Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 23:39, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirelko, byłam u ciebie. Tylu kwitnących hortensji ogrodowych jeszcze nie widziałam

Ana, Violu, Ewa - dzięki kochane za opinie o Zebrinusie. Wychodzi na to, że nie jest on takim potworem.

Mira, zapisałam sobie skład mieszanki pod hosty. Dzięki




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:42, 05 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)
Mamy Iwonko opinie posiadaczek i jednak trawka do wysokich się kwalifikuje.. nalezy ją sadzić na miejsce docelowe..tak myślę..

Zebrinus w plecach może ładnie wyglądać, ale sam chyba też
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 07:29, 06 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonko zajrzyj jeszcze raz do mnie jak możesz, odpisałam Ci, a na stroni. 175 dodałam trzy zdjęcia pierwotnej koncepcji nasadzeń Red Barona
Doradź, która lepiej wygląda?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
polinka 08:18, 06 lip 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
O będzie ściana wodna! Super wiadomość
Iwonko idziecie w tym roku jak burza z pracami w ogrodzie! Teraz wakacje to aż strach się bać co przez dwa miesiące znów nowego pojawi się u Ciebie

Moje Barony chyba wyższe i bardziej wybarwione ale ciężko określić ze zdjęcia. Niestety teraz podaczas upałów zasychają im końcówki mimo obfitego podlewania...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
szemusia 10:06, 06 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Trochę zaległości miałam, ale nadrobiłam Wreszcie czasowa bardziej jestem
Fajnie, że masz pomocników w ogrodzie Widzę po sobie, ze wsparcie w eM i jego ręce niezwykle są pomocne
U mnie red barony wysokie, ale jakoś słabo wybarwione... Nie wiem od czego to zależy...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Iwk4 10:13, 06 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Długo się zabierałam za napisanie, jak robiliśmy gnojówkę z pokrzywy. Jestem zadowolona - skutek widoczny, mszyc nie mam
http://images6.fotosik.pl/461/1d57b7cb54387b2a.jpg
Tą gnojówką zajmował się mój Zbyszek. Mieszał ją codziennie po zalaniu we wiaderku, jak przestała szumować, gęste z niej wybraliśmy na kompost. Zależało mi na oprysku przeciw mszycy, więc trzeba było ją przecedzić. Użyłam takiego sita, jak się używa do przesiewania mąki. Do konewki do podlewania przez sitko roślin by wystarczyło. My chcieliśmy mieć bardziej czystą ciecz, żeby wlać do opryskiwacza z lancą - tam są małe dysze i nie chcieliśmy zapchać. Wzięłam lejek i podwójnie złożoną gazę, wlaliśmy do baniaczka jedną porcję i uzupełniliśmy 10 porcjami wody. Tym pryskaliśmy roślinki. Zapach jest mdlący, inny niż obornika. Zupełnie inny, ale po wieczornym oprysku rano już zapachu nie było. Mszyce znikły na trzeci dzień. Nigdzie ich nie ma
Resztę chciałam odstawić na kiedy indziej, ale Waldek pisał, że wtedy mikroorganizmy, które przenikają do wody przestają działać.
Jednego wieczoru podlałam więc resztą gnojówki w proporcji 1:10 wszystko, co się dało. Gnojówka ta użyźnia ziemię. Doczytałam też w Działkowcu (jakiś archiwalny numer), że przyspiesza rozkład kompostu. Nastawiliśmy więc drugą porcję i planuję nią w rozcieńczonej postaci polewać kompost.

waldek727 napisał(a)
Gdy zakończy się proces fermentacji przecedzić gnojówkę przez gęste płótno i spożytkować dolistnie lub doglebowo (1:10). Fermentacja użytych roślin trwa od 7 do 14 dni w zależności od pogody i dostępu powietrza. Pozostawienie preparatu na dłużej pozbawi go w znacznym stopniu pożytecznych mikroorganizmów i azotu. Jedynie gnojówka będzie zasobna w pozostałe mikro i makroelementy które w wyniku fermentacji przedostały się do roztworu wodnego. Do 10l przygotowanej wody polecam również dodać 1 łyżeczkę melasy i jedną łyżeczkę mączki bazaltowej.


Tutaj są artykuły:
http://www.zielonyogrodek.pl/gnojowka-i-wyciag-z-pokrzywy-przygotowanie-i-zastosowanie

http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/gnojowka-z-pokrzywy-id1039.html

http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/preparaty-z-pokrzywy--sprzymierzeniec--w-walce-ze-szkodnikami-id438.html
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:07, 06 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Iwonko
A mogłabyś zrobić zdjęcie jednej takiej tujki, która walczy o przetrwanie ... bo ja mam jedną taką "zrudziałą" i nie wiem czy ją wymieniać czy może jeszcze jej coś zapodać? może ten biohumus, o którym piszesz?

Moje szmaragdy w różnym stadium zbierania się lub padania. Weryfikacja nasadzeń jesienią
Posadzone w tych samych warunkach: dwa piękne zielone, środkowy wierzchołkiem brązowy, ale igły ma miękkie.

Na innym szmaragdzie takie brązowe igły wyschły i dało się wykruszyć. Mimo tego zbierania, podejrzewam, ze już nie nadrobi strat względem sąsiednich.
Na drugim zdjęciu jeszcze ciekawiej. Dwie odnogi, jedna zielona, druga sucha (igły miękkie, ale brązowe), trzeci do połowy brązowy.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:07, 06 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I dowód na to, ze tak nie musiało być. Złota tuja wielka 3 tygodnie temu, po tych wielkich ulewach zmieniła miejsce z przodu domu na tyły. Codziennie podlewana kropelkowo, ma mokro, nie widać oznak chorowania po przesadzeniu, mimo, że były upały teraz. Dodam, ze Zbyszek ją przesadził, jak ja byłam w pracy. Jeśli miał to zrobić, to był to najbardziej optymalny termin ze względu na aurę - ostatnie dni roku szkolnego.
maj 2015

czerwiec 2015

lipiec 2015, nowe miejsce:

A hortensja ogrodowa znalazła zacisze. Mam nadzieję, ze to miejsce jej podpasuje.

Czy w tle pasowałyby Zebrinusy? Na jesień dosadzę z boku dwie mniejsze hortensje ogrodowe z własnych sadzonek - będzie szpaler. Teraz mam na innej rabacie w nogach rodków. No i brakuje obrzeży, ale nie mogłam dłużej czekać, roślinki gotowały się w donicach
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 12:59, 06 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ile masz tam szerokości? bo według mnie za mało miejsca będzie na zebrinusa i tą hortensję
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 12:59, 06 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ile masz tam szerokości? bo według mnie za mało miejsca będzie na zebrinusa i tą hortensję
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies