Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

aterus 08:42, 08 lut 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Dzięki! Muszę się przedrzeć przez gąszcz tych Azofosek i Florovitów. Na stronie producenta jest łokropnie dużo odmian Jak czytam opisy, to mam czasem wrażenie, że ten sam nawóz jest wkładany do różnych opakowań.
____________________
Gardenarium 08:05, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam takie zapytanie:

Może Pani by mi podpowiedziała czym mogę nawieź moje marne iglaczki tylko ze na samo ogrodzenie działki mam jakieś 400 tui glebę mam ciężka gliniasta przy sadzeniu do dołków wsypywałam ziemie i w tamtym roku podsypałam 2 razy nawozem pod iglaki później niestety wyjechałam a jak wróciłam wszystko było w kiepskim stanie teraz chce poprzerabiać i dać im nowe życie tylko nie wiem jak się do tego zabrać i czym mogłabym prosić o pomoc. Myślałam o SUBSTRAL Magiczna Siła do Iglaków tylko nie wiem czy stosować dolistnie czy lepiej doglebowo no i Florovit i też nie wiem czy podsypywać granulatem czy podlewać rozcieńczonym o mikoryzie też myślałam ale posiadam za dużo iglaków i za dużo by mnie to wyniosło. proszę o odpowiedź i podpowiedź co robić. pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:05, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba najpierw się zorientować, czy poprzednie sypanie nawozami nie spowodowało przenawożenia, bo teraz kolejne nawożenie może dorpowadzić do śmierci roślin.

Podsypanie nawozem to nie wszystko, ten nawóz jeśli jest sypki albo granulowany należy rozmieszać lekko z glebą, nieco dalej od pnia, w obrębie korony drzewa i rozpuścić, czyli lać wodą, aby dotarł do korzeni.

Wyjazd i pozostawienie tui bez podlewania mogło doprowadzić do pogorszenia ich stanu a nie do polepszenia być może z tego powodu, albo z powodu zbyt dużej dawki.

Teraz nie radzę nawozić, najpierw spowodować poprawę warunków, czyli jeśli jest mata p. chwastom to ją usunąć, opielić rabatę, wyciąć w pobliżu trawnik, albo wytyczyć pasek wolny od trawnika, wyściółkować przekompostowaną korą sosnową a nie świeżymi kawałkami kory.

Podlewać i poczekać co się będzie działo. Tuje muszą zacząć rosnąć i wtedy zdecydować, co dalej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 12:09, 18 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardenarium napisał(a)
Florovit zwykły w płynie[/quote

Danusiu! Kiedy przychodzi wiosna, wybieram się zawsze po nawozy i dostaje zawrotu głowy od różnorodności , zdecydowanie za duży wybór jest w sklepach i im dłużej się zastanawiam tym gorzej:/ do większości roślin stosuję właśnie Florovit uniwersalny, ale czy mogę go stosować np do bukszpanów ? używam też Azofoski tylko tu właśnie mam wątpliwości jak długo w okresie wegetacyjnym mogę go stosować ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 12:10, 18 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Danusiu! Kiedy przychodzi wiosna, wybieram się zawsze po nawozy i dostaje zawrotu głowy od różnorodności , zdecydowanie za duży wybór jest w sklepach i im dłużej się zastanawiam tym gorzej:/ do większości roślin stosuję właśnie Florovit uniwersalny, ale czy mogę go stosować np do bukszpanów ? używam też Azofoski tylko tu właśnie mam wątpliwości jak długo w okresie wegetacyjnym mogę go stosować ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
kaisog1 13:10, 18 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Florovit można z powodzeniem używać do bukszpanów
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
marta_d 13:21, 18 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
o to fajnie florovit magiczny do wszystkiego się nadaje
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 14:51, 18 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie do wszystkiego, do kwaśnolubnych się nie nadaje.

Tutaj napisałam o nawozach do bukszpanów

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/403-bukszpany-w-ogrodzie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 23:06, 18 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
dziękuję, przeczytam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
emila 09:30, 28 lut 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Przeczytałam całość, głowa boli dobrze że wybudowali u nas fajny market i mam pod nosem wszelakie nawozy.

Proponuję, aby łatwo było odszukac co do czego: nazwa nawozu i z doświadczenia do czego używacie, liste mozna uzupełniać, ja nic nie napisze bo z moim doświadczeniem to straszna bieda.

Azofoska-
Magiczną Siłę Substrala-
Florovit uniwersalny w płynie-
____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies