Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 14:18, 07 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Z roślinek na szczęście kupiłam tylko pojedyncze sztuki, tak bardziej na sprawdzenie ich w realu. A teraz śmieję się do męża że skoro pozwolił mi na takie głupie zakupy to musi na imieniny kupić mi folie do oczka. No przecież roślinki muszą gdzieś zimować.

Ale jak piszesz Marleno- małymi kroczkami. Przy takim areale człowiek nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego na raz.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Tess 17:37, 07 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
anka_ napisał(a)


No cóż, rysować myszka to ja nie umiem, a skaner nie działa. Nie wiem na ile czytelne będą moje wypociny.





Żółte- Jałowiec Golden Carpet przewieszający się z murku
Zielone kule- Danica
bordo- berberys Admiration
za nim coś o kolumnowym pokroju- no właśnie co?
Pomiędzy kulami wiosną czosnki, później jakieś trawy.
W to wszystko chciałabym wplątać byliny, żeby była zmienność cały rok.



ale jak tam susza, to te roślinki dadzą radę? Ile tam wynosi głębokość podłoża? I jak tam ze słońcem? Bo jak sucho i słonecznie to lawenda dałaby radę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anka_ 22:39, 07 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No własnie nie wiem czy berberysy dały by radę, kosówka na pewno. Murek ma ok 65cm, słońce do ok 16. W zasadzie sucho ale rośnie tam jałowiec, jodełka też daje radę i rozchodniki. Lawendę siałam w tym roku i mam trochę sadzonki. Jeszcze malutka, ale dzielnie trzyma się w te upały.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Marta7 22:44, 07 lip 2015


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Ania pospacerowalam u Ciebie,mieszkasz w pięknej okolicy! Zauroczył mnie krajobraz nad Wisłą,bociania rodzinka i Twoja studnia z kamienia.
Pozdrawiam serdecznie.
P.s.Rysujesz pięknie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Bogdzia 09:59, 08 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poczytałam , obejrzałam ogród Salezjanów. Kamienne murki cudne . Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anusia 11:51, 08 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ja mało doświadczona, nie doradzę
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Milka 14:39, 08 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wpadam z rewizytą ale masz potencjał do zagospodarowania, plany wielkie, będę podglądać wiadomo, że nie od razu, ale zrobisz Aniu, tak jak lubisz inwazji saren i łosi nie zazdroszę, choć wielu z nas takie widoki na ekranie lubi
kibicuje, podziwiam co jest i też się zachwycam murami, które pokazałaś, a te dmuchawce, cudo, ale pewnie inwazyjne, pozdrawiam:
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Katkak 21:28, 08 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ten park rzeczywiście bardzo klimatyczny . Ja też mam takiego derenia - tego z zielonymi liśćmi. Wyhodowany przez Ewcię z patyka rośnie jak szalony . Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Karol99 21:30, 08 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
anka_ napisał(a)
Kasiu zdjęcia dereni białych, o których była mowa.

To ten pierwszy -prawdopodobnie Sibirica


Drugi- czysty gatunek- chyba bliższy twoim wymaganiom.


Siewka pęcherznicy, kolor oceń sama



Piękne są te derenie. A zimą jak cudownie zdobią ogród.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
anka_ 23:43, 08 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Marta7 napisał(a)
Ania pospacerowalam u Ciebie,mieszkasz w pięknej okolicy! Zauroczył mnie krajobraz nad Wisłą,bociania rodzinka i Twoja studnia z kamienia.
Pozdrawiam serdecznie.
P.s.Rysujesz pięknie

Marto w każdym rejonie oglądając się dobrze wokół siebie możemy spotkać perełki. Czasami jednak jesteśmy zbyt zapatrzeni w dal.
Pozdrawiam.


Bogdzia napisał(a)
Poczytałam , obejrzałam ogród Salezjanów. Kamienne murki cudne . Pozdrówka zostawiam.

Dziękuję i pozdrawiam.


Anusia napisał(a)
Ja mało doświadczona, nie doradzę

Ja niestety też zielona ogrodowo i do tego zero zmysłu przestrzennego. Ale cóż, najwyżej będę przesadzać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies