Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

ewakatowice 14:21, 09 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
mieszkasz między Kat. a Żory ?
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Matylda 14:26, 09 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Nie da się od razu, bo jednak na efekt trzeba poczekać niż urośnie itd, a po za tym w moim przypadku również ograniczenia finansowe. Tak dokładnie przed Żorami. To widzę, że nie daleko od siebie mieszkamy.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
ewakatowice 14:29, 09 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Matylda napisał(a)
Nie da się od razu, bo jednak na efekt trzeba poczekać niż urośnie itd, a po za tym w moim przypadku również ograniczenia finansowe. Tak dokładnie przed Żorami. To widzę, że nie daleko od siebie mieszkamy.


przysłowiowy "rzut beretem"
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
katiaxx 11:44, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Witaj Matyldo, bardzo wszystko u Ciebie uporządkowane, lubię proste linie więc będę do Ciebie zaglądać jeśli pozwolisz przy okazji skorzystam z rady - sama mam różanecznik - pod rynną, przy betonie i pod dachem, planowałam wzdłuż domu kilka takich, całe szczęście posadziłam jeden więc więc przynajmniej jeden będzie do przesadzenia.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Matylda 12:29, 10 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Witaj, dziękuję. No ja te dwa mam do przesadzenia- tylko pytanie gdzie je przesadzić , intensywnie myślę. Może nadawałyby się do zasłonięcia tej mojej oczyszczalni przydomowej. Pozdrawiam.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
katiaxx 12:34, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
też mam oczyszczalnię ale tę część zostawiam do realizacji na za rok, i też nie mam miejsca cichego i zacienionego za bardzo, mam takie miejsce gdzie kiedyś w południe brzoza rzuci cień, może tam. Czy twój zawiązuje pąki, kiedy chcesz go przesadzić ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Matylda 12:50, 10 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Pani Danusia napisała, że jak najszybciej, ale najpierw muszę wymyślić gdzie. Jeszcze nie widzę pąków. Najpierw chcę obsadzić jedną stronę płotu tujami, może tam bym je przeniosła. Puki co to ja nigdzie nie mam cienia, prócz pod dachem przód domu to wschód, lewa strona jest południowa i tył to zachód. Cała powierzchnia jest w słońcu.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 13:11, 01 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Wreszcie wprowadziłam jakieś zmiany na tej rabacie przed domem za radą Danusi. Pewnie jeszcze dalej nie jest idealnie, ale mam nadzieję, że trochę lepiej. Wrzuciłam oczywiście matę.



Na wiosnę chciałabym przesadzić hibiskusa i zamiast niego posadzić jeszcze jedną hortensję. Chyba, że mogło by tak zostać? Sama nie wiem.






____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Anias 20:09, 01 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Hej a to maleństwo na nóżce to co to takiego?
Ja sie tam nie znam ale pewnie dosadziłabym teraz hortensji zamiast hibiskusa
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Matylda 14:13, 02 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Anias napisał(a)
Hej a to maleństwo na nóżce to co to takiego?
Ja sie tam nie znam ale pewnie dosadziłabym teraz hortensji zamiast hibiskusa



Hej. To maleństwo to trzmielina. Mam nadzieję, że szybko się rozrośnie i będzie duża kulka. No mi się też tak wydaje, więc chyba na wiosnę hibiskus pójdzie w inne miejsce. Pozdrawiam.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies