Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

Borbetka 07:41, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Cudnie zrobiłaś te donice! Wyglądają szlachetnie i świetna ta przecierka. Że też ja nie mam talentu do takiego czegoś. Mam donice ceramiczne i stawiam je w piachu, na deszczu i Bóg wie jeszcze gdzie, żeby się pobrudziły i nabrały takiej patyny.
Mam problem z kupieniem farby w takim kolorze. Miałaś gotową czy merdałaś?
____________________
borówcowy wizytowka
mstrzes 09:39, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Kasiu chciałam tylko napisać, że masz piękne ogrodzenie. Cegła i szary kolor - super!!. Maniaczka szarości ze mnie, więc u mnie też szare przęsła, tylko w poziomie. Już zamówione i czekamy.
W ogóle pięknie u Ciebie. Jest klimat
____________________
Pozdrawiam Magda
MAD 09:51, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Macham porannie!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
kasia_w 12:18, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Borbetka napisał(a)
Cudnie zrobiłaś te donice! Wyglądają szlachetnie i świetna ta przecierka. Że też ja nie mam talentu do takiego czegoś. Mam donice ceramiczne i stawiam je w piachu, na deszczu i Bóg wie jeszcze gdzie, żeby się pobrudziły i nabrały takiej patyny.
Mam problem z kupieniem farby w takim kolorze. Miałaś gotową czy merdałaś?


Hej Borbetka. Pomaluj donice ceramiczne...jogurtem naturalnym! Tak radzi Titschmarch w jednym z odcinków.Ja zrobiłam to wczoraj z moją donicą ceramiczną na zioła i czekam na efekt Ale to pewnie trochę musi potrwać, żeby bakterie zadziałały.
Moje donice prostokątne są plastikowe, dlatego je "uszlachetniłam". Ceramicznych nie maluję, no chyba że jogurtem.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 12:22, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
MAD napisał(a)
Macham porannie!

Odmachuję! Mad- spać przez Ciebie nie mogę ! Przez te nasadzenia pod wykuszem! Bo ja zrobiłam ścieżkę zaraz pod wykuszem, a trzeba było zostawić tam miejsce na stożki albo co innego, żeby pod ścianą domu nie było łyso, a ścieżkę odsunąć trochę. Mężuś trochę się wkurzył, jak usłyszał o moim nowym pomyśle Chyba musi zostać, jak jest. Dziś kupiłam perowskie, to wsadzę sobie w kamyczki po domem, co by nie było tak pusto.
Człowiek zwariuje kiedyś przez to ogrodowisko...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 12:26, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
mstrzes napisał(a)
Kasiu chciałam tylko napisać, że masz piękne ogrodzenie. Cegła i szary kolor - super!!. Maniaczka szarości ze mnie, więc u mnie też szare przęsła, tylko w poziomie. Już zamówione i czekamy.
W ogóle pięknie u Ciebie. Jest klimat

Dzięki, dzięki
Zaraz kilka fotek dzisiejszych wrzucę.

Och my też czekamy na przęsła od strony drogi, tam gdzie siatka. Bez cegły niestety, bo zaśpiewano sobie 2 eur za położenie 1 cegiełki
Kiedyś domek sobie też przemaluję z tej żółci obrzydłej na taką szarość paryską- biało-szary, jak wszystkie kamienice w Paryżu. Żółty to oczywiście pomysł dewelopera. Dobrze że barwnik kiepskiej jakości, bo szybko blaknie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 13:49, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
I w końcu parę zdjęć z aktualnego stanu ogrodu

To rabata od strony drogi. Rabata była poszerzona i przesadzona/obsadzona. Zamiast siatki wkrótce ogrodzenie. Od drogi cisy. Zrobiłam montaż dwóch zdjęć, ale to nigdy nie wychodzi, tak jak w rzeczywistości- tzn. łuk jest w realu ładniejszy Nie mogę objąć tego w jednym kadrze, a jak się robi z ujęcie dwóch stron, to jest trochę przekłamane. No ale coś tam widać


Zrobiłam małą obwódkę z bukszpanów, ale tylko na fragmentach, głębiej, pod berberysami 3 róże The Fairy. Zobaczymy czy miejsca im starczy


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 13:54, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a jakby z drugiej strony, od strony śmietnika symetrycznie różom odpowiadają 3 bergenie. Że też nie mogłam zrobić tych róż wszędzie Ale jak zobaczyłam te kosmiczne bergenie , to też musiałam je mieć. Oba różowe jakby co


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 13:55, 29 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
w narożniku miłorząbowym kwitnienie na całego- ta azalia fioletowa nijak mi tutaj odcieniem nie gra. Co tez mnie kiedyś skusiło żeby ją kupić- nie wiem. Może ktoś ją chce?

Na lewo od azalii, pod cisami, posadziłam andromedę i obiedkę szerokolistną za nią. Tak się zastanawiam czy ta andromeda nie za rzadko posadzona- doradźcie proszę, bo jest w szkółce właśnie dostawa to bym dokupiła.





____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 13:59, 29 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
jest ładnie
załamkę to ja też mogę zaliczyć
masz już perowskię
kiedy ja zakupię rośliny z mojej listy must have
pojechałam do szkółki oddać donice z żywotników i wzięłam 5 tawuł japońskich,
bo były po 4,50 zł
gdzie ja to posadzę, nie mam pojęcia
kokoszka ze mnie...
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies