Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

popcorn 15:02, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj!
ale masz działkę do zagospodarowania! Cudnie będzie
Przesadź hibiskusa, dodaj jeszcze jedną hortensję - taką samą. Jest jesień, można przesadzać

Daj kolejne rabaty, coś podpowiemy

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Matylda 16:08, 02 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Witam, ale hibiskus jeszcze mi kwitnie, czy mimo tego mogę już teraz go przesadzić? Bardzo się cieszę, że mogę liczyć na pomoc. Porobię więcej zdjęć. Co do rabat dopiero muszą powstać, a te które zrobiłam z boku przy domu mam do całkowitej zmiany, były tworzone przed tym niż zaczęłam czytać ogrodowisko, więc każda roślina inna. Również pozdrawiam
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Toszka 18:38, 02 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Matylda, jesteś typowym przedstawicielem Ogrodowiska - wszyscy zmądrzelismy pod wpływem jego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
popcorn 20:18, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Poczekaj w takim razie na pierwsze przymrozki, jak zetnie kwiaty hibiskusa to nie będzie żal go przesadzać
Pokaż te rabaty do zmiany. Nie martw się, każdy tak miał
____________________
Mój nowy ogródek
Matylda 12:01, 22 lut 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Dawno nic nie dodawałam, jakoś w okresie zimy nie miałam natchnienia. Pojawiło się słońce, to przyszła ochota na dalsze planowanie ogrodu. Chciałabym zmienić nasadzenia wokół tarasu- ale nie wiem czy mój pomysł jest dobry. Prędzej przed wejściem na ogrodowisko było tak:



Chciałabym, żeby było coś wyższego, co by się nadawało koło tarasu. Nie wiem może trzmielina a na dole lawenda i obwódka z bukszpanu? Co myślicie?



Czy juka z lewej strony by mogła zostać- teraz jest bardziej rozrośnięta, czy raczej nie będzie pasowała w tym miejscu?
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 23:29, 22 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj Matylda , widzę, ze tez już czekasz na wiosnę! Ja Ci nie doradzę bo tez jestem początkująca, ale będę doglądać!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Zuza 21:31, 23 lut 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Witaj Matyldo,
ja też się uczę (i uczę i uczę i mam wrażenie, że coraz mniej wiem )
pomysł na rabatkę dobry- pamiętaj tylko, że lawenda nie będzie się zbyt dobrze miała w kwaśnej ziemi. Jukę bym przesadziła- moim zdaniem znacznie lepiej wygląda i ma się w żwirze, kamyczkach niż w korze.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Matylda 12:22, 02 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Witaj Zuza,
Dzięki za radę. Oj dużo trzeba się nauczyć, żeby coś stworzyć w ogrodzie ładnego. Pozdrawiam.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 12:49, 02 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Kolejna rabata koło tarasu:



Tutaj znowu mam misz-masz, to również było sadzone przed trafieniem na "ogrodowisko". Niestety nie mam na to pomysłu. Proszę pomóżcie mi tutaj coś zaprojektować. Miał tutaj być skalniak w pierwszym moim założeniu, ale nie podoba mi się- no zresztą, każda roślina jest inna. Co by się nadawało tutaj i pasowało do rabaty tej zamieszczonej wyżej? Mam nadzieję, że ktoś podsumie mi ciekawy pomysł
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 14:03, 02 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ja zamiast tych trzmielin dałabym lawendę z zółtym berberysem i miskantami Variegatus pod tym murem, takie zestawienie było w ogrodzie z lustrem, o ile się nie mylę!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies