Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 21:50, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewnuniu, chętnie, jeśli znajdę więcej na ten temat informacji
na razie pustka, ale szukam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:12, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Znalazłam takie rady:
sadzenie drzew:
grama napisał(a)
Wiem z własnego doświadczenia ,jak łatwo zepsuć coś w ogrodzie. Znalazłam kiedyś,oczywiście za późno, pewną dobrą radę dotyczącą sadzenia drzew. Czasem ma się ochotę je posadzić, zrobić mini zagajniczek,ale nie wiadomo jak. Pozwalam więc podzielić się nią z Wami,bo wydaje mi się cenna.

Zestawienie przestrzenne:
Drzewa w takim rytmie- 3 blisko siebie i jedno parę metrów dalej. Te trzy podadzone nie w 1 linii, tylko w trójkąt czyli- 1 blisko ogrodzenia, 2 wysunięte do przodu, i trzecie też blisko ogrodzenia. A to czwarte blisko ogrodzenia, parę metrów dalej. Do tego co kto chce,co kto lubi,co komu pasuje.

Co Wy na to? Niby proste,a jednak...Dla mnie tymi drzewami byłyby oczywiście brzozy.

Danusia napisała o trójkącie nierównoramiennym, wydaje mi się, że miała na myśli trójkąt o różnych bokach:

Gardenarium napisał(a)
Ja trzymam się takiej zasady:
3 drzewa jednakowe sadzę na zasadzie trójkąta nierównoramiennego nie wiem czy to po polsku, ale wiecie o co chodzi.
Stosuje też zasadę sadzenia nieparzystej ilości roślin, jeśli są sadzone swobodnie, a nie w rządkach.
____________________
Ogródek Iwony II
szemusia 22:28, 03 sie 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Ale Ewa ma ogród
Jaka przestrzeń Jakie kompozycje
Wcale Ci się nie dziwię, Iwonko, że po takiej wizycie energii nabyłaś na kolejne rewolucje...
Choć ja to bym pewnie w depresję popadła...

Ta zasada trójkątów mnie też nurtuje, ale ciężko coś w temacie znaleźć... Chyba słusznie kombinujesz, Iwonko, ze stwierdzeniem, ze są różne szkoły. I pewnie różne zasady. Trójkąty to jedna z nich... Tak myslę

A, nowe rabatki przy wjeździe doskonale współgrają z resztą Twojego ogrodu. Zaczyna się robić baaardzo kanciasto
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
anka_ 22:40, 03 sie 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
O zasadzie trójkąta było w wątku Gosiu http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=251 - tylko nie wiem czy o to Toszce chodziło.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Malgosik 22:41, 03 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
chodzi o trójkąty w pionowej płaszczyźnie
nicol mi kiedyś pokazywała takie
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 22:41, 03 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dubelek
____________________
Ogród na glinie
Mirka 22:45, 03 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Znalazłam takie rady:
sadzenie drzew:

Danusia napisała o trójkącie nierównoramiennym, wydaje mi się, że miała na myśli trójkąt o różnych bokach:

A co do brzuz to zajrzyj do mnie proszę ☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
gierczusia 22:57, 03 sie 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Iwk4 napisał(a)
Ewnuniu, chętnie, jeśli znajdę więcej na ten temat informacji
na razie pustka, ale szukam

Też wpadłam poczytać o trójkątach , ale zamęt mam w główce coooraz większy
Pozdrowionka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Iwk4 22:58, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
chodzi o trójkąty w pionowej płaszczyźnie
nicol mi kiedyś pokazywała takie

Ale ja wtedy nic z tego nie zrozumiałam. Przecież każde 3 punkty nieliniowe w ogrodzie dadzą trójkąt, więc po co tyle rabanu o tą zasadę?
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 23:08, 03 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)

Ale ja wtedy nic z tego nie zrozumiałam. Przecież każde 3 punkty nieliniowe w ogrodzie dadzą trójkąt, więc po co tyle rabanu o tą zasadę?


widocznie trójkąt trójkątowi nierówny
ale rabanu to napewno nie warto robić

nicol21 napisał(a)


O tutaj proszę: https://www.youtube.com/watch?v=nRQf8GfBnWI
Alan Titchmarsh's How To Be A Gardener S02E01 The Basics

Tuż przed 13 minutą objaśnia trójkąt w plenerze.
Ale kurczę coś nie mogę znaleźć tego fragmętu gdzie rysuje rabatę na kartce papieru - choć wydaje mi się że to w tym episodzie było.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies