Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 23:18, 29 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pozdrówka Mariolko, miłego weekendu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 00:19, 30 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
rozark, LO na razie jest szersza niż wyższa, jeden pęd zakulkowany. Wiem, że ma płatki jadalne, ale wystarcza mi mojej nn, tę tylko wącham i podziwiam
Bogdziu, pamietam, że to kokorycz, ale dzięki Doniczki... chyba jeszcze muszą poczekać, jesli to nie problem. Chyba, że kanałem przerzutowym w Łodzi, gdybyś przypadkiem była w okolicach ul. Sterlinga
Koniczynkę wykopałam i wsadziłam do doniczki. Może uda mi się zebrać nasionka, bo pozostałe skoszone będą na pewno. Na razie trzyma się. Nawet fajnie wygląda, jak przekwita, miałam zrobić fotkę, ale czasu brakło.
Karolina, mniej więcej jak u Ciebie, busz podobny z tą różnicą, że U Ciebie ogródek gumowy, a u mnie rozciągnąć nie ma jak zaczynam się już zastanawiać, gdzie nowe rośliny sadzić

wrzucam jak leci
tegoroczna stipa


liliowce od Bogdzi w rabacie i fragment żywopłotu cisowego, trzymajcie kciuki, aby się przyjął, systematycznie podlewany mam nadzieje, że da radę, bo korzeni z lupą było szukać, tak krótko były obcięte


w tle zamierająca sosna, woda plus glina, już w ubiegłym roku chorowała, pewnie jednak poleci myślę, co w zamian posadzić


przywrotniki pożerają liliowce i trytomę, trawka jutro będzie skoszona, mam obiecane
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:48, 30 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
liście irysków już dziś usunęłam, wycięłam narcyzom, wykopałam tulipany i schowałam na dorastanie, ciekawe, czy sprawdzi się pomysł zaczerpnięty z jakiegoś programu, dużo ich nie miałam, zobaczę


od strony siatki posadziłam kilka miskantów ML ze swoich dzielonych, zbierają się tak sobie, ledwo je widać zza bylin, piwonie jeszcze wszystkie w pąkach, chyba wystartują razem z różami


kocham błękity koralowy ozdobnik czeka na białą piwonię


pomijam rabatkę z bukami i Pastellami, narożnik z brzozami i bramką różaną
tu Louis Odier, nie widać dobrze, ale ma z metr średnicy, jak się rozrośnie jeszcze w sezonie...rośliny upchane za nią będą chyba do przesadzenia
____________________
Dwa ogrody
wojtas2101 00:51, 30 maj 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Przepiękne te twoje orliki!
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
jankosia 01:05, 30 maj 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Tą stipę pikowałaś po jednym źdźbełku ? Moje najładniejsze to takie jak połowa twoich a reszta to 1/3 Oj, zaniedbałam w tym roku siewki
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 01:16, 30 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
środkowa rabata dzieli przestrzeń przed domem na dwie części, z drugiej strony ułożyłam ścieżkę, za ścieżką będzie taka sama w odbiciu lustrzanym rabatka ziołowo-warzywna, ale to jeszcze nie teraz na razie całkiem dobrze rośnie sobie katalpa i w przyszłości ma dać trochę cienia przed budynkiem gospodarczym, którego też jeszcze nie ma
zimozielonym szkieletem tej rabaty są dwa cisy kolumnowe, dwie kule cisowe i pięć kul bukszpanowych, ale jeszcze w mini rozmiarze




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:39, 30 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miro, klimat suchy u mnie nadal, co drugi dzień podlewam i nie jest to dziesięć minut, niestety. Moje sadzonki juz prawie wszystkie w gruncie, jutro jakieś resztki dosadzę.
Pszczelarnio, planuję na przełomie sierpnia/września przesadzić rh i azalie, ale czy mi się uda, to nie wiem. Problematyczne jest miejsce, chociaż wydaje mi się, że już je wybrałam, lecz wszystko jeszcze może się zdarzyć

wojtas2101 Witaj, bo chyba jeszcze Cię nie gościłam, zapraszam Orliki pełne kupowałam, siałam również, ale jeszcze nie kwitną i nie wiem, czy się zdecydują w tym roku

Jankosia - Moniko no wiesz, czarodziejką to ja nie jestem, pikowałam po kilkanaście ździebełek Zielona Marta ma zielony palec jeśli chodzi o stipy z jednego źdźbła, ubiegłoroczne wyrzuciłam prawie wszystkie, zostały trzy, może dadzą wcześniej nasiona

klimaty w starym ogrodzie określiłabym jako luz i luzik nie dam rady wypielęgnować wszystkiego jak dawniej

w części ziołowej rozpanoszyły się byliny, ale melisa, szałwie, oregano i inne nie dadzą za wygraną i będzie ich czas


hosty i hościki? miniaturki są świetne, ale musiałam zabrać spod świerka, bo ptaki je ozdabiały, duże liście wymyte niedokładnie

i moja największa hosta, to dopiero początek, późno rusza


____________________
Dwa ogrody
jankosia 01:51, 30 maj 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Kurde, to ja też mogłam tak zrobić a ja głupia dzielnie po jednym wrrr
Moja szałwia muszkatołowa okazała się jednak omszoną ale znalazłam też dzisiaj siewki muszkatołowej- mam nadzieję. Ty masz jakieś siewki żebym mogła porównać? Bo jak ta okaże się jeszcze czymś innym to mnie chyba szlag trafi
Dużo kwiecia u ciebie Pozdrawiam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 02:01, 30 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
wykopałam dwie hosty z obu stron tej dużej, a i tak zaczynają się stykać liśćmi, bo tej poniżej też się przyrasta niemiłosiernie


mydlnica rośnie swobodnie atakując nowe przestrzenie, szkoda tylko, że jest kapryśna i nie daje się dzielić, ta rośnie tylko na trzech krzaczkach, po kwitnieniu przycinam ją krótko


okolice studni


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 02:23, 30 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jankosiu, mam muszkatołową, jutro pstryknę fotki dla Ciebie. Ja bylinowa raczej jestem, bez kwiatów nie ma dla mnie ogrodu. No to jeszcze kwiatki dla Ciebie, niektóre z bodziszków




rdest pokazywany wcześniej rośnie w towarzystwie żurawki i bordowego klona


i na koniec... moja, pierwsza, podpędzona w domu i wysadzona ok. trzech tygodni temu do gruntu dalia pomponikowa

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies