Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

17:15, 30 paź 2015
Nasza kolkwicja zanim trafiła na miejsce stałe..no tak myślę,że to już na stałe tam rośnie..to wędrowała właśnie z tej racji,że to duuuuży krzew.Kwitła tylko w pierwszym roku bo w następnych musiałam ją sporo ciachać wczesną wiosną bo zawsze miejsce było nietrafione,gałęzie nie pozwalały przejść po chodniku a ona kwitnie na pędach dwuletnich więc zawsze ją pozbawiałam szansy na kwitnienie.Teraz ma inną miejscówkę gdzie może rosnąć sobie do woli i mam nadzieję,że pokaże na co ją stać
beata_m 22:22, 31 paź 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Iwonko, bardzo lubię Twoją konsekwencję ... i mnie przypomnienie dekalogu bardzo się przydało. Przede mną inne niż ogrodowe wyzwania ... ale liczę na to, że wiosną podziałam bardziej świadomie i mądrze. Już sam kształt rabatek mnie zadowala ... teraz nie schrzanić nasadzeń i w lecie powinny być pierwsze efekty zaczytania ogrodowiskowego pozdrawiam cieplutko
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
frezja 22:26, 31 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Aniaaa napisał(a)







jak lukrowane...apetycznie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
MirellaB 15:27, 01 lis 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)

Z tujami jest dziwna sprawa. Cały sezon trzymają fason, a jesienią potrafią w ciągu tygodnia pokazać brązowe gałązki, które szpecą. Na szczęście tym tematem jakoś tak sam z siebie zajął się Zbyszek. Czyści tuje w wolnej chwili. Odkurzacz mu pokazywałam, ale na razie będzie czyszczenie ręczne

Iwonka trafnie to ujęłaś z tymi tujami. Moje też trzymały fason, a jesienią się popsuły. Wyczyściłam ręcznie, wiosną znowu będą piękne

Iwonko zaczynam robić listę prac na przyszły sezon. Na pierwszy plan idzie dalsza część trawnika na drugiej połowie ogrodu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 15:38, 01 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zgadzam się z tymi tujami. Moje tak w tym roku przy brzozach mają. Cały sezon były obficie podlewane a teraz się zrobiły jakieś nieładne. Jak tam dalej będzie to wymienię je na serby.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
olga80 16:35, 01 lis 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonko piękna ścianę mi pokazałaś zapisałam w folderze z inspiracjami i gdzieś kawałek sobie taki stworzę. O jabłoni Oli też poczytała.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Sebek 17:11, 01 lis 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dekalog Miło było sobie go przypomnieć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
07:58, 02 lis 2015
Iwonko te brązowe gałązki w środku tuj czy innych iglaków to naturalne.W tym roku może więcej jest tego suszu ze względu na pogodę latem.Wystarczy otrzepać,oczyścić,zebrać.Przy małych nie ma problemu bo ręcznie idzie raz dwa.Z większymi tak jak u mnie dobrą przysługę robi odkurzacz przemysłowy tak jak dziewczyny wspominały.Cyprysiki to dopiero się osypują..
margaretka3 12:10, 02 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Iwonko, ja też kupiłam Giardinę i Kronprinsesse Mary
Troszkę szkoda mi kolkwicji, no ale róże to róże
O chryzantemach już odpowiedziałam u mnie. Dałam też fotki zimujących. Ta Twoja biała dorbnokwiatowa przezimuje, ale wysadź ją jak najszybciej do gruntu, żeby się dobrze przed zimą ukorzeniła.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Iwk4 12:32, 02 lis 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Ach te nasze wybory, też wybrałam u siebie róże, ale ostatnią przesyłkę miałam fatalną.

Dorotko, widziałam twoją ostatnią przesyłkę. Fatalna. Ciekawe, jak podejdą do reklamacji.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies