Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

ana_art 08:43, 05 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ja mam od dłuższego czasu D90 (nawet nie wiem czy jest jeszcze dostępny) i większość zdjęć robię niestety w automacie z wygody a żeby było jeszcze ciekawiej to większość zdjęć ogrodowych robię telefonem
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ewa777 09:43, 05 sty 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Iwk4 napisał(a)

Dzięki Ewuś, czyli utwierdziłaś mnie, że 18-105 będzie ok.
Takie wyposażenie ma Nikon D 5100 albo D5200,
obiektyw może Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED

Rozważałam jeszcze Nikon D3200, ale ma słabsze parametry

edit: no tak, aparat śni mi się po nocach czas: 2.38
hortensje zresztą też



Iwonko, widzę, że mamy podobne typy
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 10:20, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, w tych typach ważna jest każda literka. Tutaj znalazłam objaśnienia skrótów stosowanych w obiektywach - pomogły mi podjąć decyzję co do parametrów
ZOBACZ: Objaśnienia skrótów dla obiektywów Nikon Nikkor
____________________
Ogródek Iwony II
Madzenka 10:24, 05 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poczytałam o aparatach i muszę to ukryć orzed M bo ja na lustrzance (starej) robię wszystko automatem a M sie wścika , że chcialby lepszy aparat. Ja sknera jestem na takie wydatki bo musze kupić platany
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 12:19, 05 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Ja mam niestety cyfrowego "guuupka" ale z wielkim zaciekawieniem przeczytałam zdania fachowców o aparatach. Iwonko życzę Ci pięknego Nowego roku w zdrowiu i w szzęściu jego smakowania i realizacji wszystkich marzeń nie tylko tych ogrodowych
ściksam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
beata_kulesza 13:00, 05 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Iwk4 napisał(a)

Beatko, też cię pozdrawiam. Następnym razem pakuj się z Olą w samochód. Niech tylko się wiosna zacznie

Jak tylko Olka da cynka ,że jedzie to się wybiorę.Wielka buźka Iwonko dla Ciebie
____________________
Beti - Ogród Beaty
Iwk4 18:51, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Na początek kupić lepszy korpus z podstawowym tzw kitowym obiektywem. Tak na prawdę za dobry obiektyw trzeba zapłacić co najmniej 1,5tyś, a kupowanie w zestawie dwóch np słabych obiektywów różniących się w zasadzie tylko ogniskową nie ma dla mnie sensu.

zabaewa napisał(a)
Ale dobrze radzisz na początek - jeden kit - ja obstawiam 18 - 105. I tak wcześniej czy później Iwonka zapragnie coś lepszego - wtedy już będzie dokładnie wiedzieć czego chce

baraga1904 napisał(a)

...od roku jestem posiadaczką N 5200 i jestem, jak na początkująca osobę w tej sztuce, bardzo zadowolona...

Kochani, dobrze radzicie. Dziękuję bardzo wam za dobre rady.
Analizowałam Nikony pod kątem, na co mnie stać i aby wybrać najlepsze parametry w tej cenie. Zdecydowaliśmy się z M, że będzie to Nikon 5200 z obiektywem Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED (autofokus, własny silniczek w obiektywie), objechaliśmy dziś sklepy, zadzwoniłam do hurtowni (nie chcę kupować aparatu przez sklep internetowy) i okazało się, ze aparaty o takich parametrach obiektywu się wysprzedały . Może ich już nie być, jest kilka egzemplarzy z ekspozycji, nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego takiego z ekspozycji nie chcę.
Temat chwilowo zatem muszę odłożyć w czasie. Być może, że zamiast tych aparatów będą promowane nowe modele, i tyle w temacie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:55, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
ja mam od dłuższego czasu D90 (nawet nie wiem czy jest jeszcze dostępny) i większość zdjęć robię niestety w automacie z wygody a żeby było jeszcze ciekawiej to większość zdjęć ogrodowych robię telefonem

Aniu, nie znalazłam twojego w sprzedaży. Jest tak, że na rynek wchodzą nowe modele, nowe serie, wcale nie muszą być lepsze, są na pewno droższe. Marketing
Nie jesteś pierwszą osobą, która robi fotki telefonem
Ale nie o takie zdjęcia mi chodziło, więc dalej będę myśleć o aparacie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:07, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Marzena2007 napisał(a)
Poczytałam o aparatach i muszę to ukryć orzed M bo ja na lustrzance (starej) robię wszystko automatem a M sie wścika , że chcialby lepszy aparat. Ja sknera jestem na takie wydatki bo musze kupić platany

Ha, ha, Madżenko się uśmiałam.
Przez to całe zamieszanie odkryłam fajny sposób na robienie zakupów do ogrodu (i nie tylko) bez wymówek e-Ma
Dziś mój M był gotów poświęcić nasz budżet na rzecz zakupu aparatu. Nie było takiego zestawu, jak chciałam, proponował mi, abym kupiła inny, tańszy. Powiedziałam, ze nie chcę namiastki i wolę poczekać, albo zrezygnować całkiem. Raptem się okazało, ze budżet nie będzie szarpnięty, więc widząc mój smutek zgodził się, abym wiosną kupiła 3 umbry do ogrodu (wcześniej M nie chciał się zgodzić, że za drogie ). Odetchnął z ulgą, że chcę tylko tyle, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:08, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
makkasia napisał(a)
Ja mam niestety cyfrowego "guuupka" ale z wielkim zaciekawieniem przeczytałam zdania fachowców o aparatach. Iwonko życzę Ci pięknego Nowego roku w zdrowiu i w szzęściu jego smakowania i realizacji wszystkich marzeń nie tylko tych ogrodowych
ściksam

Kasiu, ja też na razie zostanę przy cyfrowym
Piękne życzenia, dziękuję pięknie
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies