Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Malcia 00:15, 06 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Ja też miałam taki problem z iglakami rok temu... Zaczęłam używać nawozu i powiem wam że po miesiącu było dużo lepiej odzyskały swój dawny kolor. Może jeszcze nic straconego?
Gardenarium 08:11, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby używać nawozu to muszą być tuje podlane, gleba wilgotna, na suchą glebę gdy umierają z powodu zaniedbań - nawożenie nic nie da, a jedynie pogorszy ich stan.

Tutaj jest potrzebne zmasowane czyszczenie - zejdzie się z nim miesiąc, następnie opryski przeciwko zamieraniu pędów, może brak jest w glebie składników odżywczych, ale może też być ich nadmiar ?- a więc trzeba najpierw przeanalizować postępowanie.

- Czy nawoziliśmy trawnik że nawozy mogły spłynąć w tuje
- Czy w ogóle nic nie nawoziliśmy?

- Czy miały sucho (z tego co wiem miały)
- Czy z ulicy nie ma wpływu odśnieżanie ulic i sypanie soli? Jej nadmiar powoduje obumieranie iglaków właśnie w podobny sposób. Jak podnawozisz jeszcze - to kaput i po tujach

Jedyna rada:

- poczyścić tuje z suchego kołtuna, zgrabienie
- zastosowanie środka grzybobójczego
- przycięcie brzydkich gałęzi
- podlewanie obfite w korzenie
- ściółkowanie korą aby zatrzymać wilgoć

- dopiero jak zaczną rosnąć - ewentualne nawożenie po wykluczeniu przenawożenia

Ale, jak wspomniałam na wstępie - sa za brzydkie i zbyt zaniedbane aby o nie walczyć, będą szpecić ogród na całego, a nie taki jest cel ogrodu. Ma dawac radość a nie utrapienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:15, 06 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez bym o nie nie walczala.Wiecej suchego niz zielonego.
____________________
Zapraszam na kawe
megabasia 09:17, 06 mar 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
To pierwsze zdjęcie przedstawia thuje w najgorszym stanie. Ale jest sporo takich, które mają suche końcówki igieł - z daleka wygląda tak, jakby namalować brązowe uśmieszki na całej roślinie. Może te choć uda się uratować (oczyścić się nie da za bardzo, one się trzymają gałązek, przynajmniej na razie...), a te w najgorszym stanie pójdą do wycięcia.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 14:45, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wymaga sporo wysiłku, ale nieraz, jak poświęcimy roślinom wiele uwagi, one się odpłacą i zabudują. Próbuj więc o nie walczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 15:40, 06 mar 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Spróbujemy. To znaczy mogę tylko dać Tacie wskazówki, bo mieszkam daleko, ale może się uda
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
wiunia 22:13, 20 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu proszę zerknij i oceń ( ja mam oczy pełne strachu!) czy nie zaszkodziłam tujom wyrywając..."po chamsku" resztę szmaty, którą przeoczyliśmy w zeszłym roku i została pod tujami, a teraz tak mocno przerosła korzonkami???



____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gardenarium 20:07, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, nic się nie dzieje, tuje będą oddychać i wypuszczą nowe korzenie, a tak to by zgniły pod szmatą.

No i niech mi ktoś powie że szmata jest super i w ogóle o co mi chodzi. Ja odmawiam robienia ogrodu, jak jest takie coś, a klient jest zdziwiony, dlaczego. "przecież można naciąć krzyżyki w szmacie i sadzić" masakra jakaś .

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margoth 20:12, 21 mar 2015

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Danusiu, a co myślisz o szmacie bardzo miękkiej, takiej, która rozłazi się w palcach?
____________________
Ogród Margoth
Gardenarium 20:15, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sądzę źle o każdej szmacie. To nie ma nic wspólnego z dobrym ogrodnictwem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies