatem wiosna w ogrodzie zaczyna się jesienią, warto posadzić przebiśniegi i krokusy na brzegu rabaty Mówiąc o "marcinkach" miałam na myśli te niskie, raczej nie w zastępstwie traw ale jako dodatek Azalie preferują raczej kwaśne podłoże, iglaki podobnie. Może trzeba zaprawić doły przed posadzeniem i przygotować im dobre "mieszkanko". Na Twoim miejscu właśnie na tym bym się teraz skupiła, na przygotowaniu podłoża, to etap którego nie wolno pominąć Przez zimę się fajnie "przerobi" i wiosną będziesz mogła ruszyć z nasadzeniami, a w zimowe wieczory znajdziesz czas, by zrobić sobie dokładny plan rabaty
____________________
Ania - Ogród na górce
Iwk4 10:27, 29 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Aga. Przeczytałam sobie twój wątek i dobrze ci idzie praca. Przy tarasie już masz ładnie, domek śliczny.
Nie obsadzaj od razu wszystkiego. Zaplanuj i wykonaj do końca jedną rabatkę, albo jej kawałek (ja to nazywam sektorami ). Będzie cieszyć oko, a ty będziesz mogła działać dalej.
Gazety pod korą to dobra rzecz. Pozdrawiam Cię.
A trawy z donic sadziłam na początku września. Teraz mimo promocji już się wstrzymuję z następnymi zakupami ich - pogoda lubi płatać figle, a noce już są zimne. Ale to moje zdanie.
____________________
Ogródek Iwony II
AgaAga 17:17, 29 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Aniu hihi tak jestem zdeterminowana na trawy ale nie koniecznie w tym miejscu, nic na siłę oczywiście
a o marcinkach rzeczywiście pomyślałam tych wysokich. Wykopy pod nasadzenia robię ogromne i sypię odpowiednią ziemię ale myślę że jestem jeszcze za młodym ogrodnikiem na różaneczniki i azalie - chociaż na róże się porwałam
Dzisiaj już ten kącik przygotowałam na zimę, dołożyłam gazet a te wolne miejsce zasłoniłam matą i tak jak piszesz w zimę będę planować co by tam dosadzić
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 17:35, 29 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Iwk4 napisał(a)
Witaj Aga. Przeczytałam sobie twój wątek i dobrze ci idzie praca. Przy tarasie już masz ładnie, domek śliczny.
Nie obsadzaj od razu wszystkiego. Zaplanuj i wykonaj do końca jedną rabatkę, albo jej kawałek (ja to nazywam sektorami ). Będzie cieszyć oko, a ty będziesz mogła działać dalej.
Gazety pod korą to dobra rzecz. Pozdrawiam Cię.
A trawy z donic sadziłam na początku września. Teraz mimo promocji już się wstrzymuję z następnymi zakupami ich - pogoda lubi płatać figle, a noce już są zimne. Ale to moje zdanie.


Witaj i dziękuję za miłe słowa
muszę koniecznie się pohamować i nie skakać po wszystkich rogach, została mi do przerobienia ostatnia rabata którą dzisiaj rozgrzebałam bo muszę posadzić gdzieś żurawki i liliowce które zakupiłam i kończę już na ten rok nasadzenia

jak widać na poniższym zdjęciu, przesadziłam już sosnę czarną a resztę muszę uporządkować bo rośliny rosną bez ładu i składu i pomyślałam że w tym rogu będzie dominował żółty kolor

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Iwk4 19:53, 01 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aga, czy ta zjeżdżalnia stoi tam na chwilę? Co chcesz dosadzić na żółtej rabatce?
____________________
Ogródek Iwony II
AgaAga 22:00, 01 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
zjeżdżalnia jest tam na chwilę nie mogę postawić teraz na trawnik bo mi nie urośnie

w tym miejscu posadzę te żółte żurawki delta dawn co mam i jeszcze dokupię, liliowce stella de ore, dostanę również żółte wysokie kwiatki nie wiem jak się nazywają ale przypominają jeżówki,
pęcherznice zostają i te dwa małe krzaczki co też kwitną maleńkimi żółtymi kwiatuszkami

ale aby tak nie było monotematycznie to może jakieś bordo albo taki ciemny fiolet wprowadzić?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies