Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

karolina84 21:54, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Dziękuję bardzo za odpowiedzi Na Was zawsze można liczyć
____________________
mikaa997 12:10, 28 cze 2013

Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 15
Powiedzcie mi proszę czy nawóz Florovit można używać także do bukszpanów? Jeśli tak to czy spryskać nim same listki czy może normalnie podlewać nim glebę?

Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 22:08, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jedno i drugie, zobacz tutaj

Dilistnie i doglebowo, akurat o tym pisałam http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/403-bukszpany-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mugatka 21:41, 20 lip 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 30
Skarbnica wiedzy musiałam coś napisać żeby śledzić wątek
Pozdrawiam
____________________
"To nie sztuka wybudować nowy dom .... sztuka by miał w sobie duszę..."
Mugatka 22:20, 05 sie 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 30
Przeczytałam wątek wydaje mi się że dość dokładnie ... ale nadal mam pewną wątpliwość... dla doświadczonych ogrodników pewnie wyda się to śmieszne ...
ale co to znaczy podlać roślinę nawozem (np florovitem)
Czy to znaczy że mam ją podlać jak zwykle dość dużą ilością wody z nawozem ? czy wystarczy zrosić ziemię dookoła rośliny ?
____________________
"To nie sztuka wybudować nowy dom .... sztuka by miał w sobie duszę..."
Gardenarium 21:11, 06 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlać czyli nalać pod roślinę co najmniej pól konewki, a jak duża to i całą konewkę czyli 10 litrów.

Ziemia przed nawożeniem powinna być podlana samą wodą, potem wodą z nawozem, bo nawóz wg ulotki na opakowaniu rozcieńczamy

Zrosić ziemię to nic nie da, a więc podlać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mugatka 21:19, 06 sie 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 30
Dziękuje BARDZO za jasną podpowiedź ... no to widzę że trzeba się nalatać z tymi konewkami
____________________
"To nie sztuka wybudować nowy dom .... sztuka by miał w sobie duszę..."
Gardenarium 21:28, 07 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba wąż podciągnąć w ogród, i prostsza sprawa. Nie trzeba tak daleko latać, albo punkty czerpalne po ogrodzie zamontować w strategicznych miejscach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aterus 14:59, 01 lut 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Jakie nawozy stosować do iglaków zasadolubnych? Zauważyłem, że większość mieszanek jest przygotowywana z założeniem, że absolutnie wszystkie iglaki lubią kwaśną glebę (chocby taki Osmocote do iglaków i roślin kwaśnolubnych).
Jak rozpoznać nawóz, który nie będzie zakwaszał? Czym podsypać np. świerki serbskie lub cisy? Albo żywotnika zachodniego, który podobno dobrze się czuje w obojetnym ph?
____________________
Gardenarium 15:56, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawozami uniwersalnymi do ogrodu. Azofoska, Florovit i inne wieloskładnikowe do roślin liściastych nie kwaśnolubnych.

Świerki serbskie podlewasz roztworem np. florovitu, Hydrocomplexem. ten ostatni jest chyba najbardziej uniwersalny.

Ja jednak największą uwagę przywiązuję do przygotowania podłoża do sadzenia, teraz praktycznie nie nawożę świerków. cisy podlewam płynnym roztworem florovitu, ale też mało. Nie ma potrzeby bo rosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies