Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 19:09, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
beata_kulesza napisał(a)

Jak tylko Olka da cynka ,że jedzie to się wybiorę.Wielka buźka Iwonko dla Ciebie

Beatko, to wiosną się zobaczymy. Niech tylko tulipany zaczną kwitnąć
____________________
Ogródek Iwony II
yolka 19:10, 05 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Iwk4 napisał(a)

Kasiu, ja też na razie zostanę przy cyfrowym
Piękne życzenia, dziękuję pięknie

A to cyfrowy nie jest już najnowocześniejszy?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Iwk4 19:21, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lojalna_ napisał(a)

Iwonko mysle, ze nigdy nie bedzie tak ze przy wyborze aparatu wyrzucisz pieniadze w błoto jak napisałas. Kazdy wybór jest dobry, to sa naprawde dla nas poczatkujacych swietne sprzety. Co do obiektywu odpowiedz na podstawowe pytanie z jakiej odleglosci bedziesz najczesciej robiła zdjecia i jak kadrowane i wtedy Dobry sprzedawca pomoze w tym ostatnim wyborze powodzenia w zakupie


Jolu, uśmiechnęłam się na to, co piszesz. Mój małżonek, zanim coś kupi, lubi poczytać o produktach opinie, porównać parametry, w końcu wybiera się do sklepu z kartką. Zamawia konkretny model, czeka parę dni i ma to, co chce. Kiedy wybierał tablet, okazało się, ze model, który nabył różnił się od zamawianego jedną literką H, za to w rzeczywistości jeden miał wbudowany modem 3G, drugi nie miał. Oddał więc jeden do sklepu, a drugi ściągnęli specjalnie, na zamówienie.
Jest taki sklep: Nie dla ... kiedyś byliśmy świadkami, jak jeden klient pytał się sprzedawcy, czym różnią się dwa modele nagrywarki? (wskazał konkretne). Sprzedawca odpowiedział: pokrętłami
Wolę, aby mnie tacy sprzedawcy nie obsługiwali
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:29, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
yolka napisał(a)

A to cyfrowy nie jest już najnowocześniejszy?

Jolu, cyfrowy jest ok. Zależy do czego ma ci służyć. Nie wszystkie typy zdjęć zrobisz cyfrówką.
Czy próbowałaś robić takie zdjęcia?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/764113/original.JPG
albo
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/762001/original.JPG
albo
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/761784/original.JPG
Ja moją cyfrówką nie potrafię, choćbym się starała, nie wiem jak.
Chciałabym się nauczyć takie fotki robić, ale do tego potrzeba lepszego obiektywu.
____________________
Ogródek Iwony II
Bogdzia 21:07, 05 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwonko Twoje dylematy z aparatem są mi znane. Ja bym chciała taki by nie trzeba było zmieniac obiektywów jak w cyfrówce ale jakośc zdjec by byla z lustrzanki. Co chwilę w sezonie robię raz zdjecie makro a za minute np jakiegoś ptaszka i jak tu zmieniac obiektyw??Tez byłam już zdecydowana na Nikona jak Ty ale jak myśle o obiektywach to się załamuje.Jak na razie nic nie wybrałam i tak pewnie bedzie dokad aparat całkiem mi nie wysiądzie wtedy trzeba będzie podjąc jakąs decyzjęale jak nosic przy sobie wszystkie obiektywy , toż to paranoja.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ana_art 21:14, 05 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
A dlaczego nie chcesz kupować przez net???? wiele sprzętów tak kupuje, co ciekawsze bywa, ze sporo taniej niż stacjonarnie. Na przestrzeni paru lat kupiłam przez internet dwa różne aparaty, kamerę go-pro, dwa dodatkowe obiektywy. Zawsze bez najmniejszego problemu. Połowe wyposażenia do domu jak robliśmy wykończeniówkę kupowałam przez net. np podłoga stacjonarnie ksztowała 130za metr a ja kupiłam tę samą po 85. Nie ma czego się bać możesz nawet poprosić o opcję sprawdzenia paczki przy kurierze, a gdyby coś Ci nie pasowało zawsze możesz zwrócić wciągu 14 dni bez podania przyczyny.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 21:18, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bozenko, dlatego zabawewa radziła mi z ogniskową zmienną 18-105. Do zdjęć krajobrazowych wystarczy 18-55. Te są bardziej popularne. Do zbliżeń musi być większa ogniskowa. Symbol Af-S w obiektywie oznacza autofocus, obiektyw z silniczkiem. Z symbolem G był zamiast S, ale wtedy trzeba było obsługiwać zoom manualnie i mieć wprawe w doborze ręcznym pozostałych parametrów. Dla amatora skomplikowane.
Trzy dni czytalam, żeby zgłębić wiedzę związaną z oznaczeniami w obiektywach i do czego mi to potrzebne. Ale początek roku jest, magazyny po świętach wyczyszczone, muszę poczekać.
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 21:20, 05 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Bogdzia napisał(a)
Iwonko Twoje dylematy z aparatem są mi znane. Ja bym chciała taki by nie trzeba było zmieniac obiektywów jak w cyfrówce ale jakośc zdjec by byla z lustrzanki. Co chwilę w sezonie robię raz zdjecie makro a za minute np jakiegoś ptaszka i jak tu zmieniac obiektyw??Tez byłam już zdecydowana na Nikona jak Ty ale jak myśle o obiektywach to się załamuje.Jak na razie nic nie wybrałam i tak pewnie bedzie dokad aparat całkiem mi nie wysiądzie wtedy trzeba będzie podjąc jakąs decyzjęale jak nosic przy sobie wszystkie obiektywy , toż to paranoja.

Dziewczyny, jak wróci mój syn z wyjazdu to z nim pogadam na temat aparatu. Wiem że miał Nikona i narzekał bo ciągle nosił masę obiektywów. Przed świętami kupił nowy sprzęt, ale jaki..... Jak tylko będę coś wiedzieć dam znać, może wam coś pomogę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Iwk4 21:20, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
A dlaczego nie chcesz kupować przez net???? wiele sprzętów tak kupuje, co ciekawsze bywa, ze sporo taniej niż stacjonarnie. Na przestrzeni paru lat kupiłam przez internet dwa różne aparaty, kamerę go-pro, dwa dodatkowe obiektywy. Zawsze bez najmniejszego problemu. Połowe wyposażenia do domu jak robliśmy wykończeniówkę kupowałam przez net. np podłoga stacjonarnie ksztowała 130za metr a ja kupiłam tę samą po 85. Nie ma czego się bać możesz nawet poprosić o opcję sprawdzenia paczki przy kurierze, a gdyby coś Ci nie pasowało zawsze możesz zwrócić wciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Jak rozwiązuje się wtedy problem gwarancji, jak się sprzęt popsuje ?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:21, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nallar napisał(a)

Dziewczyny, jak wróci mój syn z wyjazdu to z nim pogadam na temat aparatu. Wiem że miał Nikona i narzekał bo ciągle nosił masę obiektywów. Przed świętami kupił nowy sprzęt, ale jaki..... Jak tylko będę coś wiedzieć dam znać, może wam coś pomogę.

Będę czekać Dzięki
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies