Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

martaibartek 21:31, 21 mar 2015


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
W pierwszej serii "Pomysł na ogród" kładli szmatę pod każde nasadzenia, jak to oglądałam to aż serce bolało. W tej serii działają już bez szamty- zmądrzeli
____________________
wiunia 00:38, 22 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Gardenarium napisał(a)
Nie, nic się nie dzieje, tuje będą oddychać i wypuszczą nowe korzenie, a tak to by zgniły pod szmatą.

No i niech mi ktoś powie że szmata jest super i w ogóle o co mi chodzi. Ja odmawiam robienia ogrodu, jak jest takie coś, a klient jest zdziwiony, dlaczego. "przecież można naciąć krzyżyki w szmacie i sadzić" masakra jakaś .




Danusiu dziekuję Ci Kochana, że odpisałaś, od wczoraj ciągle zerkam na tujki i gadam do nich, żeby były dzielne za to co im porobiłam z korzonkami, kamień z serca jak mówisz, że nic im nie będzie
Porządnie je podlałam, a eM spryskał dolistnie pinivitem tylko teraz tak myślę czy to jeszcze nie za wcześnie ale trudno najwyżej za tydzień powtórzymy zabieg.
Teraz pada więc jest dobrze
Pozdrawiam i życzę słoneczka na jutro!!!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 06:13, 27 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu czy tuje spryskane dolistnie Pinivitem tydzień temu ( trochę deszczyk kropił) można teraz delikatnie podsypać nawozem doglebowo? Zamówiłam nawóz, dostarczyli i zanim wróciłam do domu z pracy już został zastosowany. Teraz mam dylemat czy to nie za wiele? Może go zwyczajnie wyzbieram ( z częścią ściółki)póki całkowicie się nie rozpuścił?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gardenarium 10:51, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za wccześnie moim zdaniem. Bo dolistnie i doglebowo może być w jednym czasie, tylko zimno jest - tuje nie rosną, więc nawóz zmarnowany moim zdaniem. Nawozi się gdy wegetacja już ruszyła i jest ciepło, a ciepło teraz nie jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 12:28, 08 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo bym prosił o diagnozę dotyczącą moich tuji. Reszta żywopłotu ma się bardzo dobrze. Ta część ma najgorszą glebę.. Szmata została zdjęta z końcem lutego. Czy to jakiś grzyb? Da się jeszcze te tuje uratować? Co teraz powinieniem zrobić? Zostały nawiezione. Co jakiś czas w marcu je podlewałem, jednak nie wyglądają dobrze.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 13:29, 08 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dodam jeszcze, że tuje mają 6 lat. Zawsze były piękne i soczyście zielone..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
bella 15:11, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Prosze o pomoc podczas potrzasania gałazkami iglaków unosi sie biały pył. Co to moze być?
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Mazan 16:07, 18 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Karol99

Wyglądem przypominają rośliny cierpiące na niedobór światła, może zbytnie zagęszczenie, gdyż piszesz, że to żywopłot. Ogólnie wydaje się, że to tzw. czynnik stresu jest przyczyną.


Bella

Teraz jeszcze za wcześnie na mączniaki, a jeśli to jasny pył - może oznaczać w suche dni, że panuje szara pleśń i konieczny jest oprysk np. dithane, gwarant lub ekologiczne środki grzybobójcze.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
zofjas 16:34, 18 kwi 2015

Dołączył: 18 kwi 2015
Posty: 14
Od kiedy to pyłki kwiatowe krzewów iglastych zwalczamy
np. dithane, gwarant lub ekologiczne środki grzybobójcze
____________________
Zosia
KasiaBawaria 16:53, 18 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
bella napisał(a)
Prosze o pomoc podczas potrzasania gałazkami iglaków unosi sie biały pył. Co to moze być?


A jaki to iglak? Wstaw zdjecie tego pylu. Moim zdaniem to pyl kwiatowy.Np teraz cisy taki pyl produkuja.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies