Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

rzulieta 09:28, 05 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Ja mam swoje na totalnej patelni, nie rosną pod drzewami, tylko przy krzewie pecherznicy. Maja tak ok. 120 cm. Mam je od jesieni.Szczerze nie wiem czy im dobrze ale tam na razie zostaną.
____________________
Ogródek Niny
Iwk4 10:14, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)


ile czasu są u Ciebie??

Mam od wiosny. Chyba mają za słabą ziemię. Zbyt przepuszczalną.
Inne miskanty wsadzane wiosną czują się dobrze. Ładnie rosną.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:17, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nina, widocznie mają tam dobre warunki.
Danusia robiła zdjęcie Zebrinusów w ogrodzie przy białym domu po roku, ale nie wiem, na jakiej stronie. Może później znajdę
edit: Znalazłam Zebrinusy sadzone przez Danusię:

Tutaj Zebinus po posadzeniu:
https://www.pinterest.com/pin/529876712385659005/
Tu można porównać, jak wysokie są murki:
https://www.pinterest.com/pin/529876712385659031/
A tutaj po roku mają wysokość ok. do pasa (?), może ciut wyżej
https://www.pinterest.com/pin/529876712385658989/
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 10:31, 05 lip 2015


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463

Iwk4 napisał(a)

Ewa, Zebrinus jest ładny. Ja dostałam wiosną kłącza, a le kiepsko się zbiera. Widocznie potrzebuje lepszych warunków, niż mam. Jesienią przesadzę go w lepsze miejsce, może będzie mu lepiej


Iwonko , zebrinus potrzebuje CZASU !!! , podobnie jak inne trawy. Wysokość mojego zebrinusa po kilku latach to ok. 140-150 cm.nigdy nie kwitł, zeszły rok był chyba ewenemetem jeśli chodzi o kwitnienie traw.Wielu osobom zakwitł zebrinus , ale mnie akurat nie .

Myślałam nad twoim hostowiskiem pod brzozą (oczywiście hosty na jesień dostaniesz),czy jesteś pewna że chcesz je posadzić pod brzozą . Ziemię masz piaskową, brzoza to niezły pijus, czy hosty będą dobrze rosły ?
Moje hostowisko jest pod brzozą, ale ja tam glinę, w tym miejscu akurat jest bardzo ciężka ziemia .
Iwk4 11:17, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, różyczka śliczna. Ma tyle płatków. W zeszłym roku mi się takie nie podobały, teraz jestem w nich zakochana.
Jaka to angielka?
Mój Graham Thomas wczoraj dostał więcej miejsca - wyciepałam busz bratków. Została tylko lawenda. Dziś rozkwitło więcej kwiatów
Fajnie odbija się w starym lustrze




____________________
Ogródek Iwony II
eda 11:17, 05 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Robota wre jak pszczółki buuuziaki słonecznej niedzielki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Iwk4 11:31, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)

Iwonko , zebrinus potrzebuje CZASU !!! , podobnie jak inne trawy. Wysokość mojego zebrinusa po kilku latach to ok. 140-150 cm.nigdy nie kwitł, zeszły rok był chyba ewenemetem jeśli chodzi o kwitnienie traw.Wielu osobom zakwitł zebrinus , ale mnie akurat nie .

Myślałam nad twoim hostowiskiem pod brzozą (oczywiście hosty na jesień dostaniesz),czy jesteś pewna że chcesz je posadzić pod brzozą . Ziemię masz piaskową, brzoza to niezły pijus, czy hosty będą dobrze rosły ?
Moje hostowisko jest pod brzozą, ale ja tam glinę, w tym miejscu akurat jest bardzo ciężka ziemia .

Dobrze Ewuniu, że napisałaś o Zebrinusie. Masz może jego fotkę dla zobrazowania?
Podsypię mu lepszej ziemi w takim razie Czytałam o tym, że trawy wyjątkowo rok temu kwitły w nadmiarze, bo byłą poprzednia zima krótsza.
Ewa, moje hostowisko będzie małe. Jedna hosta tam jest, może jeszcze dwie lub trzy? Jak myślisz?

I jak tak piszesz, to zastanawiam się, czy do gleby nie dołożyć trochę gliny? Mam dostęp(powiedzmy), więc jest możliwe, aby ją w małych ilościach wymieszać. Tylko czy na dno dać warstwę, czy wymieszać z ziemią?
Pod brzozę wymieniłam ziemie na ziemię kompostową - 2 taczki, wymieszaną z przeleżałbym obornikiem (wiaderko 10 l). Póki co dostaje sporo wody
Brzoza jest prezentem, musiałam tylko wsadzić ją w te upały do gruntu, bo donica ciągle przesychała. Nie wiem, jak w szkółce ona rosła w donicy ?
A za miskantami będzie ścianka wodna. mogłabyś mi sfocić swoją? Chyba mam coś kiepskie fotki "

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:35, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eda napisał(a)
Robota wre jak pszczółki buuuziaki słonecznej niedzielki

Edytko, dzięki. Odpoczywaj wzajemnie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:45, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W cieniu 36 stopni jest teraz.
Niebo bez chmur.
edit: o 15 było już 39 stopni- roślinki w nogach miały mokro, a górą padały
Młody męczył nas, by pojechać nad jezioro. Tam pokazały się wreszcie pierwsze chmury.
Po powrocie nad nami słońce przenikało zza chmur, aż pobiegłam po aparat. Gdzieś daleko pojawiła się delikatna tęcza:

Bokami pogrzmiewało i nastała cisza. Nawet wiatr nie wiał.
A dziś od szóstej rano pada deszczyk
____________________
Ogródek Iwony II
GorAna 11:51, 05 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16131
Iwonko, cudnie u Ciebie
U mnie też żar z nieba, więc lepiej odpoczywać przed komputerem
Miłego odpoczynku
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies