Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Bogdzia 21:24, 05 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwk4 napisał(a)
Bozenko, dlatego zabawewa radziła mi z ogniskową zmienną 18-105. Do zdjęć krajobrazowych wystarczy 18-55. Te są bardziej popularne. Do zbliżeń musi być większa ogniskowa. Symbol Af-S w obiektywie oznacza autofocus, obiektyw z silniczkiem. Z symbolem G był zamiast S, ale wtedy trzeba było obsługiwać zoom manualnie i mieć wprawe w doborze ręcznym pozostałych parametrów. Dla amatora skomplikowane.
Trzy dni wiedziałam, żeby zgłębić wiedzę związaną z oznaczeniami w obiektywach i do czego mi to potrzebne. Ale początek roku jest, magazyny po świętach wyczyszczone, muszę poczekać.


Spojrzałam na Twój link z oznaczeniami ale od razu głowa dała sygnal ze bedzie bolała jeśli bedę usiłowala to zrozumiec.Mnie manualny nie przeraza, mogę robic ale trzy obiektywy to juz tragedia , no powiedzmy nawet dwa, a cyfrówka nigdy takich zdjęc nie zrobi .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Iwk4 21:32, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bozenko, każdą literke w obiektywie sprawdzalismy, co oznacza. Wymyślili sobie producenci tak dla amatorów obiektywy oznaczać. A w sklepie jedna inna literka była i miała ta zmiana wielkie znaczenie, bo się okazało, ze obiektyw był niekompatybilny z aparatem.
W sklepie naszego zaprzyjaźnionego sprzedawcę z tych oznaczeń uczylismy, hi, hi. Nie wiedział, ze te literki takie ważne. Ale teraz juz wie
____________________
Ogródek Iwony II
yolka 21:41, 05 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Iwk4 napisał(a)

Jolu, cyfrowy jest ok. Zależy do czego ma ci służyć. Nie wszystkie typy zdjęć zrobisz cyfrówką.
Czy próbowałaś robić takie zdjęcia?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/764113/original.JPG
albo
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/762001/original.JPG
albo
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/761784/original.JPG
Ja moją cyfrówką nie potrafię, choćbym się starała, nie wiem jak.
Chciałabym się nauczyć takie fotki robić, ale do tego potrzeba lepszego obiektywu.
Mój aparacik ma 8 lat i oczywiscie takich zdjęć nie zrobi, ale dopuki sie nie zepsuje innego nie kupię. A ze sobą od ładnych paru lat to juz wolę chodzić do ginekologa niż do fotografa
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
eda 21:43, 05 sty 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ha ha dobre Buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:46, 05 sty 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Iwonka na pewno dobry model czy typ trafisz tylko się przyzwyczaić i żeby nie był za ciężki mój brat chciał pozbyć się swojego bo kupował lepszy ale ja się nie napalałam bo by mi ręka odpadła od trzymania pocieszam Iwonko
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ana_art 21:50, 05 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)

Jak rozwiązuje się wtedy problem gwarancji, jak się sprzęt popsuje ?
tak jak normalnie jak kupujesz stacjonarnie to idziesz do sklepu i zanosisz, naprawiają i odbierasz, w takim przypadku odsyłasz, naprawiają i odsyłają. Szerze mówiąc nie przypominam sobie bym jakikolwiek sprzęt kupiony do domu odsyłała bo się zepsuł... no poza sprzętem kupowanym do pracy w firmie, typu wiertarki, młoty udarowe (różnych firm bosh, makita, sthil), a i laptop dwa razy odsyłaliśmy do naprawy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:55, 05 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ja ostatnio przeczytałam opinię, Pani Lidii Popiel, że nie ważny aparat , ważne oko
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 22:01, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
yolka napisał(a)
Mój aparacik ma 8 lat i oczywiscie takich zdjęć nie zrobi, ale dopuki sie nie zepsuje innego nie kupię. A ze sobą od ładnych paru lat to juz wolę chodzić do ginekologa niż do fotografa

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:07, 05 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
a ja ostatnio przeczytałam opinię, Pani Lidii Popiel, że nie ważny aparat , ważne oko

To też prawda.
Aniu, mam dwa aparaty cyfrowe Olympus. Dziecięce łapki je dotrwały, zanim zareagowałam. Efekt: sprzęt nie działa, a pogwarancyjnie nie chcieli ich zrobić. Miały fajne programy tematyczne
Muszę w takim razie jeszcze raz przeanalizować zakup internetowy
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 22:13, 05 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko ja też kupiłem aparat przez internet, zaoszczędziłem tym sposobem 4 stówki Nie ma się czego bać. Ja nawet pustaki siostrze na budowę zmawiałem przez internet, wanna na palecie też przyjechała kurierem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies