Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 08:57, 30 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)
U mnie sąsiedzi już się chowają jak wychodzę z aparatem
Ale w ostatnich dniach dostali kolejną porcję ciekawych widoków do omawiania- odkurzaanie smaragdów wzbudza sensację

Macham Iwonko!

Z tujami jest dziwna sprawa. Cały sezon trzymają fason, a jesienią potrafią w ciągu tygodnia pokazać brązowe gałązki, które szpecą. Na szczęście tym tematem jakoś tak sam z siebie zajął się Zbyszek. Czyści tuje w wolnej chwili. Odkurzacz mu pokazywałam, ale na razie będzie czyszczenie ręczne
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:01, 30 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bdan napisał(a)

Bukszpany kupowałam u nas po 2 zł za sadzonkę. Ale mają też sprzedaż wysyłkową, bo na allegro ich znalazłam i dopiero zorientowałam się, że to blisko mnie

Danusiu, dziękuję za namiary na bukszpany. Zamawiać będę wiosną. Bardzo ładne sadzonki dostałaś w dobrej cenie.
Obejrzałam sobie ich ofertę. Przez zimę muszę sobie zrobić plan, co mi jeszcze brakuje. I odkładać kieszonkowe do skarbonki
____________________
Ogródek Iwony II
Rumianka 09:05, 30 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Z zachwytem patrzę, jak Twój ogród zmienia się na dzieło sztuki. Kibicowałam pierwszym Twoim metamorfozom jeszcze z ukrycia. Pozdrawiam i zapraszam do mojego watku.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Iwk4 09:06, 30 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
malkul napisał(a)


hihihi jakoś wcale się nie zdziwiłam CMOK

Gosiu, miło mi, że zaglądasz. Trawami można się zarazić patrząc na twój ogród.
I widziałam twoją wizytówkę ogrodu tutaj:
http://www.mojpieknyogrod.pl/ogrod/ogrod-ozdobny/ogrod-nowoczesny-kokoszki
Bardzo mi się podobała i Ci Gosiu gratuluję mobilizacji
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:13, 30 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)
Iwonko róże wygrały - piękne odmiany, kolkwicji nie znałam pięknie wygląda jak kwitnie ja mam dość dużą działkę i zaproszę ją do siebie.
Podziwiam Twoją samodyscyplinę co do roślin. Pozdrawiam.

Olga, na dużej działce warto mieć ten krzew. Nawet, gdyby robił za tło. Okres przyjęć komunijnych - to był moment, kiedy pięknie kwitła. I zawsze na ten moment czekałam. Ale wtedy nie miałam jeszcze tylu roślin w ogrodzie. I nie miałam róż. Ale jak zobaczyłam w Ogrodzie w Tarnowie taką ścianę różaną, zakochałam się i postanowiłam ją mieć.
Fotka 1
Fotka 2
W przyszłości muszę jeszcze dosadzić inną pnącą różę, ale zobaczę, po roku, jak zachowa się Giardinia
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:22, 30 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Szkoda tak pięknej i dużej kolkwicji,jest niesamowita jak kwitnie.

Aniu, masz śliczny awatarek z rajskimi jabłuszkami. Możesz mi coś więcej o tym drzewku napisać i pokazać? ...


A kolkwicji szkoda, ale przypomnę dekalog Danusi. Gdyby nie on, żal mi by było wywalić słabsze i gorsze roślinki z ogrodu. I tak niektórym daję szansę na istnienie, ale tych gatunków czasem wydaje mi się, ze mam za dużo. Jeśli uda mi się połączyć wszystko w jedną całość, to będę się cieszyć. Na razie jeszcze nie jestem zadowolona ze wszystkich miejsc. Najtrudniejsza jest bylinowa rabata. Ale popracuję nad nią

Dekalog Danusi.
1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz, nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:44, 30 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rumianka napisał(a)
Z zachwytem patrzę, jak Twój ogród zmienia się na dzieło sztuki. Kibicowałam pierwszym Twoim metamorfozom jeszcze z ukrycia. Pozdrawiam i zapraszam do mojego watku.

Elizo, bardzo ci dziękuję za takie miłe słowa. Zaglądaj, jak masz czas. Serdecznie zapraszam. Tylko z tym dziełem sztuki - to chyba nie bardzo Wywołałaś uśmiech na mojej twarzy.
Ale dziękuję i kłaniam się
Wątek twój odwiedzam czasami, niestety też z ukrycia, ostatnio mało się wpisywałam, zaczyna brakować czasu na wszystko. Dzisiaj zostawiła uCiebie ślad.

Miłego dnia życzę
____________________
Ogródek Iwony II
malkul 11:38, 30 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Iwk4 napisał(a)

Gosiu, miło mi, że zaglądasz. Trawami można się zarazić patrząc na twój ogród.
I widziałam twoją wizytówkę ogrodu tutaj:
http://www.mojpieknyogrod.pl/ogrod/ogrod-ozdobny/ogrod-nowoczesny-kokoszki
Bardzo mi się podobała i Ci Gosiu gratuluję mobilizacji

Iwonko- dziękuję
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Dorota123 14:22, 30 paź 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ach te nasze wybory, też wybrałam u siebie róże, ale ostatnią przesyłkę miałam fatalną.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
17:07, 30 paź 2015
Iwk4 napisał(a)

Aniu, masz śliczny awatarek z rajskimi jabłuszkami. Możesz mi coś więcej o tym drzewku napisać i pokazać? ...

Iwonko na awatarku mam jabłuszka jabłoni ozdobnej Ola.Rośnie u mnie już kilka lat,nie jest dużym drzewkiem,koryguję ją poprzez cięcie wiosną jak jest czas cięcia drzew owocowych.Początkowo liście są w odcieniach jakby brązu a młode są czerwonawe,potem liście zielenieją.Nie choruje,nie jest problematyczna.Jabłuszka są smaczne,tracą goryczkę po pierwszych przymrozkach i dość długo utrzymują się na gałęziach.Są przysmakiem większych ptaków.Jabłonką zachwycamy się co rok czy to w fazie kwitnienia gdy oblepiona jest kwiatami najpierw barwy ciemnoróżowej,potem kwiaty jaśnieją.Jesienią natomiast ozdobą są właśnie te małe rajskie jabłuszka jak na awatarze









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies