Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

MirellaB 08:30, 26 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kindzia napisał(a)
Róże mogą rosnąć w donicach, są takie Tylko donice trzeba ocieplić odpowiednio
Też bym chciała rośliny w donicach, ale na razie niemożliwe, nie będę przecież jeździć codziennie podlewać...byle do emerytury

Dziękuję za informację. A czy to są specjalne jakieś odmiany róż do donic?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dorota123 13:54, 26 sty 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Z Twojej listy zakupowej róż 3 już mam, a taką torbę to ktoś musiałby mi przed oczami zawiesić, żeby mi wszystko spoza listy zasłoniła.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kosolka 14:02, 26 sty 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Torbę jakiś czas temu widziałm w necie, przy okazji wyszukiwania napisu na torbę z okazji Dnia Babci dla mojej mamusi. Też mi się spodobała! Ostatecznie moje dzieci wybrały inny tekst. Ta dla mnie byłaby idealna. Jak dla większości z nas
____________________
Ola Kosolkowa pasja
anabuko1 14:40, 26 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Iwk4 napisał(a)
Mirelko, stipę siejemy do pojemnika, może być taki po lodach. Ja mojæ siałam 4 lutego. Potem po pracy wszystko ci napiszę. Miłego dnia

O dzięki za info, też chętnie z korzystam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Iwk4 20:26, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W zeszłym roku wysiałam stipę 4 lutego. Pojemnik po lodach wystarczy. 17 lutego była już taka:

22 lutego już taka:

Trzeba było ją delikatnie zraszać, można wykorzystać malutką konewkę albo zraszacz. Trzeba uważać, by podlewać pomiędzy siewki, jeśli podlewało się z góry, kłoski mokre się kładły

Moja stipa nadawała się już do pikowania po miesiącu.

Stipa siana 4 lutego, pikowana, jak siewki się zaczęły dzielić i były wielkości zapałki:



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:26, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
3 marca zaczęłam pikować. Przed pikowaniem się już nie podlewa, bo wtedy bryłka jest bardziej zbita i urywają się korzonki. Są bardzo delikatne. Zaczęłam wyjmować po troszku widelcem i rozdzielać na pojedyncze siewki. Niektóre były ze sobą złączone, to nie rozrywałam, tylko sadziłam po 2 trawki.
etap 1 - delikatne wyjęcie z doniczki za pomocą widelca.


etap 2 - rozdzielanie siewek. Siewki są delikatne, korzonki nitkowate. Pociągnięte się łatwo odrywają, dlatego trzeba uważać, by nie oderwać korzonków od trawki.


etap 3 - Sadziłam do doniczek za pomocą patyczka, ale chyba lepszy okazał się drugi koniec widelca. Łatwiej się robiło dołki, aby włożyć bryłkę z korzonkami i dociskałam widelcem z boku. Połączone bryłą korzonki sadziłam po dwie, aby nie niszczyć delikatnego systemu korzeniowego.


etap 4 - Delikatne podlanie. Ziemia po podlaniu trochę siadła. Nie wiedziałam, czy dosypać, bo wtedy trawki by siedziały za głęboko. Tak zostawiłam. otrzymałąm 100 sadzonek, resztę wydałam sąsiadce. Część sadzonek sadziłąm po dwie sztuki. Ale możnawięcej, będą większe kępki. Tylko nie za dużo, bo ona w ziemi potem się ładnie rozrasta.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:27, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
17 kwietnia - zaczęła się kłaść w tych małych wielodoniczkach. Ładnie się podzieliła.

Część przesadziłam do większych doniczek. Bałam się, ze będzie niewidoczna, więc wzięłam po dwie sadzonki, ale to nie miało później znaczenia

W maju zaczęłam ją hartować i w końcu wysadziłąm do gruntu. Dziewczyny zalecały po 15 maja, ja byłam niecierpliwa, te tutajposadziąłm wcześniej. Miałam dość siewek, by zaryzykować wcześniejszym wsadzeniem. I doszłam do wniosku, że im szybciej wsadzona do gruntu, tym szybciej się ładnie rozrastała ma ładny, spory system korzeniowy
Tutaj zaznaczona kołkiem:

13 czerwca - pomiędzy stipę posadziłam sadzonki jeżówek,a potem je wysadzałam, bo stipa je pożarła :

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:27, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
15 lipca - dla porównania ta sama rabata:

Najładniejsza była w sierpniu, kiedy kłoski zaczęły się przebarwiać w słońcu i zaczęła tworzyć nasionka:

Dziś oglądałam moją stipę, większość jest zielona. Żyje. Ale i tak będę wysiewać, bo podobna najładniejszy pokrój ma roczna
październik złociście:


styczeń 2016




____________________
Ogródek Iwony II
frezja 20:31, 26 sty 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
I jaka satysfakcja )
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iwk4 20:32, 26 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tak Ewuniu, jak zobaczyłam w Pęchcinie sadzonkę stipy za 12 zł, to zaraz pomnożyłam sobie razy 100
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies