Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

KasiaBawaria 12:21, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mazan- no tak, ale przez to ze je podlewam w czasie suszy, wygladaja wrecz idealnie. Tylko chcialabym zmniejszyc ilosc lanej wody. Tak sie wlasnie zastanawiam, jak czesto podlewacie juz wyrosniete tuje?Czy zniosa np 3 tygodniowe upaly i susze?
____________________
Zapraszam na kawe
marcin_pacyna 13:01, 26 sie 2015

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan: dziękuję za info. Czyli podlewam, nawożę itp. Lałem widocznie za mało w czasie suszy niestety.
Pozdrawiam
Mazan 17:04, 26 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Utrzymanie roślin w dobrej kondycji w drugiej połowie sezonu to dla nich zapewnienie, że wytrzymają gorsze warunki zimowo-przedwiosenne, a Ty nie będziesz miała problemów w następnym sezonie wegetacyjnym. One zaczynają teraz na przełomie sierpnia/września przygotowywać się do zimy - pobieranie zwiększonych ilości 'nawozów jesiennych' jest tego pierwszą oznaką, następnie drewnienie tegorocznych przyrostów i oczekiwanie na obniżenie siętemperatur. Dzięki równomiernemu podlewaniu rozwinął się system korzeniowy - czy chcesz go osłabić?
To temat na dobrą broszurę nie tylko post.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 19:43, 26 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin_pacyna napisał(a)


Nie mam psa. Mam kota, ale on nie załatwia się na zewnątrz (co nie znaczy, że jakiś się nie przypałętał. Możliwe również, że jakiś obcy kot wpadł, ale akurat po suszy to wyszło...). Jak sprawdzić, czy to nie przędziorek? A jeśli tak, to co zrobić wtedy? Pozdrawiam


Wytnij te suche pędy, iglaki będą od razu lepiej wyglądały i zdrowiej. W sprawie rozpoznania - weź lupę albo dobre okulary i patrz czy nie widać tego

Zdjęcie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 19:55, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mazan- pewnie ze nie chce.Tylko ciekawi mnie jak czesto podlewaja swoje iglaki inni.Bo tu sie w glowe pukaja, ze latam z konewka..Chce tez by korzenily sie glebiej.By latwiej w razie co przetrwaly moja nieobecnosc.
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 20:26, 26 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Podlewanie w okresie suszy takiej jak tegoroczna to co najmniej raz w tygodniu, ale tak, żeby podłoże było wilgotne na głębokość 20 - 30 cm. Przy takiej wilgotności podłoża tuja przetrzyma okresową suszę, szczególnie żywotnik zachodni. Reszta zależy od podglebia, tzn czy jest przepuszczalne, czy bardziej zwięzłe, które zatrzyma wodę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 07:19, 27 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hmm, no a nas czasem nie ma i 3 tygodnie..Zadnej rodziny wkolo, automatycznego podlewania tez brak. Trzeba bedzie w takiem razie cos wymyslec.
____________________
Zapraszam na kawe
Jaro 14:13, 14 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 7
Help! Co się dzieje z moimi tujami?
Moim zdaniem to nie brak wody zwłaszcza, że w czasie upałów były podlewane nawet co 3-4dni.
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam.


____________________
Mazan 15:59, 14 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jaro

Czy to strona nasłoneczniona? Od strony ogrodzenia /niewidocznej/ wyglądają zdrowo?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Jaro 21:00, 14 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 7
Mazan napisał(a)
Jaro

Czy to strona nasłoneczniona? Od strony ogrodzenia /niewidocznej/ wyglądają zdrowo?


Pozdrawiam



Mazan

Dzięki za zainteresowanie.
Płot widoczny na zdjęciach 1,2 to strona północno-zachodnia względem tujek. Z każdej strony wyglądają tak samo. Jedne lepiej, inne gorzej. Tujki to odmiana columnowa, sadzona w kwietniu (podłoże dosyć tłuste z dodawanym z worka torfem). Zasilane 2 razy nawozem do iglaków: początek maja i początek lipca. Zdjęcie 3 przedstawia odmianę Martin rosnącą od strony północno-wschodniej. Brązowienie zauważyłem około miesiąc temu, 3tyg.temu opryskałem preparatem p.grzybicznym Substral Saprol (mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej niż przed). Producent tego specyfiku zaleca powtórzyć oprysk co mam zamiar niebawem zrobić. Mam również zamiar zasilić nawozem jesiennym. Szukałem również przędziorka, ale albo nie ma albo taki mały, że nie dostrzegłem. Już nie wiem co robić. Czekam na podpowiedzi mądrzejszych.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies