Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 17:16, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
ewsyg napisał(a)
Kasiu, do Ciebie wiosna już puka. U mnie póki co cebule raczej śpią. Wyszły sobie kiedyś i tak im zostało, ale nie rosną nic więcej. Widziałam, że u niektórych cebulowe to już są dość spore. Pozdrawiam


Krokusy mają już bardzo wysoko liście, przebisniegi sie przebiły choć wolno rosną, kwitnie oczar, niektóre prymulki, powoli pękają baźki , a i jeszcze tawlina puściła maleńkie listki:


A ptactwo swiergoli jak nakręcone

Teraz poszukuje kaliny różowej i wawrzynka wilcze łyko
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 17:27, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
ewsyg napisał(a)
Ależ masz wielką kulę



Sa faktycznie gigantyczne - zrobiłam ostatnio rozeznanie jak to z nimi było i mam w 2004r w zimie były takie - nie przycięte w kulki i rozczochrane: (w srodku za dereniem)


W lipcu 2005 było pierwsze ich ciecie

Teraz mają ok 1,8 m i choć czasem choruja i od srodka sie wyłysiają to na zewnątrz sa piekne a i ptactwo w nich gniazda buduje
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 17:37, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Maria667 napisał(a)
Miło znów pospacerować po Twoim ogrodzie. Znajome miejsca w zimowej aurze
Pozdrawiam serdecznie!


Miło znów Cię widzieć Marysiu, fajnie że juz jesteś, a na w tym roku koniecznie chciałabym byś pospacerowała u mnie nie tylko wirtualnie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 17:55, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
grazyna napisał(a)




Jak się uśmiałam, dawno tak nie smiałam się z rozbawienia.
Kasiu, jak Cię nie kofać, no jak!


Znasz mnie Grażynko, nazywaja to ADHD lub owsik
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 17:59, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Katkak napisał(a)
Kasiula zaraźliwe to Twoje "ADHD" . Napatrzyłam się, naczytałam i też na tyłku już nie wysiedzę. Miałam kostkę granitową kupić gdzieś w kwietniu, ale kupię w lutym i zaczynam jechać z tymi rabatami. Końcem marca wracam do pracy, więc czasu będę miała potem jeszcze mniej. A jak już rabaty będą wyznaczone, to potem jakoś już pójdzie . Ty to potrafisz człowieka zmobilizować . I dobrze . Buziaki


Kasiula przeciez ty tez w miejscu długo nie ustoisz i z łapkami coś robic musisz Pewnie że pogoda dobra na robótki, sniegu i mrozu nie ma, wegetacja nie ruszyła to cebulowych nie uszkodzisz a i czasu zawsze trochu uszczkiesz gdy maleńka śpi. Jak wrócisz do pracy bedzie już trudniej.... wierz mi, ale to nie znaczy że sie nie da - ja kołysałam małą w jednej ręce a drugą kleiłam kamienie na ścianie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 18:19, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Bogdzia napisał(a)


Kasiu czemu ma służyc ten sznurek na gałęzi?, ciekawośc mnie zżeraPatrze i patrzę i chyba kształtujesz sosnę???


Tak ten sznurek to w efekcie gumowa lina, miekka by nie poranić drzewa. Sosna jest formowana, właściwie to kupiłam ja jako sosne bosniacka, miniaturową forme rosnaca w kulke i tak rosła... kilka lat (w środku ta mała kulka)


Potem zaczeło jej odbijac i w 2008r zaczęła rosnąć pionowo:



W 2010r była już naprawdę spora:


Rok temu była juz brzydka - tzn z powodu kona który potem został wycięty straciła większość igiej, a pędy były długi i brzydki. Postanowiłam zrobic z niej rzeźbę. To długa droga bo obecnie jest mało ciekawa, najważniejsze jednak że sie przyjęła i na wiosne popatrzę jak wypusci nowe pędy. Ogrodnictwo to sztuka dla cierpliwych a ja choć do takich nie należę, to dla roślinnych rzeźb robie wyjątki, i wierzę za za 2-3 lata będzie znowu zachwycająca
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 18:23, 19 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Richie napisał(a)
Kasiu pokazuję u siebie choinę kanadyjską o którą prosiłaś. Przepraszm, że dopiero teraz ale byłem na "wczasach" w sanatorium Pozdrawiam.


Oooo jak Ci dobrze, juz lece do Ciebie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Bogdzia 19:51, 19 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mam bosniackie i sasiedzi też mają . Jak młoda to jest gęsta i rośnie w kulkę a własciwie w kulę wielka i szeroka ale w końcu przychodzi czas gdy zaczyna wygladac jak wszystkie inne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Katkak 20:51, 19 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasia jak ja uwielbiam oglądać zdjęcia Twojego ogrodu sprzed kilku lat, tym bardziej, że miałam przyjemność gościć u Ciebie i mam porównanie. Nie do wiary jak bardzo się zmieniał przez te wszystkie lata. Ale odwaliłaś kawał dobrej roboty . Mam nadzieję, że kiedyś w taki sam sposób pomyślę o swoim ogrodzie. Nie usiedzę w miejscu, to prawda . Zaczęłam chodzić na treningi żeby wrócić do formy i... jutro chyba z łóżka nie wstanę . A co do pracy w ogródku wiem, że z czasem szału nie będzie, ale choćby nie wiem co, coś w nim działać będę, bo w przeciwnym razie strasznie bym się męczyła sama ze sobą, a i rodzinka pewnie miałaby mnie dość. A jak wyżyję się trochę w ogródku, to nie ta sama Kaśka . Zresztą Tobie tego tłumaczyć nie muszę
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kitek81 22:22, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Pracusiu, Mróweczko, podziwiam Cię Kochana, dajesz czadu-jesteś pozytywnie zakręcona! jak wyzdrowieję, jak mrozek nie złapie, to też idę w ogródek
dałaś mi powera
pozdrawiam :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies