Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

IrenaIrena 19:23, 03 cze 2015

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Dori ,myslę że za malo wody mialy twoje tuje w zeszłym roku kupiłam w maju 20 tui ponad 2mety i wszytkie są zieloniutkie ,ale codziennie do września podlewalam tak na oko wiadro wody pod korzeń ,ktory byl w dołku by woda się nie rozlewała a trafiła prosto do korzenia .Dałam tez nawóz ale do roslin http://allegro.pl/nawoz-ukorzeniajacy-do-iglakow-agrecol-1-2kg-i5113532801.html . pozdrawiam .
____________________
waldek727 19:57, 03 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
irena_nenycz_chruszcz napisał(a)
Kochani witam ..bardzo prosze o rade pomoc mam cedra pendule i na mlodym pędzie pojawiła się kleista wydzielina ! co robic ? co to jest ? ostanio robiłam oprysk mospilanem ponieważ w mojej okolicy szaleje mszyca i swierki bardzo chorują .Bardzo prosze o rade ,czym ewentualnie opryskać .

Irenko.
Wiem jak cenną rośliną w naszych ogrodach jest cedr. Zrób fotkę zainfekowanego miejsca w przybliżeniu i wstaw ją jak najszybciej na forum. Jeżeli kleista wydzielina spowodowana jest obecnością mszyc to jeszcze pół biedy. Jeżeli natomiast okazałoby się, że jest to wydzielina grzybów sadzakowych to trzeba przeprowadzić bezzwłocznie działania ratunkowe.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Dori 23:06, 03 cze 2015

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 5
Dori ,myslę że za malo wody mialy twoje tuje w zeszłym roku kupiłam w maju 20 tui ponad 2mety i wszytkie są zieloniutkie ,ale codziennie do września podlewalam tak na oko wiadro wody pod korzeń ,ktory byl w dołku by woda się nie rozlewała a trafiła prosto do korzenia .Dałam tez nawóz ale do roslin http://allegro.pl/nawoz-ukorzeniajacy-do-iglakow-agrecol-1-2kg-i5113532801.html . pozdrawiam .


Dziękuję, Irenko, za twoją rzeczową odpowiedź, tego mi było potrzeba. Szkoda, że właściciel szkółki na pytanie o codzienne podlewanie powiedział, że w ten sposób to je zaleję i zgniją. Przez to bałam się podlewać aż tak mocno, uważałam, aby nie podlewać, gdy było wilgotno i unikałam podlewania tak obfitego, jak ty to opisałaś.

Mimo wszystko liczę na to, że ozdrowieją, tak jak u PAWLLOSZa na 40, stronie wątku, tym bardziej, że przez pierwszy miesiąc było sporo deszczu. Dziś podlałam solidnie.

Gratuluję tak pięknych roślin
IrenaIrena 05:46, 04 cze 2015

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
witam kochani .Waldku 727 prosze to foty coś tam jest jakias chyba mszyca ..ale bardzo prosze zerknijcie prosze i doradżcie co dalej
ale czy te robale wytworzyły tą kleistą wydzieline ? mlode przyrosty sa poklejone
____________________
waldek727 16:26, 04 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kamień z serca.
Tak to są mszyce. Razem z czerwcami na ogół podczas żerowania zawsze pokrywają roślinę kleistą wydzieliną która może stać się pożywką dla grzybów sadzakowych.
Zrób co 3-4 dni obfity oprysk z:
-1 litr wody deszczowej
-2 stołowe łyżki mydła potasowego z czosnkiem, wrotyczem lub piołunem
-1/2 szklanki denaturatu
Wcześniej oczywiście należy nieco podgrzać wodę aby rozpuścić w niej mydło i po schłodzeniu dodać denaturat.
Powodzenia.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
IrenaIrena 20:00, 04 cze 2015

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Waldku 727 serdecznie dziękuję juz przygotowuje oprysk brakuje mi jedynie wody deszczowej ale dam rade woda ze studni też wystarczy .pozdrawiam
____________________
Milo 13:10, 10 cze 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam serdecznie.
chciałam prosić o pomoc w sprawie tujek fascigiata. Posadzilismy je ponad miesiac temu na pasie 70m, odplewionym, dołki zstały zrobione ziemia do iglaków podana, brak maty i kora. Jakis tydzien temu zauwazylam brazowienie dolnych gałązek tuji u prawie wszystkich. Oprócz tego pojawiły się rudziejące gałązki u kilku sztuk nie na dole a znacznie wyzej rosliny i jeden nawet przyrost usechł. Podlewamy je, sprawdzamy ziemie pod kora czy jest wilgotna. Niestety podlewalismy z gory i to byl błąd podobno. Teraz bedziemy prosto pod kazdą tujkę. Pojawiły się też takie rude kropki i znalazłam dwa miseczniki tujowce - takie muszelki. Gałązki tujek te u dołu tracą kolor robia sie matowe, zoltawe i coraz bardziej rude az usychają
Oto zdjecia z sadzenia tujek, oraz brązowienia gałązek. Prosze o porady, bo nie chciałabym ich stracić tym bardziej ze jest ich ponad 100szt.
Pozdrawiam
Ania
Milo 13:27, 10 cze 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Jeszcze kilka zdjec z plamek rudych.
Jakiego uzyc preparatu na tego misecznika ? Mam go tez na spiralisach 10 sztukach w innym miejscu, więc tam bede na pewno pryskac.
KasiaBawaria 13:33, 10 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Na moje oko one wygladaja zdrowo-a uschniete galazki moze byly uszkodzone?Sa swiezo po posadzeniu, ze pogubia troche galazek to normalne. Za rok sie tak zageszcza, ze nie bedzie tego wogole wida tylko podlewaj. No i ja misecznikow nie widze..albo wzrok juz nie ten
____________________
Zapraszam na kawe
Milo 13:36, 10 cze 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Na zdjeciach miseczników nie ma ale dwa widzialam na pewno.Zaraz wrzuce zdjecie.To jest z tujek spiralis ale takie same widzialam dzis dwa na fascigiatach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies