Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 22:14, 14 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kasiu, wiem, że moje Silverki to takie są niepodobne do siebie Możliwe, że masz rację, ale znalazłam post Bożenki hortensjowej i wg niej tak mogą wyglądać Silver Dollar. Fajnie by było żeby "zbielały lub zzieleniał", bo takie mi się bardziej podobają A w naszych szkółkach dzieją się różne cuda. Na oględziny bodziszków chętnie wpadnę
bozga napisał(a)


Tak mogą wyglądać młode Silverki ( zresztą pięknie utrzymane ),Ta odmiana jak najbardziej różowieje,chociaż oczywiście nie tak intensywnie jak np Vanilki ale jest to trochę brudny róż bo z odcieniem zieleni, zwłaszcza u podstawy kwiatostanu). Jeśli u kogoś są białe to po prostu później zakwitły Wszystkie bukietówki o pełnym kwiatostanie przebarwiają się na różowo, najbardziej dyskretnie i najpóźniej Magical Moonlight i Polar Bear, jeśli ktoś tego nie zauważył u swoich hortensji oznacza tylko jedno - kwiatostan nie przeszedł pełnego cyklu i zima go zastała na etapie bieli
Pozdrawiam serdecznie

____________________
Ogród dla moich synków
Marga 22:17, 14 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Basilikum napisał(a)
no tak zapomnialam, ze mieszkasz ponad 1000 km ode mnie w kierunku zimy

Śmiałam się z tą Syberią, bo przypomniało mi sie, jak jeden Szwajcar pytał się mnie czy w Polsce jest prawie tak zimno jak na Syberii, no bo przecież niedaleko mamy
____________________
Ogród dla moich synków
agnieszka_m 06:23, 15 mar 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Szafirki u mnie też tak wyglądają
a u mnie dziś przymrozek brr
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Kasya 07:09, 15 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
masz juz pieknie kwitnace krokusy, musisz miec duzo sloneczka

silver dollar to chyba moje ulubione hortki, a zaraz potem vaniki, za kolor
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anbu 07:34, 15 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia dziękuję
Śliczna wiosna u Cię
____________________
Ania Ogród Ani :)
vita 07:35, 15 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
KasiaWB napisał(a)
Z bodziszkami nie kombinuj, kup od razu odmiany dobre, szkoda pieniędzy, a potem nie wiadomo co zrobić z takim co się nie podoba i straszy na rabacie ))) jak chcesz to dam Ci swoje pokładające się )) albo zapraszam na oględziny, zobaczysz jak to fatalnie wygląda


Zgadzam się z Kasią, niektóre z bodziszków mogą trochę straszyć pod koniec kwitnienia i lepiej od razu wybrać sprawdzone gatunki.
Pokaż to miejsce na którym chcesz je posadzić, bo jeżeli ma to być tylko zadarnienie, to nie warto inwestować w odmiany.
Wiośni się już
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
olga80 09:04, 15 mar 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Marga napisał(a)
I zdjęcia z dzisiaj
kretowiska posprzątane

przy domku trele i ruch się zrobił


tulipanków mnóstwo wyszło

i krokusiki też się pokazały

pszczółka utytłana

u Cibie też miejsca w ogrodzie nie brakuje i pracy przy tym sporo
piękne krokusy
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Tusiala 10:08, 15 mar 2017


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Krokusiki śliczne
Kawa 10:54, 15 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Marga napisał(a)
Kamilko, lejesz miód na moje serce .... chyba nie zasłużyłam, bo gdzie tam u mnie pięknie
Idę do Ciebie zobaczyć co tam porabiasz ze swoimi szafirkami.


Dzisiaj odkopałam z kory budleje. Biedne zaczęły już gnić. Trudno może nie przemarzną.

a co mam lać jak naprawdę pięknie jest

a szafirki kwitły z tych trawiszczy w zeszłym roku
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 11:01, 15 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
aa czy ty coś mówiłaś o heptacodium?
bo mam
możesz zobaczyć i wiem gdzie są
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies