Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 21:38, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
marzena napisał(a)
ale dokładne info o stipie
ja też w ubiegłym roku siałam i wyrosły mi ładnie, nawet do tej pory świetnie się trzymają w ogrodzie ...
ale nie robiłam dokumentacji ...
ciekawa jestem, czy przeżyją zimę ?

Marzenko, większość moich jest zielona. Ale niektóre raczej słomkowe.

Wiesz, w pierwszym roku na O człowiek cieszy się z każdego źdźbła, każdego kwiatka. Dlatego takie szczegółowe dokumentacje. Sąsiedzi dawno przestali się dziwić, jak biegam z aparatem.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:39, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Z Twojej listy zakupowej róż 3 już mam, a taką torbę to ktoś musiałby mi przed oczami zawiesić, żeby mi wszystko spoza listy zasłoniła.

Dorotko, muszę do ciebie przyjść na fotki tych róż. Masz sporo piękności
____________________
Ogródek Iwony II
Karol99 21:45, 26 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Iwk4 napisał(a)

Teraz będziemy już mądrzejsze
Wysiewałam jeszcze rozplenicę, zebrałam nasionka z mojej jedynej kupnej zimą i posiałam. Jednak zrobiłam to w ziemi zwykłej i razem z rozplenicą wyhodowałam sobie zwykłą trawę Póki nie pokazała kłosków, wcale jej nie pokazywałam z obawy, czy na pewno to Ona


W tym roku kupię ziemię do wysiewów.


Tak ładnie w jeden sezon urosła?
Tez planuje posiać właśnie.

Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie stipy, myślisz ze mógłbym juz teraz posiac czy czekać do lutego?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Iwk4 21:46, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Olu, Kasiu, Aniu - macham do Was
Przeglądałam fotki z 2015 roku.
Pierwsze kwiatki pojawiły się w ogrodzie 14 lutego. Już niedługo będziemy wypatrywać wiosny. Dziś była odwilż i pachniało wiosną

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:51, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Karol99 napisał(a)

Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie stipy, myślisz ze mógłbym juz teraz posiac czy czekać do lutego?

Karol, poczekaj. Bo potem ma za mało słońca i się wykłada. Ja swoją w maju wystawiałam na zewnątrz z tego powodu. Ale maj był piękny Nie wiemy, jak będzie teraz Zdąży urosnąć

Karol, pakuję dla Ciebie nasionka. Wysłałam córcię po nasionka do szafki, a ona się pyta, czy ma przynieść włosy? Ha, ha
____________________
Ogródek Iwony II
Karol99 21:55, 26 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To się wstrzymuje.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Iwk4 21:55, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mira napisał(a)
Świetna relacja stipowa, aż pasuje dać do jakiegoś wątku tematycznego.

Troczę zabawy jest no ale za darmo nic nie ma.A ta doniczka za 12 zł nie dała by się podzielić na 10 ? serio pytam bo oni mają takie wypasione sadzonki że zawsze widziałam że wszystko podzieliłabym co najmniej na 3.
Ja stipę miałam 3 lata teraz na jesieni wyrzuciłam. Najładniejsza jest jak piszesz w 1-szym roku.Kusisz ale muszę parapet zabukować na inne dobro
jak szkoda że nie jesteś moją sąsiadką

pozdrawiam

Mirko, pewnie można było, ale stipa tego nie lubi. Wprawdzie ja ją przesadzałam, ale dziewczyny pisały, ze nawet z przesadzaniem słabo sobie radzi Zatrzymuje się podobno w wzroście. Ja mając jej troszkę utykałam w puste miejsca, ciekawe, ile teraz po samo-wysianiu będę z rabat usuwać
Pierwsze sadzonki stipy dostałam pocztą od Joasi z ogrodu Joanny, niestety poczta nawaliła i koperta wędrowała ponad tydzień. Stipa tego nie przeżyła
____________________
Ogródek Iwony II
AnnaCh 22:16, 26 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przybyłam od Mirelli na lekcję wysiewu stipy
A czy trzeba ją wsadzić do lodówki? Nasionka mam kupione w sklepie, nie zbierane.
Twoje donice też mi się bardzo podobają. Chcę też jakąś przy tarasie, ale nie wiem co mi z tego wyjdzie
Na razie zaznaczam wątek do obserwowania i zasiadam do oglądania Twojego pięknego ogródka
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ag_zie 23:11, 26 sty 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Wykład o Stipie super - szczególnie dla zielonych czyli dla mnie. Też mam nasionka stipy i na razie planuję gdzie by ją ...i z czym...
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Iwk4 23:26, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, witaj u mnie.
Myślę,że nie trzeba. W zeszłym roku dostałam nasionka od Joasi i ona pisała, ze nie trzeba, więc posiałam takie, jak dostałam. Wzeszła w całości Donice zmieniają charakter ogrodu. Podobają mi się tez białe tynkowane, ale skoro ja wcześniej zaszalałam z takimi, to teraz trzymam się tej koncepcji
Pozdrawiam,
Do ciebie też czasem wpadam zobaczyć, co słychać
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies