Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

popcorn 20:42, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam! uprasza się o nowe fotki
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 21:08, 25 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola, za chwileczkę zajrzę do Ciebie fotek nie ma, bo ciemno i pochmurno, ale i czasu brak chociaż jeszcze kwitnie sporo roślin
ale poza tym
- róże do przesadzenia
- cebulowe nie ruszone
- góra kompostu czeka na przesianie
- na budowie styropian wdeptany w mokrą trawę
czekam na ciepło!
____________________
Dwa ogrody
Ewkakonewka 23:47, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Witam Znajdę u Ciebie gdzieś zdjecie kokornaka zimą? Chętnie bym zobaczyła, chociaż i tak go posadzę wiosną /chyba, że gdzieś namierzę teraz jeszcze/ Dziekuję za pomysł
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Tess 23:54, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ewkakonewka napisał(a)
Witam Znajdę u Ciebie gdzieś zdjecie kokornaka zimą? Chętnie bym zobaczyła, chociaż i tak go posadzę wiosną /chyba, że gdzieś namierzę teraz jeszcze/ Dziekuję za pomysł

Zimą on ma same łodygi, liście opadają jesienią.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 11:46, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oj, pracy sporo! Też mam parę spraw jeszcze do załatwienia, ale - jak piszesz - albo zimno albo już ciemno!

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 18:49, 26 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewkakonewka, myślę że wstawiałam zdjęcie w wątku zimą, spróbuję poszukać To już dojrzały okaz więc tej plątaniny trochę jest nawet zimą. Dosadziłam do niego jeszcze wiciokrzew i w tym zestawie mszyce jakoś wiciokrzew omijają, a generalnie bardzo je lubią. Kokornak rośnie bezproblemowo i nie pamiętam, aby kiedykolwiek chorował.
Z pnączy mam jeszcze milin, czerwony i żółty, ale trzeba je mocno ciąć, aby nie zagarniał dachu. Tu przesadzone jako kilkuletnie pnącza, odbudowały się, ale w sezonie muszę pilnować ściany ładnie pnie się cytryniec ale i rozrasta wszerz, anikitidia podobnie, natomiast winobluszcz trójklapowy potrzebuje prostego podłoża, np. ściany, chociaż i na słupie powinien dać radę, jak się już ukorzeni, tutaj dzisiejszy milin, trzymetrowe przyrosty w sezonie

Tess
Karola, fotki na życzenie, jutro działam

ponownie kwitnie przetacznik po ostrym cięciu i przesadzaniu latem

lawenda również przesadzana po cięciu jeszcze zdążyła wypuścić pojedyncze kwiatki, najważniejsze, że się przyjęła

różyczki niezmordowane


cdn.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:08, 26 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i jak już róże to dalej kwitnie Pastella, mam cztery i powinny stworzyć fajny widok

Chippendale

austinka nn

New Dawn


cdn.

____________________
Dwa ogrody
Sebek 19:18, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ahhh - i Ty też zapadłaś na różyczkę? Reszta również piękna, muszę wykombinować miejsce na przetaczniki!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
paniprzyroda 19:44, 26 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Chopin wypuszcza pojedyncze kwiatki dla towarzystwa przywrotnikowi

i pomimo przesadzania jeszcze w kwiatach i w pąkach trytoma, ten limonkowy zestaw chyba będzie błyszczał w przyszłym roku przywrotniki, trytomy, biało zielone jeżówki, trawki i konwalniki, tylko chopiny muszę wsunąć głębiej w rabatkę


panoszący się na rabacie Rubens, w tle kwitnące ciągle White Cover, troszkę bałaganu budowlanego też musi być





cdn.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:36, 26 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Sebku, jak miło, że zostawiłeś ślad Różyczkomania dopadła mnie w ubiegłym roku, a ten rok to już postępujące objawy miejsce kurczy się gwałtownie, jeszcze czekam na 2 Leosie i 2 Parky, kupiłabym również Pashminę, to moje marzenie, ale nie do realizacji, bo ich nie widzę w ofertach
Kontynuując temat różany Ascot przesadziłam latem, długo chorował, ale widzę, że już jest w porządku, nowe miejsce będzie mu zdecydowanie bardziej odpowiadać,
Eden Rose nie powtarza kwitnienia jesienią, chyba za mocno ją przycięłam, idzie w masę, jak dobrze przezimuje to w przyszłym roku zakryje pergolę, z ostatnio kupionych jeszcze dwie czekają na posadzenie i chyba się nie przyznam, ile ich mam róż w nowym natomiast rozczarowałam się do kupowanych wiosną golasków w marketach i więcej nie kupię.

w starym ogrodzie też jeszcze róża kwitnie

i gaura, zdecydowanie musi mieć słońce


część zawilców przesadziłam do nowego, bo zaczęły się mnożyć


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies