Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Luki 22:56, 27 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja też czakm na róże z tego samego miejsca i jakoś doczekać się nie mogę, a miałem nadzieję, że w tym tygodniu posadzę i będzie spokój. Z tych co kupiłaś mam Tereske i ma jeden minus, nie pachnie poza tym zdrowiutka kwitłaby do teraz gdyby nie wczesne przymrozki i na dodatek rośnie przy zaplamionym Williamie z czego nic sobie nie robi.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:57, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)
Bardzo fajne zestawienie rabat letnio-jesiennych Ja też wolę lato, ale trzeba jakoś polubić tą jesień, żeby pozbyć się uczucia żalu Pozdrawiam

Kasiu, jesień jest piękna. Ta gra kolorów...
Tylko przymrozki wszystko popsuły. Za wcześnie.
Wiosnę miałam dwa tygodnie później, to by było sprawiedliwie, mrozy też powinny się spóźnić. Róże już nie kwitną u mnie. Szkoda.
Choć dziś patrzyłam: New Dawn ma nowe pąki, jeżówki wypuściły nowe kwiaty. Werbena też. Jak nie zmarznie, to jeszcze będę miała radość
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:02, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Ja też czakm na róże z tego samego miejsca i jakoś doczekać się nie mogę, a miałem nadzieję, że w tym tygodniu posadzę i będzie spokój. Z tych co kupiłaś mam Tereske i ma jeden minus, nie pachnie poza tym zdrowiutka kwitłaby do teraz gdyby nie wczesne przymrozki i na dodatek rośnie przy zaplamionym Williamie z czego nic sobie nie robi.

Doczytałam o Teresce, że to jej minus.
Bardziej zwracałam uwagę na zdrowotność róż. Nieplanowanego mam Otella, z przypadkowego zakupu i go plamistość złapała. Obok rośnie Abraham Derby i zdrowy.
Cieszę się na Artemis i Knopires. Te ładnie pachną.
Z F i GlS miałam codziennie powiadomienia o statucie przesyłki. Wszystko sprawnie.
Trochę słabo opisane są różyczki. Mają karteczki z nazwami takie paskowe. Tylko jedna ma kartkę z obrazkiem. Za to dołączono opis, jak sadzić róże.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:10, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Piękna jest jesień i dostrzegam każdy szczegół Nawet liście mnie nie denerwują,ochoczo je sprzątam machając grabiami i targając na ramieniu odkurzacz myślę..oj jak by mi było smutno gdybym nie miała ogrodu...
U nas dziś też przymrozek ale pięknie wstało słońce.Fajna pora na uwiecznienie jesieni poprzez zdjęcia
Miłego dnia Iwonko

Aniu, też sobie rano pomyślałam o fotkach. Ale wczoraj robiłam świeże i sæsiedzi już dziwnie patrzą, jak co chwilę biegam z aparatem
Na dodatek mnie pilnują, bym jeszcze w ogrodzie nic nie robiła. Wczoraj wyszłam szukać do ogrodu kotka i na moment tylko grabie przestawiłam... ręce mnie swędzą od bezrobocia
Dostałam reprymendę od znajomych, co do mojej sąsiadki przyjechali właśnie na kawę
Mała miejscowość i się nie schowasz. A tuje jeszcze małe

Z tego bezrobocia za robienie serwetki na szydełku się wzięłam. I pocerowałam chyba 30 skarpet
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:12, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lojalna_ napisał(a)
Wow!!!

Iwonko ja mam wrazenie ze wiele roslin jeszcze teraz dostalo powera do wzrostu


Jolu, jeżówki i werbena zaczyna następne tłoczenie. Walczą z przymrozkami. A trawy - to moja nowa miłość
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:15, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
babka napisał(a)
Jesień piękna ale Twój ogród jest zdecydowanie stworzony do błyszczenia latem Ciekawe są takie porównania

Tak myślisz?
Latem mnóstwo kwiatów, bzyczki, motyle, zapachy, kolory, słońce przenikające przez roślinki...
Lubię to ... I mam urlop i czas, by się nacieszyć ogrodem
A teraz, jak świeci słoneczko - też jest ładnie, choć zimno. Gorzej, jak jest szaro, buro i pochmurno
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:17, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


Na moim Marikenie dziś jest już tylko połowa liści. A przecież dopiero go pokazałam limonkowo-żółtego....
Mróz swoje zrobił.

Marikeny wrażliwe na mrozy. Czeka się cały rok a potem niemiła niespodzianka. Przypomnij mi o tym, jak wpafnę na pomysł zakupu go
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:20, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)
Piękne róże zakupiłaś Będzie ślicznie w przyszłym sezonie

Mam Kasiu taką nadzieję. Już drugi sezon testuję rośliny na rabacie lawendowej.
Może się w końcu uda zgrać nasadzenia
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:22, 27 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lindsay80 napisał(a)


U mnie to samo.... Szkoda bo nie zdążyłam się nimi nacieszyć.

Iwonko piękne odmiany róż wybrałaś, Giardine i Artemis obie będziemy miec.
Moje Giardiny przyjda z Roz.... Ale dla mamy zamawialam 6 x Gemma z F.

Było więcej pięknych róż... Tylko miejsca mało...
I tak się zastanawiam, gdzie upchnąć Abrakama, bo jednego już mam

Sprawdziłam Gemmę.
Ładna. Będę się dopytywać o jej losy.
____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 00:04, 28 paź 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonka nie przejmuj się, moi sąsiedzi już chyba dawno sobie o mnie myślą, że brak mi 5 klepki przez to ciągłe ganianie z aparatem
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies