Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Joku 10:19, 04 maj 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Mariola, wstawiam u siebie zdjęcia szykującego się do kwitnienia żeleźniaka (ten kwitnący na różowo). Mam go chyba ze 3 lata, kupiłam kwitnący.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
07_Rene 13:05, 04 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Część Wpadłam do Ciebie na chwilkę i tak mnie wciągnął Twój ogród, że az do czerwca ub.r. dotarłam Masz u siebie wszystko co lubię: nietuzinkowe róże, dużo bylin, gęsto na rabatach No i te donice niebieskie - bomba.
Gnojówkę z miszka masz przetestowaną? Ponoć do kwaśnolubnych i owocowych jest świetna - prawda to? Robisz ją cały sezon czy tylko teraz? Jak długo można przetrzymywać taką zrobioną?
Nigdy nie robiłam gnojówki z mniszka, tylko żywokost i pokrzywa (ewentualnie dorzucę jakieś jaskóczę zielę) Ale mniszka u mnie dostatek, to może spróbuję

Dziękuję za radę w sprawie bodziszków.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Rench 23:56, 05 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
O kurcze ile ty masz donic.... i jakie piękne te szafirowe !
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 00:11, 06 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Wydawałoby się,że zimy nie było,a wszędzie jakieś szkody.
Jeśli edenka pod ziemią jest zielona to odbije,trudno się mówi,ale masz jeszcze dużo równie pięknych róż
Szkoda,że nie wiedziałam wcześniej,mogłam ci w donicy kupić.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Margarete 16:10, 06 maj 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)



papuzie powtórzyły kwitnienie


Papuzie sliczne

Moja stipa tez cała zdechłani źdźbła zielonego nie widac...czekam jeszcze ale nadzieja słąba. Do tego proso rózgowate - 2 szt i jedna rozplenica...chyba też do wyrzucenia bedą...no niby zimy nie było...ale po tym wariacko goracym lecie zdechły w zimie...
Trudno...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mirkaka 07:24, 08 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Donice wyglądają imponująco, papuzie przecudne
U mnie Edenka też słabo przezimowała, musiałam ciąć nisko
Możesz wstawić zdjęcia swoich podpór do piwonii?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 07:55, 08 maj 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirkaka, to zwykłe półobręcze, potem wykorzystam je do hortensji. Nie mam fotek, bo nie robiłam, ale wykonane wg pomysłu pokazywanego w angielskim programie świetna sprawa, tanio i prawie po zerowych kosztach, miałam dość biegania z kijkami
Za to szykują się nowinki kute, ale jeszcze chwilkę
Małgosiu, wyrzucam stipę i z pozostałych miejsc, odbiła po jednym źdźble careksy poszły prawie wszystkie, rozplenice i miskannty ruszyły. Ale młodziutkie sadzonki żółtej trawki którą kupowała wam chyba Milka przeżyły bez problemu ( skleroza, nie pamiętam nazwy. Wyrzuciłam też wczoraj niską niebieską budleję Blue Chip czy jakoś tak, sucha zupełnie, a różowe stare już odbiły.
Ostatnie tulipany



i bukiet tulipanów z cebulkami z Chrzypska Wielkiego, polskiej plantacji tulipanów, dostaje się łopatkę i można kopać ile dusza zapragnie



Kwitną zawilce majowe, ekspansywna roślina, sadzę je tylko w jednym miejscu, w innych tępię, bo rozchodzą się po całym ogrodzie


uciekam wirtualnie zobaczyć się z Bogdzią i zmykam siać ogórki
____________________
Dwa ogrody
Joku 17:39, 08 maj 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
U mnie budleja Blue Chip też nie przeżyła, padła po poprzedniej zimie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 18:28, 08 maj 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Posiałam ogórki i cynie. Dwa razy pokropiło, może popada w nocy. Pies nauczył się, że nie wolno wchodzić na ogrodzony teren. Może jakieś warzywa będą Wyniosłam na wietrzenie śladowe ilości moich tegorocznych pikówek. Oberwałam szafirkom kwiatostany i część liści. Wykopałam hiacynty, ogłowiłam przekitnięte tulipany. Tyle ogrodu na dziś, poza domowymi obowiązkami

Fotka dla Nikity, wg etykiety to Betty. Jej ostatnie kwiaty, większość zniszczyły przymrozki.



Mirkaka, zwykły drut przy piwoniach, nie malowany, rdza dodaje smaczku Policzyłam piwonie bylinowe w nowym. Rosną 23 sztuki plus dwie krzewiaste.


Kamasja zaczyna, drugi rok w gruncie, z piętnastu cebulek ma ponad 30 kwiatostanów. Jupi, przesadzę na nową rabatkę przed dom.
____________________
Dwa ogrody
Kasya 18:35, 08 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
to u ciebie kamasja duzo wieksza
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies