Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Matylda 18:41, 03 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Na rabacie nr 1 chciałabym mniej więcej coś w takiego umieścić: hortensje limlight, tawuły, jakieś trawy za hortensjami (nie wiem jakie- nie umie ich jakoś rozróżniać), i szałwie oraz z boku berberys erecta. I oczywiście coś jeszcze, z lewej stron rabaty ale na razie nie wiem na razie co. Co o tym myślicie?

____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 18:44, 03 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Rabatą nr 2 chciałabym oddzielić jedną połowę działki. Nie wiem może jakiś stożki z bukszpanu? Jakieś drzewko? A rabata nr 3 - myślałam o różanecznikach, kilku brzozach. Natomiast z prawej strony działki może jakieś rabaty z różami. Nie wiem czy tak by to pasowało.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
kaisog1 22:32, 03 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj,

Przeleciałam Twój wątek pędem i niedokładnie także jeżeli ktos zwrócił Ci juz na ten temat uwage to z góry przepraszam
Chodzi o czyszczalnie ściekow i posadzenie tam świerka.... tego robić nie możesz gdyż nie wolno sadzić drzew, większych krzewów nad czy w okolicach oczyszczalni. Poczytaj o tym bo to bardzo istotna kwestia
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Efffa 23:13, 03 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
kaisog1 napisał(a)
Witaj,

Przeleciałam Twój wątek pędem i niedokładnie także jeżeli ktos zwrócił Ci juz na ten temat uwage to z góry przepraszam
Chodzi o czyszczalnie ściekow i posadzenie tam świerka.... tego robić nie możesz gdyż nie wolno sadzić drzew, większych krzewów nad czy w okolicach oczyszczalni. Poczytaj o tym bo to bardzo istotna kwestia

Jakie istotne informacje! ja to się muszę jeszcze dużo nauczyć!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
kaisog1 23:52, 03 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewelina na prawdę przy zakładaniu oczyszczalni nikt takich informacji nie udziela???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Efffa 00:04, 04 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
kaisog1 napisał(a)
Ewelina na prawdę przy zakładaniu oczyszczalni nikt takich informacji nie udziela???

Kaisog mnie to nie dotyczy, bo nie mam oczyszczalni i nie wiem, raczej mi chodziło o to, że zwróciłaś uwagę na bardzo istotną i ważną sprawę i jak bardzo jesteś zaznajomiona we wszystkim! Jakby co to zapraszam do mnie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
kaisog1 00:09, 04 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ze wszystkim to nie jestem Tą sprawę znam bo sama miałam z tym problem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matylda 16:01, 04 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
kaisog1 napisał(a)
Witaj,

Przeleciałam Twój wątek pędem i niedokładnie także jeżeli ktos zwrócił Ci juz na ten temat uwage to z góry przepraszam
Chodzi o czyszczalnie ściekow i posadzenie tam świerka.... tego robić nie możesz gdyż nie wolno sadzić drzew, większych krzewów nad czy w okolicach oczyszczalni. Poczytaj o tym bo to bardzo istotna kwestia


Witam,
Tak zgadza się prędzej pytałam się czy można posadzić świerka w okolicy oczyszczalni ścieków, ale zmieniłam koncepcję, bo gdzieś na forum to doczytałam. Ale dzięki, że mi napisałaś. Teraz myślę, że wokół oczyszczalni posadzę tylko irgę, żeby mi zakryła ją i tak chyba to zostawię, a nasadzenia będą w innym miejscu, a nie na środku działki .
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
kaisog1 11:28, 05 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Matyldo ja mam oczyszczalnie przykrytą własnie okrywowymi roślinami, a dokładniej jałowcem płożącym Golden coś.... (kurcze dobra pamięć ale krótka ). Co prawda jest to spora powierzchnia i musiałam usypać górki przy "deklach" ale to dało jedynie fajniejszy efekt bo nie jest tak płasko.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matylda 20:28, 05 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
OO, muszę znaleźć zdjęcia Twojej oczyszczalni , już kilkakrotnie wpadałam do Twojego wątku, ale jest co oglądać dlatego wszystkiego jeszcze nie zdążyłam pooglądać. Może mnie coś zainspiruje z jałowcami.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies