Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 22:44, 29 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anka_ napisał(a)
Jak już jesteśmy Przemku przy sąsiadach to powiem ci, że moi stwierdzili że jestem nienormalna- bo po co marchewkę sieję jak w B. można kupić za parę groszy.

I oczywiście masz rację- fajnie jest mieć pod ręką bratnią duszę podzielającą pasje.


Też spotykam się z opiniami typu ,,a po co,, ,,przecież się nie opłaca,, ,,szkoda pracy bo w sklepie za grosze,, ale tak mówią tylko Ci którzy nigdy sami nie próbowali wyhodować swoich warzyw albo leniwi A przecież nawet najbardziej pokręcona marchewa wyciągnięta z własnego warzywnika cieszy Ja mam ogromną satysfakcję z tego co robię np. dzisiaj gotowałem zupę krem z cukinii i kabaczka Poszedłem do warzywnika z koszykiem jak Monty Don wykopałem ziemniaczki marchewkę pietruszkę cebulę Zerwałem cukinię i kabaczka i poszedłem gotować Wszystko swoje i nie trzeba kupować Jak ja to kocham
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anka_ 22:47, 29 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
I wszystko zdrowe, pachnące i bez nawozów. I ten smak ....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kosolka 22:51, 29 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
U Ciebie padało przed podlewaniem, u nas po Ale i tak mamy radoche, bo całości dzialki nie jesteśmy w stanie podlewać, a tak czy inaczej ulewa to nie to samo co trochę z węża..Wszystko nabierze wigoru. Widoki u Ciebie jak zwykle piękne! Spokojnej nocy.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Gardener27 22:53, 29 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

anka_ napisał(a)
I wszystko zdrowe, pachnące i bez nawozów. I ten smak ....


Dokładnie tak a nie jakieś tam badziewie przywiezione z nie wiadomo skąd

Aniu a Ty masz warzywnik, co uprawiasz ? Byłem u Ciebie ale nie za wiele tam zdjęć a ten gacek to mi się chyba dzisiaj przyśni w nocy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:57, 29 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kosolka napisał(a)
U Ciebie padało przed podlewaniem, u nas po Ale i tak mamy radoche, bo całości dzialki nie jesteśmy w stanie podlewać, a tak czy inaczej ulewa to nie to samo co trochę z węża..Wszystko nabierze wigoru. Widoki u Ciebie jak zwykle piękne! Spokojnej nocy.


Deszcz zawsze potrzebny ale ostatnio trochę robi się natrętny Mi po takich akcjach czyli podleje a przychodzi chmura i poprawia ręce opadają

Dziękuję Kolorowych snów
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anka_ 23:05, 29 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Przemku przecież mus mieć swoje. Tylko mój warzywniak się do zdjęć nie nadaje.
Co uprawiam- z warzyw wszystko to co idzie (marchew, pietruszkę, buraczki, cukinie, ogórki x2, pomidory mix, arbuzy, paprykę, dynię, słonecznik, fasolki mix, pory, selery, cebulę, ziemniaczki też oczywiście swoje + jakaś drobnica- szczypiory, szczaw, koper- więcej warzyw nie pamiętam... ).
No i oczywiście wszelkiej maści owocki.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gardener27 23:13, 29 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anka_ napisał(a)
Przemku przecież mus mieć swoje. Tylko mój warzywniak się do zdjęć nie nadaje.
Co uprawiam- z warzyw wszystko to co idzie (marchew, pietruszkę, buraczki, cukinie, ogórki x2, pomidory mix, arbuzy, paprykę, dynię, słonecznik, fasolki mix, pory, selery, cebulę, ziemniaczki też oczywiście swoje + jakaś drobnica- szczypiory, szczaw, koper- więcej warzyw nie pamiętam... ).
No i oczywiście wszelkiej maści owocki.


To podobnie jak u mnie wszystkiego po trochę na własne potrzeby a nadwyżki wędrują do znajomych i przyjaciół
Ja mam sad jeszcze po dziadkach Wszystko tak takie stare ale owocuje Sadownictwo mnie jakoś nie pociąga i też to miejsce nie nadaje się do robienia zdjęć Koszę tam tylko trawę i skubnę czasem co nie co z drzewek i krzewów
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anka_ 23:16, 29 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Przemku czy ty nie masz problemu z nornicami w warzywniku? Bo u mnie zarazy sieją spustoszenie- już nie wiem jak sobie z nimi dać radę.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Nallar 23:20, 29 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
anka_ napisał(a)
Przemku czy ty nie masz problemu z nornicami w warzywniku? Bo u mnie zarazy sieją spustoszenie- już nie wiem jak sobie z nimi dać radę.


Gnojowica z czarnego bzu, i do norek.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 23:21, 29 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Hortensje nabierają rumieńców



Patagońska pomimo późnego wysiewu jednak zaszczyci mnie kwiatami



Hortensja ogrodowa wciąż się gniewa Nie będzie kwitnąć



Datura już rozwija trąbki



Ciekaw jestem czy pampasowa będzie mieć wiechy



I winobluszcz zroszony deszczem

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies