Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 01:07, 06 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Była mowa o murkach i wykorzystaniu kamienia w ogrodzie. Miejscem cudownym, fantastycznie łączącym naturalne materiały jest ogród salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą. Niestety nie potrafię oddać zdjęciami uroku i niesamowitej atmosfery tego paru.
Tak więc okiem mojego aparatu....











____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 01:11, 06 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340




Nie ukrywa, że najbardziej podobają mi się murki pokryte patyną czasu....



I taka perełka rośnie.




A to już inna bajka...



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
bdan 07:29, 06 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
anka_ napisał(a)



A to już inna bajka...






Aniu co to jest?
Anusia 07:42, 06 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Anka nie czaruję.
O kurcze miejsce rewelacyjne! Kopalnia inspiracji. Jak odwiedzam takie miejsca zaraz przychodzą mi na myśl ludzie, którzy żyli, spacerowali i mieszkali w danym czasie. Tak już mam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 07:42, 06 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Różyczka dla Ciebie

____________________
Skandynawia po krzyżacku
anka_ 10:19, 06 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
bdan napisał(a)



Aniu co to jest?


Danusiu to jest kozibród. Jest rośliną jadalną (choć przyznają otwarcie, że nie próbowałam), ale największe wrażenie robią dmuchawce. Zdjęcie tego nie oddaje, ale każdy ma ok 10cm średnicy. Fantastyczny widok.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 10:23, 06 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Anusia napisał(a)
Anka nie czaruję.
O kurcze miejsce rewelacyjne! Kopalnia inspiracji. Jak odwiedzam takie miejsca zaraz przychodzą mi na myśl ludzie, którzy żyli, spacerowali i mieszkali w danym czasie. Tak już mam.


Aniu ja uwielbiam ten ogród, panuje tam taka niesamowita atmosfera spokoju. Uwielbiam tam wracać.

Za różyczkę serdecznie dziękuję, tym bardziej że moje padły.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Tess 10:25, 06 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
To Ty mieszkasz nad Wisłą?
O bocianach, że wywaliły młode z gniazda u mnie było.
A w Czerwińsku nigdy nie byłam, a chętnie obejrzę ten park/ogród. Można tak z biegu?
Fajne masz te elementy z kamienia. Super!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anka_ 11:20, 06 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Teresko ja od Wisły to jakieś 15km na północ. Ale jakiś czas temu zapowiedziałam, że niedziela jest na wypady. Choć takie krótkie. Ale w tym roku ciężko się gdzieś wyrwać w plener, bo czerwiec i lipiec oblepiony imprezami rodzinnymi.

Co do Czerwińska to wejście z biegu jak najbardziej. 15 sierpnia odbywają się Dożynki Dekanalne. Teren Sanktuarium to też miejsce bytowania Asplenium ruta-muraria (Zanokcicy murowej). Ta maleńka, cudowna paproć porasta okalające mury jak i wspina się wyyysoko na kościelne wieże. Choć niestety w tym roku pogoda i jej dała się we znaki, ale po deszczach na pewno odbije.

W lipcu jestem w zasadzie nieuchwytna, ale jeżeli wybierałabyś się w innym miesiącu to serdecznie zapraszam w odwiedziny do mnie. Ale zaznaczam- ja ogrodu jeszcze nie mam, tylko rośliny w donicach.
I jeszcze powiem, że jakby były potrzebne "kwaśne" zakupy to bliziutko jest szkółka http://www.bielicki.com.pl/
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kachat 12:11, 06 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Hej Zaczęłam czytać pierwszą stronę, że jeszcze nic nie ma, staw się planuje, a teraz na stronach ostatnich widzę, że już gotowy, wykopany.. Całkiem szybko poszło Fajny teren masz, pewnie wiele nie poradzę, ale będę śledzić postepy
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies