Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 13:09, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:11, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Tu są tylko dwie hortensje

Zwykły berberys też można ciąć na kulkę:


W sierpniu, jak Ewa mnie wpuści do swojego ogrodu, zabieram dobry aparat.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:22, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mam pytanie do Ewy, albo jak ktoś wie:
Jak prowadzić irgę, aby zwieszała się? Czy ona sama tak od siebie, czy trzeba ją przyginać ?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/93/931143/original.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
makkasia 13:39, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Irga zwisa sama z siebie. Uwielbiam te Twoje czerwone róze
Macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Iwk4 13:43, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
margaretka3 napisał(a)

...Hosty przepiękne przywiozłaś.
Rety, jak Wam te zmiany idą szybko. Co będzie w miejscu wierzby?

Małgosiu, tam jest wjazd, wczoraj debatowaliśmy nad tym. Po drugiej stronie planuję zrobić drugą prostokątną rabatkę i pasowałyby dwa strażniki przy wjeździe. Ja myślę o klonach o barwie cytrynowej, aby ładnie się odznaczały. O taki:

Mam do wykorzystania lawendę i może zrobić żywopłocik z bukszpanu

Dalej w głębi ogrodu, gdzie jest ławeczka, planuję trawnik i mini-warzywnik.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:46, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
makkasia napisał(a)
Irga zwisa sama z siebie. Uwielbiam te Twoje czerwone róze
Macham

Dobra wiadomość
Ukorzeniło mi się kilka sztuk, w takim razie podsadzę brzeg donicy z hortensjami
Kasiu, ja też je uwielbiam, kwitną tak obwicie i delikatnie pachną. Mimo to jesienią przesadzę kilka sztuk do kącika przy Baronie, a tu dosadzę kilka sztuk angielskich, aby więcej pachniało i zachwycało pokrojem kwiatów. Tak ze dwie-trzy sztuki muszę tu upchać w kolorze wina
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:53, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
u mnie na pisardi sadzonej (malutka była) w 2012 w tym roku pierwszy raz owoce, aż w szoku jestem, bo nie myślałam że ona owocuje. Wczoraj z eM jedną na pół spróbowaliśmy, żeby sprawdzić czy to w ogóle jadalne i pyszne są

Ana, moje drzewko miało tyle owoców w tym roku, że gałązka się połamała od ciężaru, bo to kruszyna. Pan, u którego kupowałam, powiedział, ze owoce są niejadalne i powiedział, ze to Pisardii. Tydzień temu na żywo widziałam Pisardii, jadłam z niej smaczne owoce i jestem pewna, ze moja - to coś innego. Ma inny pokrój, wybarwienie liści i owoce kwaśne jak piołun. No nic, Zbyszek zapragnął mieć w ogrodzie prawdziwe Pisardii, więc jak dostanę - kupię i gdzieś upchnę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:56, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kitek81 napisał(a)
Dawno mnie u Ciebie nie było, powód ten sam co u większości! Ale pomału zbliżam się do urlopu, to i czasu będzie więcej wtedy na spokojnie mus i Ciebie przestudiować rabatki! Bo widzę, że zmiany zaszły spore, oczywiście na korzyść!
Pozdrawiam

Kasiu, podczas urlopu (e-Ma tygodniowego urlopu )postanowiłam spędzić czas z rodzinką i teraz mam takie tyły, że nie wiem,co się dzieje u innych na wątkach. Rozumiem cię więc Kasiu. i nie wiem, czy dasz radę nadrabiać
Najlepiej po piśmie obrazkowym
Pozdrawiam Cię
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:02, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mam pytanie, może ktoś wie:

Toszka napisał(a)
Może pomogę w planowaniu jak wyjaśnię działanie złotej zasady trójkątów.
... w planowaniu przestrzennym zwłaszcza ogrodów doskonale się sprawdza właśnie owa zasada, która dzięki wkomponowaniu w trójkąt wprowadzi nawet w największym nasadzeniowym chaosie harmonię, ład i porządek. Polega to na tym, że umiejscawiamy trzy główne elementy (dominanty) na wierzchołkach wyrysowanego trójkąta. Mogą to być drzewa, krzaki lub rośliny o podobnym pokroju, formie lub kolorze. Trójkątów może być wiele i zazębiające się. Reszta nasadzeń jest tylko uzupełniającym tłem

Czy to chodzi o takie nasadzenia w kształcie trójkątów?

A co z projektami i nasadzeniami ogrodów malowanych kreską, albo za pomocą litery L?

Takie nasadzenia Danusia też lansuje. Czy mam rozumieć, że są różne zasady nasadzeń i szkopuł polega na tym, by w danym ogrodzie po prostu trzymać się reguł?
____________________
Ogródek Iwony II
Kuba 21:33, 03 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Poradnik dla projektujących, na pewno przestudiuję ten temat u Ciebie dokładniej
ściskam mocno
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies