Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

marc73 13:51, 11 sie 2015

Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 4
Mazan
Dziękuję za informacje
Jeszcze jedno pytanie - rozumiem, że oprysk trzeba przeprowadzić wieczorem lub wcześnie rano, jeśli w ciągu dnia temperatura przekracza 30 stopni?
Albo pytanie ogólne kiedy, gdy na zewnątrz susza i wysoka temperatura?
Gardenarium 23:30, 18 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wtedy gdy temp. będzie taka jak jest napisane na ulotce o stosowaniu preparatu i w jakiej temp. powinno się go używać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_pacyna 17:07, 23 sie 2015

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mam prośbę. Czy brązowienie moich świerków oraz opadanie z nich igieł (!) może być wynikiem ostatnich 2-3 tygodni suszy (w sumie codziennie podlewając trawę coś tam się na nie wody lało, ale kto wie...). Nie wszystkie się tak zachowują w ogrodzie, tylko niektóre. Poczytałem wątek i widzę, że powinienem użyć siarczanu magnezu. Będę wdzięczny za podanie jakiegoś konkretnego produktu
Pozdrawiam





Mazan 07:18, 24 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin, a pies ich nie podlewał? Ciemnozielona barwa igliwia może oznaczać nadmiar azotu, co zwykle skutkuje podatnością na choroby. Trzeba też sprawdzić czy nie ma przędziorka. O podatności na choroby pisałem dlatego, że susza uaktywniła zarodnikowanie grzybów i pod tym kątem też powinieneś sprawdzić.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 09:53, 24 sie 2015

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan napisał(a)
Marcin, a pies ich nie podlewał? Ciemnozielona barwa igliwia może oznaczać nadmiar azotu, co zwykle skutkuje podatnością na choroby. Trzeba też sprawdzić czy nie ma przędziorka. O podatności na choroby pisałem dlatego, że susza uaktywniła zarodnikowanie grzybów i pod tym kątem też powinieneś sprawdzić.



Pozdrawiam


Nie mam psa. Mam kota, ale on nie załatwia się na zewnątrz (co nie znaczy, że jakiś się nie przypałętał. Możliwe również, że jakiś obcy kot wpadł, ale akurat po suszy to wyszło...). Jak sprawdzić, czy to nie przędziorek? A jeśli tak, to co zrobić wtedy? Pozdrawiam
KasiaBawaria 08:08, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tak sie zastanawiam, bo widze ze tu ludzie tui nie podlewaja wogole.Co zreszta czasami widac. Jak czesto podlewac starsze niz 3 letnie tuje, na glebie gliniasto-piaszczystej, gdy sa upaly temperatura ponad 35 stopni i ani kropli deszczu przez wiele tygodni?To samo z zywoplotem z cyprisikow, juz 10 letnim. Podlewam po dwoch tygodniach suszy. Za czesto, za rzadko? Nie chce, by jesienia pojawily sie oznaki suszy i zeby cos zaczelo brazowiec. Z drugiej strony nie chce ich wydelikacac.
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 08:47, 26 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin, przędziorka możesz zobaczyć choćby tylko widząc delikatną pajęczynkę, a na niej ciemniejsze, pojedyncze kropeczki lub używając lupy. Jeśli to byłby grzyb wówczas można sprawdzić czy to szara pleśń - częsty szary nalot wewnątrz krzewu.
Na przędziorka Ortus+nissorun lub magus bądź karate, a na choroby grzybowe Dithane, Bravo, Sarfun lub topsin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Ewelina88 08:58, 26 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2015
Posty: 15
Przedstawię Wam mój sposób na sprawdzenie czy tuje atakuje przędziorek:
należy wziąć białą kartkę, nadstawić nad tuje i potrząsnąć tują - wtedy na kartce zobaczymy rożne żyjątka, jeśli będzie dużo małych, zielonych lub pomarańczowych kropek, które bardzo szybko uciekają wówczas jest to właśnie przędziorek.
Pozdrawiam
____________________
marcin_pacyna 09:05, 26 sie 2015

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan, to na pewno nie przędziorek, sprawdziłem właśnie. Wewnątrz nie ma również szarego nalotu - jest tylko typowo brązowo, tzn. brązowe igły gdyż nie dochodzi słońce do środka. Czy brak szarej pleśni oznacza, że to na pewno nie jest grzyb czy mogą być również inne objawy? Dzięki za informację.
Mazan 11:50, 26 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin_pacyna

Możesz się tylko cieszyć. Wygląd roślin może wskazywać na brak wody, a u iglastych objawy występują z opóźnieniem, czyli obecny ich wygląd oznacza jak im 'dobrze było' trzy tygodnie temu. To jeden z przykładów letnich upałów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies