Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Malgosik 10:06, 04 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)
Oczywiście zasnęłam w punkcie kulminacyjnyn


a ja oglądałam do 01.00 inne odcinki
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 10:21, 04 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgoś, tej serii chyba nie znałam. Też obejrzę w wolnej chwili
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:46, 04 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
Na mnie wrażenie zrobił u kwiatholandii zagajnik brzozowy podsadzony.... lawendami - cud malina

Ewa, gdzie można zobaczyć fotki?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:47, 04 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Zamówiłam kolejne róże
A tą zostawiam dla ciebie na dzisiejszy cudny dzień....

Dziękuję
Co zamówiłaś ?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:55, 04 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wracając do stosowania zasady trójkątów w ogrodzie chyba w końcu pojęłam o co chodzi
Małgoś, dziękuję za linki do filmu. Bez tego bym nie ruszyła z miejsca. Faktycznie bardziej chodzi o stosowanie tej zasady przestrzennie, a nie płasko na rabacie
Obejrzałam film Alana:
http://www.dailymotion.com/video/xwskq5_how-to-be-a-gardener-8-the-gardening-year_lifestyle
Pozwoliłam sobie zrobić zrzuty ekranu z punktów kulminacyjnych tego filmu, jednak dla zgłębienia całej zasady warto ten odcinek obejrzeć cały:
1. Alan pokazuje jak przestrzennie powinien wyglądać zarys rabaty - roślinki powinny mieć różne wysokości i nie zawsze te niskie z przodu, wysokie z tyłu. Czasami jest tak, ze wśród niższych są też różne wysokości, tak jak na mojej ognistej rabacie :


Następny etap projektowania - to zwrócenie uwagi na różnorodność faktur i kolorów. Faktury powinny się przenikać w różnych gatunkach, należy też sadzić po kilka sztuk takich samych roślin, aby mieć plamę Ważny też jest dobór kolorów w kompozycji:
Ten schemat pokazała Gierczusia, u Alana na filmie jest jedna zasada tylko pokazana - dzięki

Trójkąty mogą na siebie nachodzić, tzn. jeden trójkąt głębiej, inny zespół roślin z przodu. Tak, jak dzieci malują góry. Ta w dali jest pomiędzy dwoma innymi pagórkami

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:55, 04 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Potem Alan dobrał rośliny do projektu - to najtrudniejszy moment, bo trzeba wiedzieć, jakie wysokości osiągnie dana roślina, a wiadomo, że ta sama roślina w różnych warunkach rośnie różnie. No i trzeba mieć doświadczenie

Następny etap - to przygotowanie podłoża i sadzenie gatunków roślin, po kilka z każdego rodzaju. Trzy główne punkty w kompozycji - to najwyższe punkty danych trzech trójkątów, rośliny będą obsadzane niższymi roślinami Stopniowo, kaskadą.

I efekt końcowy, gdy wszystkie rośliny urosną. ŚLICZNIE

Rozpoznałam w tej kompozycji bodziszki (po lewej) i rozplenice (po prawej). W centrum kompozycji z tyłu jest drzewo o bordowych liściach. Mogłaby to być śliwowiśnia.
Może ktoś przetłumaczy z filmu, jakie tu są jeszcze zastosowane roślinki? Niestety z angielskim jestem na bakier
No to teraz muszę się przyjrzeć moim nasadzeniom. Najłatwiej poprawić na bylinowej na drugi rok. Koniecznie muszę tam skatalogować roślinki pod kątem kwitnięcia i ich wysokości oraz koloru. I zrobić plan nasadzeń. Ciekawe, jak bardzo jest to trudne?
____________________
Ogródek Iwony II
iwonaal 12:00, 04 sie 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
____________________
Zakochana w ogrodach
Ewik 12:08, 04 sie 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Super poglądowy materiał,dzięki,i zdradź co za róże zamówiłaś ?Ja będę dla kilku szukać nowych domów.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Iwk4 12:19, 04 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, róże mam w planie, ale jeszcze nie zamawiałam Pierwszy post na tej stronie jest Ewy Bacowej Też jestem ciekawa,co domówiła.
Ja najpierw muszę znaleźć miejscówkę dla nowych róż Mały ogródek, więc trzeba rozsądnie
Chciałabym kilka pachnących róż przy tarasie W kolorze wina, bordowego, może jakiś róż do tego
Mam też ochotę na jedną piękność cudnie pachnącą biało-kremową, ale tej muszę szukać na wolnym rynku: Kronprinsesse Mary
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3442-roze-pachnace

____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 12:32, 04 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
O matko jakie trudne to komponowanie rabat.Iwonko polegam na tobie że zgłębisz temat i będziesz nam pokazywać co mamy nie tak posadzone.Ja mam latwiej bo dopiero zaczynam z brzozami.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies