Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Efffa 13:21, 06 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
No ja taką mam, ale inni się niech wypowiedzą, bo ze mnie taki ogrodnik jak wcale i nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd, jeżeli faktycznie to Mozga to dziewczyny mówią na nią chwast!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 13:28, 06 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Hehe, w sumie to racja żadna rewelacja, a się rozrasta szybko, także jak jeszcze ktoś potwierdzi, że to jest to, to muszę wykopać i do kosza.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
kaisog1 15:49, 06 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...nie będę wiedziała lepiej bo też obstawiam mozgę ale pewności 100% nie mam Nie znam sie na wszystkich roślinach, znam te które mam w ogrodzie i trochę tych, których jeszcze nie mam.
A co do mozgi - faktycznie jest trochę jak chwast.... rozłazi się w niekontrolowany sposób i potrafi zagłuszyć inne rośliny. Ja nie polecam.

Matyldo - o ile mogę, to chciałam Ci jedno napisać.... nie kupuj więcej roślin Masz tendencję (jak ja na początku i pewnie tysiąc innych osób na O.) do kupowania pojedyńczych roślin i bez planu Nie rób tego bo się okaże, że wydałaś niepotrzebnie pieniądze (też cos o tym wiem ) "Projektowałam" ogród Bogdzie i to był istny koszmar Uzbierała tych roślin przez lata i nie chciała sie pozbyć więc musiałam je gdzieś wciskać. Koszmarna to robota Poza tym przesadzanie niektórych roślin może się wiązać z ich śmiercia....
Najpierw linie rabat, przemyśleć co chce się mieć w ogrodzie (jakaś altana, miejsce na ognisko, wybieg dla psa, plac dla dzieci, idp..) Kartka to najlepszy przyjaciel ogrodnika Na niej możesz cos wymazać z ogrodu już nie.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 15:56, 06 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Może linie rabat poprowadzić tak: (nie znoszę rysować na kompie - nie umiem )

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
roma2 16:40, 06 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
____________________
Komendówka
roma2 16:42, 06 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Matylda napisał(a)
Edyta: Czyli więcej osób ma problem z ta oczyszczalnią.


Więcej, więcej. Zaglądałam do Kubusiowa już jakiś czas temu , bo pięknie tam. Popatrz co ja będę miała za wyzwanie:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5245-komendowka?page=6

to sam przedogródek.



Ten uśmieszek bo cos mi się pokiełbasiło w pisaniu.
____________________
Komendówka
Matylda 19:09, 06 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Oj racja w przedogródku to ciężko, ale na podstawie "Kubusiowa" można stwierdzić, że da się cudownie to zamaskować. Także musimy coś ładnie wymyślić. Też już stosowałam tak jak Ty gdzieś tam uśmiech, bo szkoda, że czasami nie można swojego postu usunąć.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 19:39, 06 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
kaisog1 napisał(a)
...nie będę wiedziała lepiej bo też obstawiam mozgę ale pewności 100% nie mam Nie znam sie na wszystkich roślinach, znam te które mam w ogrodzie i trochę tych, których jeszcze nie mam.
A co do mozgi - faktycznie jest trochę jak chwast.... rozłazi się w niekontrolowany sposób i potrafi zagłuszyć inne rośliny. Ja nie polecam.

Matyldo - o ile mogę, to chciałam Ci jedno napisać.... nie kupuj więcej roślin Masz tendencję (jak ja na początku i pewnie tysiąc innych osób na O.) do kupowania pojedyńczych roślin i bez planu Nie rób tego bo się okaże, że wydałaś niepotrzebnie pieniądze (też cos o tym wiem ) "Projektowałam" ogród Bogdzie i to był istny koszmar Uzbierała tych roślin przez lata i nie chciała sie pozbyć więc musiałam je gdzieś wciskać. Koszmarna to robota Poza tym przesadzanie niektórych roślin może się wiązać z ich śmiercia....
Najpierw linie rabat, przemyśleć co chce się mieć w ogrodzie (jakaś altana, miejsce na ognisko, wybieg dla psa, plac dla dzieci, idp..) Kartka to najlepszy przyjaciel ogrodnika Na niej możesz cos wymazać z ogrodu już nie.


Tak tak, już tak nie robię to było prędzej. Już mam problem, bo żal mi je wyrzucić choć nie ma ich dużo, a puki co widzę, że wiele nie będzie już pasować. Ta mozga była kupiona razem w komplecie z roślinami na skalniak na samym początku, teraz dopiero widzę swoją głupotę. Ale chyba już nie zrobię takich głupot. Teraz jak widzisz próbuje coś zaplanować. Jedynie to bym chciała wykorzystać z tego co mam to rododendrony, i lawendę. A reszta się zobaczy . Altany chyba nie będę robić bo mam taras, jedynie myślałam o miejscu na ognisko ale nie umie się zdecydować gdzie, plac dla dzieci na razie nie bo jeszcze ich nie mam, może kiedyś powstanie taki.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 19:43, 06 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Matylda tak samo mogłabym napisac o sobie j.w. Też zmadrzałam
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 19:51, 06 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Hehe, choć pewnie do pełnej mądrości przynajmniej w moim przypadku jeszcze hoho daleko. Nawet kiedyś w szkółce jakaś babeczka co sprzedawała rośliny i miałam każdą inną, pod nosem się uśmiechnęła i jakoś delikatnie coś mi zasugerowała, ale do mnie to nie dotarło, teraz jak sobie o tym pomyśle to mi się chce śmiać z tamtej sytuacji.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies