Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Marta 22:37, 20 lis 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Dobra myśl- Variegatusy fajnie będą wyglądały przy czerwonych berberysach. Planujesz tam nawadnianie?
Śliczne masz derenie, to Elegantissima?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Matylda 23:17, 20 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Nawadnianie chciałabym kiedyś, ale w przyszłym roku raczej nie, wiec będę musiała sobie dalej radzić z podlewaniem ręcznym. Derenie to Ivory hallo (przynajmniej tak były opisane w szkółce), mimo że mam je dopiero 2-gi sezon to dość szybko się zagęściły. Właśnie przy dereniach mam ML dlatego zastanawiam się, czy na dalszej części rabaty czyli koło przyszłych brzóz pociągnąć dalej ML czy jednak dać Variegatusa. LM obawiam się, że mogą być za małe w tym połączeniu. Ale sama nie wiem.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Marta 10:03, 22 lis 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
The Fairy mam posadzone co 90cm, także coś mi się pomieszało z tymi 50 cm (Pastelle mam co 60cm).

Ktoś narzekał na Variegatusy, że się pokładają, ja Ci nic o nich nie powiem, bo na razie mam je małe i jeszcze od razu podzieliłam, więc jeszcze nie miały szans pokazać na co je stać. Jak na razie ML najbardziej mi się podobają, trzymają fason.

Pytam o nawadnianie, bo jak wiesz brzozy to straszne "pijusy", osobiście nie mogłabym ich mieć na rabacie, bo nawadniania nie mam i raczej nie będę mieć.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Matylda 16:39, 22 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
To też tak mniej więcej posadzę "The Fairy" jak je kupie, dziękuję za informacje.

Mi się też podobają ML ale ja je po za kupie dzieliłam, więc nie są jeszcze za duże, może jednak wykorzystam jednak ML przynajmniej rabata będzie spójna.

Tak czytałam, że brzozy dużo piją, ale strasznie mi się podobają i nie potrafię im się oprzeć, najwyżej będę podlewać, trudno.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Marta 21:00, 22 lis 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
ML szybko nabiorą masy. Gdzie planujesz The Fairy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Matylda 22:10, 22 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Marta napisał(a)
ML szybko nabiorą masy. Gdzie planujesz The Fairy?



W tym roku zrobiłam rabatę z Chopinami, rozplenicami, berberysami i lawendą. I tam bym chciała dosadzić jeszcze The Fairy. Za bardzo nie ma co pokazać bo jeszcze wszytko małe, mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już ładniej. To zrobię wtedy zdjęcie, bo teraz mam ale same urywki tego miejsca, nie widać całości.

Edit: Jednak znalazłam zdjęcie tej rabaty ale z daleka, jest zaznaczona strzałką, ta bliżej domu, na drugim planie:

____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
lindsay80 22:17, 22 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Popieram co Marta napisała w kwestii cyprysików i berberysów.

Brzozy potrzebują mnóstwo wody, miałam na rabacie z brzozami gracki i w ogóle nie rosły, widocznie brzozy dla miskantów niezbyt wiele wilgoci zostawiały, przesadziłam bo było mi ich szkoda.
Z Variegatusami będzie podobnie, więc przemyśl to jeszcze.
____________________
Tu ma być ogród :)
Matylda 22:24, 22 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
lindsay80 napisał(a)
Popieram co Marta napisała w kwestii cyprysików i berberysów.

Brzozy potrzebują mnóstwo wody, miałam na rabacie z brzozami gracki i w ogóle nie rosły, widocznie brzozy dla miskantów niezbyt wiele wilgoci zostawiały, przesadziłam bo było mi ich szkoda.
Z Variegatusami będzie podobnie, więc przemyśl to jeszcze.



Tak wierze, że macie racje- nawodnienie będę chciała zrobić, plany takie mamy ale raczej nie na przyszły rok. Postaram się wtedy szczególnie podlewać te miejsce. Może przyszłe lato będzie takie jak to, z dużą ilością deszczu. Może rok jakoś to przetrwa?

A co do berberysów podoba mi się koncepcja więc wykorzystam, a cyprysiki poprzesadzam, a te co mi zostaną wykorzystam w innym miejscu
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Kacha123 22:10, 24 lis 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Wpadłam prawie po sąsiedzku. Ciekawie podzielona przestrzeń i fajne nasadzenia.
Dla brzóz koniecznie znajdź miejsce
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Matylda 14:31, 25 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Kacha123 napisał(a)
Wpadłam prawie po sąsiedzku. Ciekawie podzielona przestrzeń i fajne nasadzenia.
Dla brzóz koniecznie znajdź miejsce


Tak, w sumie nie aż tak daleko od siebie mieszkamy. Podzielenie w ten sposób przestrzeni zawdzięczam Kaisog1, to bym jej pomysł, z którego jestem zadowolona.

Co do miejsca do brzóz to chyba się zdecydowałam na te co wyżej pisałam. Obawiam się wprawdzie faktycznie, że sucho będzie roślinom w ich towarzystwie, ale najwyżej jak którejś nie spasuje to przesadzę. W końcu z przesadzaniem nie pierwszy raz i za pewne nie ostatni.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies