Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 19:32, 11 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess, to powojnik tangucki, spróbuję z czystej ciekawości wysiać nasionka wiosną, bo wysiewałam inny biały z dobrym skutkiem, mam nadzieję, że dobrze rośnie dziewczynom łódzkim


____________________
Dwa ogrody
yolka 19:50, 11 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piękne róże, piekne trawy no i teń zółty powojnik, mus takiego mieć. Miłego tygodnia. musi być miły bo krótki - lubie takie skrócone
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 20:00, 11 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To ja się piszę na tego żółtego powojnika mogę zebrać nasiona takiego, ale niebieskiego, jeśli masz chęć
pozdrówka!!!
____________________
Mój nowy ogródek
ewsyg 20:16, 11 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariola, też mam tego powojnika. Bardzo szybko rośnie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Madzenka 20:23, 11 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie mam ręki do powojników, więc się tanguckim nie pozachwycam. Za to buk ma cudowne wybarwienie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
paniprzyroda 20:26, 11 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Yolka - też lubię skrócony tydzień, a w niedzielę w Mai Mala Mi Karolka, Elu - rzeczywiście ten powojnik rośnie szybko, ja go przycinam corocznie na wysokość ok. metra, ściągam oczywiście z drzewa jesienią. Jest ekspansywny i w krótkim czasie potrafi bardzo się rozprzestrzenić. Lubię jego słoneczne dzwonki / puchate kulki. Mam go od początku starego ogrodu, czyli osiemnaście lat, ale to oczywiście trzecia sadzonka, którą ukorzeniałam. Nie jest go łatwo ukorzenić z sadzonki zielnej, lepiej przysypać ziemią. Nasion nie wysiewałam, nie było potrzeby. Wiosną będę próbować, oczywiście nadmiar będzie do upłynnienia. Karola, zbierz nasiona niebieskiego, ale dopiero po mrozach, przywieziesz w lutym
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 21:21, 11 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Posiałam tanguckiego, wzszedł, wysadziłam, ale na razie marnie mi rośnie, bo pewnie miejsce niezbyt mu odpowiada. Zresztą u mnie w ogóle powojniki nie chcą rosnąć, nad czym ubolewam
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 22:55, 11 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
też wysiałam tanguckiego chciałam aby po pnącej horti poszedł ale coś mu tam nie pasuje a Twój ślicznie oplótł iglakapozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 00:05, 12 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, Aniu, ewsygz tego co pamiętam to młoda sadzonka potrzebuje rok dwa aby się zadomowić, a potem strzela kilkumetrowymi przyrostami to co jest na drzewie, to tylko boczna gałązka, bo główna masa jest na pergoli, w czasie wzrostu upycham ją intensywnie, nie patrząc, że się coś ułamie;P mam wrażenie, że gdybym go puściła na drzewo, mogłoby się to skończyć źle dla drzewa oczywiście
Marzena2007 masz powojniki wielkokwiatowe, a one są kapryśne dla swoich zastosowałam nadmanganian potasu z czosnkiem, efekt był, bo nie chorowały na uwiąd, powinnam powtórzyć oprysk w sierpniu i nie zrobiłam, we wrześniu już widać było chorobę. Dlatego wolę powojniki botaniczne, bylinowe, te odbijają co roku bez problemu. Kupiłam kilka latem, posadziłam jako towarzystwo dla róż, będę obserwować w przyszłym roku.
Buków dopiero uczę się w nowym ogrodzie Te zwykłe posadziłam z zamiarem cięcia w ekran.

____________________
Dwa ogrody
Ewkakonewka 09:04, 12 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868

Bardzo mi się podoba, tak miło na to się patrzy pozdrowienia zostawiam
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies