Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Anabell 18:57, 28 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iwonko - Widać rezultaty wiosennego wysiłku, już procentuje.
W każdym kąciku porządek i dobre zestawienia.
Porównania zdjęciowe przybliżają mam ogród. Też mam lawendę, a obok obwódkę bukszpanową.
W wiosną w tym roku sadziłam nową obwódkę bukszpanów i mrozy mocno uszkodziły młode przyrosty. U Ciebie nie widać przemrożeń.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Dorota123 21:30, 28 paź 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Kurcze szkoda tej kolkwicji, nie znałam tego krzewu, wygląda bardzo interesująco.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwk4 22:05, 28 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Kurcze szkoda tej kolkwicji, nie znałam tego krzewu, wygląda bardzo interesująco.

Dorotko, kwitnie pięknie i pachnie, ale to wielki krzew. Przed zmianami miałam ją przy tarasie:

Starałam się ograniczać przez cięcie. Wypuściła też kilka przyrostów - młodych sadzonek. Ten przy tarasie wycięliśmy a jeden młody posadziłam w innym miejscu (zdjęcie 2).
Znowu zaczął się rozrastać, a stare gałązki jakieś takie nieciekawe były.
Postanowiłam dziś go wykopać i szczerze nie miałam gdzie go przesadzić, bo wszędzie już coś rośnie naokoło. A nie chcę sadzić na siłę, tylko wg pewnych zasad, konsekwentnie. No i musiałam dziś podjąć decyzję: albo ściana różana albo kolkwicja. Wygrała róża Giardinia i Abraham Derby

Zostało jeszcze przed nimi miejsce na rozplenice, a przed rozplenicami rosną już jeżówki utopione we FC
Fotka z lata, troszkę się zmieniło

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:12, 28 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anabell napisał(a)
...
W wiosną w tym roku sadziłam nową obwódkę bukszpanów i mrozy mocno uszkodziły młode przyrosty. U Ciebie nie widać przemrożeń.

Haniu, w tym roku późno cięłam bukszpany ze względu na gorączki. Niektóre młode przyrosty nie poradziły sobie z przymrozkami. Na wiosnę je zetnę, teraz nie ma sensu.
Tu widać żywopłot z przymarzniętymi końcami na pierwszym planie.

____________________
Ogródek Iwony II
Anabell 22:49, 28 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iwonko - u mnie też ze względu na upały wielkie bukszpanowe półkule cięte były w początku września, dużo przerosły ale bałam się, rosną w samym słońcu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
polinka 08:52, 29 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
U mnie sąsiedzi już się chowają jak wychodzę z aparatem
Ale w ostatnich dniach dostali kolejną porcję ciekawych widoków do omawiania- odkurzaanie smaragdów wzbudza sensację

Macham Iwonko!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
bdan 09:13, 29 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Odpisałam u mnie, ale tu też Ci wklejam:

Bukszpany kupowałam u nas po 2 zł za sadzonkę. Ale mają też sprzedaż wysyłkową, bo na allegro ich znalazłam i dopiero zorientowałam się, że to blisko mnie

A rabata miała by być biało/różowo/fioletowa
malkul 12:35, 29 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Iwk4 napisał(a)

Walczą z przymrozkami. A trawy - to moja nowa miłość


hihihi jakoś wcale się nie zdziwiłam CMOK
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
olga80 07:35, 30 paź 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonko róże wygrały - piękne odmiany, kolkwicji nie znałam pięknie wygląda jak kwitnie ja mam dość dużą działkę i zaproszę ją do siebie.
Podziwiam Twoją samodyscyplinę co do roślin. Pozdrawiam.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
08:52, 30 paź 2015
Szkoda tak pięknej i dużej kolkwicji,jest niesamowita jak kwitnie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies